Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 420
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.2
Matchday 2 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
S.Kost | 2:0 | Dynamo | ||
Fri
Jul 22, 2022
- 5:00 PM
|
||||
3.260 · Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
50' | ||||
52' | 2:0 | |||
R-M M | 0:1 | D.(eL) | ||
Sat
Jul 23, 2022
- 4:00 PM
|
||||
85 · Vage Chichilyan | ||||
Course of play | ||||
90' | ||||
0:1 | 90+3' | |||
YSpb | 2:2 | B-BFU | ||
Sun
Jul 24, 2022
- 1:00 PM
|
||||
271 · Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
40' | 1:1 | |||
1:2 | 43' | |||
52' | 2:2 | |||
Tver | 2:0 | KhimD | ||
Sun
Jul 24, 2022
- 3:00 PM
|
||||
200 · Aleksandr Mashlyakevich | ||||
Course of play | ||||
56' | 1:0 | |||
90+4' | 2:0 | |||
Zenit2 | 2:4 | Enisey | ||
Sun
Jul 24, 2022
- 4:00 PM
|
||||
316 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
1:1 | 44' | |||
1:2 | 49' | |||
56' | 2:2 | |||
2:3 | 71' | |||
2:4 | 90+2' | |||
D.Vlgd | 1:2 | TorM 2 | ||
Sun
Jul 24, 2022
- 4:00 PM
|
||||
1.900 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
1:1 | 38' | |||
1:2 | 78' | |||
Lening | 5:1 | Electr | ||
Sun
Jul 24, 2022
- 5:00 PM
|
||||
480 · Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 28' | |||
33' | 1:1 | |||
35' | 2:1 | |||
71' | 3:1 | |||
78' | 4:1 | |||
90+2' | 5:1 | |||
T.Vlad | 1:2 | Cherta | ||
Sun
Jul 24, 2022
- 5:00 PM
|
||||
1.000 · Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
53' | 1:1 | |||
1:2 | 90+5' | |||
ZnmTrd | 0:0 | Murom | ||
Sun
Jul 24, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Ilya Bugrov |
Zorkiy | 2:0 | Luki-E | ||
Sun
Jul 24, 2022
- 5:00 PM
|
||||
2.550 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
82' | 2:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | S. Kostroma | 2 | -1 | -11 | |
2 | Baltika-BFU | 2 | 0 | -15 | |
3 | Enisey 2 | 2 | 0 | -16 | |
4 | Dinamo-Vologda | 1 | -1 | -16 | |
5 | Chertanovo | 2 | 6 | -17 | |
6 | Zorkiy | 2 | 1 | -17 | |
7 | Tekstilshchik | 1 | 1 | -19 | |
8 | Leningradets | 2 | 8 | -20 | |
9 | Murom | 2 | -1 | -20 | |
10 | Torpedo Vlad. | 2 | -2 | -20 | |
11 | Zvezda S-Pb | 1 | 0 | -21 | |
12 | Energia V. Luki | 2 | -6 | -21 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 2 | 3 | -2 | |
2 | Rodina-M Moscow | 2 | 0 | -3 | |
3 | Electron | 1 | -4 | -3 | |
4 | FC Tver | 2 | 2 | -4 | |
5 | Znamya Truda OZ | 2 | -5 | -5 | |
6 | Khimik Dzer. | 2 | 1 | -7 | |
7 | Zenit 2 S-Pb | 2 | -1 | -7 | |
8 | Yadro Spb | 2 | -1 | -7 | |
9 | Torpedo 2 | 2 | 1 | -11 | |
10 | Dynamo 2 | 2 | -1 | -11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...