Fortuna Liga
Czech Republic
League level:
First Tier
Reigning champion:
AC Sparta Prague
Record-holding champions:
AC Sparta Prague 13 time(s)
UEFA coefficient:
11. Pos. 36.050 Points
- Number of teams: 16 teams
- Players: 452
- Foreigners: 134 Players 29.6%
- ø-Market value: €613k
- ø-Age: 26.2
Complete Fortuna Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/20/186:30 PM | ||||||
(12.) Dukla Prague | 1:3 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Sat 7/21/185:00 PM | ||||||
(3.) Fastav Zlin | 3:2 | Mlada Boleslav (10.) | ||||
(6.) Slovan Liberec | 1:0 | Karvina (14.) | ||||
(9.) 1.FK Pribram | 1:1 | Teplice (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Sparta Prague | 2:0 | SFC Opava (15.) | ||||
Sun 7/22/183:00 PM | ||||||
(5.) Bohemians 1905 | 2:1 | Slovacko (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) Sigma Olomouc | 0:3 | Slavia Prague (1.) | ||||
Mon 7/23/186:00 PM | ||||||
(7.) Banik Ostrava | 1:0 | Jablonec (13.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/27/186:30 PM | ||||||
(13.) Mlada Boleslav | 0:4 | Sigma Olomouc (8.) | ||||
Sat 7/28/185:00 PM | ||||||
(6.) 1.FK Pribram | 4:2 | Bohemians 1905 (9.) | ||||
(15.) SFC Opava | 1:2 | Fastav Zlin (2.) | ||||
(10.) Slovacko | 2:1 | Banik Ostrava (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 4:0 | Karvina (16.) | ||||
Sun 7/29/183:00 PM | ||||||
(5.) Teplice | 5:2 | Dukla Prague (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Jablonec | 1:2 | Sparta Prague (4.) | ||||
Mon 7/30/186:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 1:0 | Slovan Liberec (11.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/3/186:30 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 3:1 | SFC Opava (16.) | ||||
Sat 8/4/185:00 PM | ||||||
(5.) Banik Ostrava | 3:0 | 1.FK Pribram (8.) | ||||
(9.) Slovan Liberec | 2:2 | Teplice (7.) | ||||
(4.) Fastav Zlin | 1:1 | Jablonec (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Sigma Olomouc | 0:1 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Sun 8/5/183:00 PM | ||||||
(15.) Karvina | 3:4 | Mlada Boleslav (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 1:0 | Slovacko (12.) | ||||
Mon 8/6/186:00 PM | ||||||
(14.) Dukla Prague | 0:1 | Bohemians 1905 (6.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/10/186:30 PM | ||||||
(13.) Mlada Boleslav | 0:1 | Slavia Prague (1.) | ||||
Sat 8/11/185:00 PM | ||||||
(5.) 1.FK Pribram | 4:0 | Dukla Prague (16.) | ||||
(14.) SFC Opava | 1:1 | Slovan Liberec (10.) | ||||
(11.) Jablonec | 4:1 | Karvina (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Plzen | 1:0 | Fastav Zlin (6.) | ||||
Sun 8/12/183:00 PM | ||||||
(8.) Slovacko | 3:1 | Sigma Olomouc (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Teplice | 0:4 | Sparta Prague (2.) | ||||
Mon 8/13/186:00 PM | ||||||
(7.) Bohemians 1905 | 0:1 | Banik Ostrava (4.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/17/186:30 PM | ||||||
(16.) Dukla Prague | 1:2 | Slovacko (6.) | ||||
Sat 8/18/185:00 PM | ||||||
(10.) Mlada Boleslav | 6:1 | SFC Opava (14.) | ||||
(5.) Fastav Zlin | 1:0 | Teplice (12.) | ||||
(11.) Slovan Liberec | 1:1 | Bohemians 1905 (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Slavia Prague | 0:2 | Jablonec (8.) | ||||
Sun 8/19/183:00 PM | ||||||
(15.) Karvina | 0:1 | Viktoria Plzen (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Sparta Prague | 2:2 | 1.FK Pribram (7.) | ||||
Mon 8/20/186:00 PM | ||||||
(13.) Sigma Olomouc | 1:4 | Banik Ostrava (4.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/24/186:30 PM | ||||||
(10.) Bohemians 1905 | 1:1 | Sparta Prague (4.) | ||||
Sat 8/25/185:00 PM | ||||||
(15.) SFC Opava | 1:3 | Karvina (13.) | ||||
(3.) Banik Ostrava | 2:0 | Dukla Prague (16.) | ||||
(9.) 1.FK Pribram | 1:3 | Slovan Liberec (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) Teplice | 0:3 | Slavia Prague (2.) | ||||
