Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 23 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Khimki | 1:1 | SYS | ||
Sat
Apr 1, 2023
- 12:00 PM
|
||||
150 · Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
29' | 1:1 | |||
Strogi | 0:0 | SKA-2 | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 12:00 PM
|
||||
70 · Vera Opeykina |
Ryazan | 2:1 | Saturn | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
61' | ||||
62' | 2:0 | |||
2:1 | 85' | |||
SKHLNM | 2:4 | DinVl | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 1:00 PM
|
||||
250 · Yan Marushko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
0:2 | 29' | |||
52' | 1:2 | |||
1:3 | 56' | |||
1:4 | 80' | |||
90+2' | 2:4 | |||
Tula-2 | 0:1 | Balash | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 1:00 PM
|
||||
125 · Evgeni Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
LIP | 0:2 | Kaluga | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 1:00 PM
|
||||
2.600 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 78' | |||
0:2 | 88' | |||
PrsDmd | 1:0 | Zenit | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 1:00 PM
|
||||
293 · Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
57' | 1:0 | |||
80' | ||||
AVGD | 1:0 | Kosmos | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 2:00 PM
|
||||
4.600 · Vladimir Shamara | ||||
Course of play | ||||
89' | 1:0 | |||
Rod.-2 | 1:2 | Salyut | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 3:00 PM
|
||||
100 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
1:1 | 29' | |||
60' | ||||
1:2 | 75' | |||
Bryans | 2:1 | Sokol | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 3:00 PM
|
||||
2.030 · Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
36' | 2:0 | |||
2:1 | 77' | |||
89' | ||||
SpTa | 1:1 | Kolomn | ||
Sun
Apr 2, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.200 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
86' | 1:1 | |||
Kvant | 0:2 | Znamya | ||
Tue
Apr 18, 2023
- 4:00 PM
|
||||
300 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 35' | |||
77' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Saratov | 23 | 8 | 27 | |
2 | Avangard Kursk | 23 | 16 | 20 | |
3 | Dinamo Bryansk | 23 | 22 | 18 | |
4 | M. Lipetsk | 23 | 6 | 17 | |
5 | FK Kaluga | 23 | 11 | 16 | |
6 | FK Ryazan | 23 | 1 | 16 | |
7 | Dinamo Vlad. | 23 | 13 | 14 | |
8 | Salyut Belgorod | 23 | 28 | 13 | |
9 | Kosmos Dolgopr. | 23 | 26 | 13 | |
10 | Rodina 2 Moscow | 23 | 16 | 13 | |
11 | Saturn Ramenskoe | 23 | 7 | 11 | |
12 | Sakhalinets M. | 23 | 8 | 5 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 23 | 6 | 21 | |
2 | Znamya Noginsk | 23 | -10 | 20 | |
3 | Strogino Moscow | 23 | -3 | 19 | |
4 | Spartak Tambov | 23 | -10 | 18 | |
5 | Arsenal-2 Tula | 23 | -3 | 16 | |
6 | Kolomna | 23 | -15 | 16 | |
7 | Sakhalin | 23 | -21 | 14 | |
8 | Kvant Obninsk | 23 | -20 | 13 | |
9 | Balashikha | 23 | -36 | 13 | |
10 | SKA Khabarovsk2 | 23 | -12 | 12 | |
11 | Zenit Penza | 23 | -22 | 12 | |
12 | Peresvet | 23 | -16 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...