1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.1
Matchday 3 1999
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Lada-G | 0:0 | Dinamo (17.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
4.560 sold out · Gennadiy Maslyaev |
(13.) Lokomo | 1:2 | FK Tyu (18.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
7.500 · Viktor Pyshkin | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
1:1 | 49' | |||
1:2 | 65' | |||
(10.) Fakel | 3:1 | S-Orek (20.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
25.400 · Vasiliy Shipko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
48' | 1:1 | |||
59' | 2:1 | |||
75' | 3:1 | |||
(8.) Torped | 4:0 | G-G Iz (2.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
12.500 · Aleksandr Evstigneev | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
46' | 2:0 | |||
66' | 3:0 | |||
77' | 4:0 | |||
(14.) Metall | 2:0 | Tomsk (7.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
10.500 · Andrey Ivanov | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
52' | 2:0 | |||
(16.) Krista | 4:0 | Amkar (1.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
18.000 sold out · Aleksandr Karunenko | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
52' | 2:0 | |||
65' | 3:0 | |||
86' | 4:0 | |||
(15.) Balt. | 1:0 | Anzhi (3.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
18.000 · Mikhail Veselovskiy | ||||
Course of play | ||||
69' | 1:0 | |||
(6.) Sokol | 2:0 | Sparta (9.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
15.000 sold out · Sergey Puerov | ||||
Course of play | ||||
60' | 1:0 | |||
85' | 2:0 | |||
(5.) Lokomo | 0:0 | Volgar (21.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
|
||||
500 · Mikhail Belyaev | ||||
Course of play | ||||
75' | ||||
(11.) Metall | 0:1 | Arsena (4.) | ||
Sun
Apr 11, 1999
- 4:00 PM
|
||||
22.000 · Aleksandr Gvardis | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 67' | |||
Table 1.Division 1999
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Tula | 3 | 5 | 7 | |
2 | Torpedo-ZiL | 3 | 5 | 7 | |
3 | Sokol | 3 | 3 | 7 | |
4 | Fakel Voronezh | 3 | 2 | 6 | |
5 | Anzhi | 3 | 1 | 6 | |
6 | Amkar Perm | 3 | -1 | 6 | |
7 | Gazovik-Gazprom | 3 | -2 | 6 | |
8 | Lokomotiv S-Pb | 3 | 3 | 5 | |
9 | Kristall | 3 | 3 | 4 | |
10 | Met. Krasnoyarsk | 2 | 2 | 4 | |
11 | Baltika | 3 | 0 | 4 | |
12 | Tom Tomsk | 3 | -1 | 4 | |
13 | Spartak Nalchik | 3 | -1 | 4 | |
14 | Tyumen | 3 | -2 | 4 | |
15 | Lada-Grad Dimit. | 3 | -3 | 4 | |
16 | Met. Lipetsk | 3 | -1 | 3 | |
17 | Stavropol | 3 | -1 | 2 | |
18 | L. Chita | 2 | -1 | 1 | |
19 | Volgar-Gazprom | 3 | -2 | 1 | |
20 | Rubin Kazan | 2 | -2 | 0 | |
21 | Torpedo NN | 2 | -3 | 0 | |
22 | Spartak-Orekhovo | 3 | -4 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...