Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 422
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
Matchday 13 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
YSpb | 2:2 | D.(eL) | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 1:00 PM
|
||||
97 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
20' | 1:1 | |||
28' | ||||
1:2 | 64' | |||
90' | 2:2 | |||
R-M M | 0:1 | Zenit2 | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 2:00 PM
|
||||
65 · Dmitri Prokopov | ||||
Course of play | ||||
41' | ||||
0:1 | 71' | |||
Tver | 2:0 | Dynamo | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 2:00 PM
|
||||
Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
44' | ||||
70' | 1:0 | |||
75' | 2:0 | |||
D.Vlgd | 0:0 | KhimD | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 2:00 PM
|
||||
350 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
54' | ||||
Enisey | 7:0 | Luki-E | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 2:00 PM
|
||||
218 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
25' | 2:0 | |||
33' | 3:0 | |||
37' | 4:0 | |||
48' | 5:0 | |||
59' | 6:0 | |||
69' | 7:0 | |||
80' | ||||
Zorkiy | 4:0 | Electr | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 3:00 PM
|
||||
600 · Dmitri Golov | ||||
Course of play | ||||
38' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
62' | 3:0 | |||
65' | 4:0 | |||
ZnmTrd | 0:1 | Teksti | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 5:00 PM
|
||||
250 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 40' | |||
90+13' | ||||
T.Vlad | 1:4 | Murom | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 5:00 PM
|
||||
374 · Daniil Shemetov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
25' | 1:1 | |||
1:2 | 30' | |||
1:3 | 59' | |||
1:4 | 71' | |||
82' | ||||
S.Kost | 4:0 | Cherta | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 5:30 PM
|
||||
755 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
55' | 3:0 | |||
71' | 4:0 | |||
Lening | 4:2 | Zv.SPb | ||
Mon
Sep 26, 2022
- 6:00 PM
|
||||
512 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
2:1 | 38' | |||
50' | 3:1 | |||
3:2 | 55' | |||
72' | 4:2 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Murom | 12 | 20 | 7 | |
2 | Tekstilshchik | 11 | 19 | 6 | |
3 | Dinamo-Vologda | 12 | 1 | 4 | |
4 | Leningradets | 12 | 25 | 3 | |
5 | Enisey 2 | 12 | 15 | 3 | |
6 | Baltika-BFU | 11 | 4 | 2 | |
7 | S. Kostroma | 12 | -1 | 0 | |
8 | Zorkiy | 12 | 8 | -1 | |
9 | Torpedo Vlad. | 12 | -5 | -1 | |
10 | Zvezda S-Pb | 11 | 11 | -4 | |
11 | Chertanovo | 12 | -1 | -7 | |
12 | Energia V. Luki | 12 | -15 | -8 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 12 | 3 | 10 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 12 | -3 | 7 | |
3 | FC Tver | 12 | 0 | 6 | |
4 | Rodina-M Moscow | 12 | -21 | 3 | |
5 | Electron | 12 | -23 | 3 | |
6 | Khimik Dzer. | 12 | 0 | 2 | |
7 | Yadro Spb | 12 | -4 | 2 | |
8 | Dynamo 2 | 12 | -6 | 1 | |
9 | Znamya Truda OZ | 12 | -18 | 1 | |
10 | Torpedo 2 | 11 | -9 | -1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...