Sun 8/26/183:00 PM | ||||||
(1.) Viktoria Plzen | 6:1 | Mlada Boleslav (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Jablonec | 3:0 | Sigma Olomouc (14.) | ||||
Mon 8/27/186:00 PM | ||||||
(8.) Slovacko | 0:4 | Fastav Zlin (5.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/31/186:30 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 2:0 | Dukla Prague (16.) | ||||
Sat 9/1/183:00 PM | ||||||
(8.) Slovan Liberec | 0:0 | Banik Ostrava (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Fastav Zlin | 3:0 | 1.FK Pribram (10.) | ||||
(11.) Mlada Boleslav | 1:1 | Teplice (12.) | ||||
(14.) SFC Opava | 2:0 | Jablonec (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 4:0 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Sun 9/2/183:00 PM | ||||||
(13.) Karvina | 2:1 | Slovacko (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Sigma Olomouc | 2:3 | Bohemians 1905 (6.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/14/186:00 PM | ||||||
(7.) Bohemians 1905 | 0:1 | Fastav Zlin (4.) | ||||
Sat 9/15/185:00 PM | ||||||
(6.) 1.FK Pribram | 1:0 | Sigma Olomouc (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 1:0 | SFC Opava (14.) | ||||
Sun 9/16/183:00 PM | ||||||
(16.) Dukla Prague | 2:0 | Slovan Liberec (10.) | ||||
(9.) Jablonec | 0:3 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
(11.) Teplice | 2:1 | Karvina (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Slovacko | 1:3 | Slavia Prague (1.) | ||||
Mon 9/17/186:00 PM | ||||||
(5.) Banik Ostrava | 0:1 | Sparta Prague (3.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/21/186:00 PM | ||||||
(5.) Fastav Zlin | 1:2 | Banik Ostrava (4.) | ||||
Sat 9/22/183:00 PM | ||||||
(15.) Sigma Olomouc | 1:0 | Dukla Prague (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) Karvina | 4:1 | 1.FK Pribram (8.) | ||||
(6.) Mlada Boleslav | 5:1 | Slovacko (13.) | ||||
(14.) SFC Opava | 2:0 | Teplice (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Sparta Prague | 4:1 | Slovan Liberec (10.) | ||||
Sun 9/23/186:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 1:0 | Bohemians 1905 (9.) | ||||
Mon 9/24/186:00 PM | ||||||
(7.) Jablonec | 3:0 | Viktoria Plzen (3.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/28/185:00 PM | ||||||
(10.) Bohemians 1905 | 0:0 | Karvina (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 1:0 | Sparta Prague (3.) | ||||
Sat 9/29/183:00 PM | ||||||
(16.) Dukla Prague | 1:1 | Fastav Zlin (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) 1.FK Pribram | 3:0 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
(14.) Slovacko | 0:2 | SFC Opava (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Slovan Liberec | 3:0 | Sigma Olomouc (15.) | ||||
Sun 9/30/183:00 PM | ||||||
(4.) Banik Ostrava | 2:1 | Slavia Prague (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Teplice | 1:2 | Jablonec (6.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/5/186:00 PM | ||||||
(5.) Fastav Zlin | 0:1 | Slovan Liberec (7.) | ||||
Sat 10/6/185:00 PM | ||||||
(10.) Mlada Boleslav | 2:2 | Banik Ostrava (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Sigma Olomouc | 1:0 | Sparta Prague (3.) | ||||
Sun 10/7/183:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 1:0 | Teplice (14.) | ||||
(12.) SFC Opava | 0:1 | Bohemians 1905 (8.) | ||||
(11.) Karvina | 0:2 | Dukla Prague (16.) | ||||
(6.) Jablonec | 2:0 | Slovacko (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 4:1 | 1.FK Pribram (9.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/19/186:00 PM | ||||||
(8.) Bohemians 1905 | 2:2 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Sat 10/20/183:00 PM | ||||||
(15.) Sigma Olomouc | 1:1 | Fastav Zlin (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Banik Ostrava | 1:1 | Karvina (12.) | ||||
(16.) Slovacko | 0:2 | Teplice (11.) | ||||
(9.) 1.FK Pribram | 0:6 | Jablonec (5.) | ||||
Sun 10/21/183:00 PM | ||||||
(13.) Dukla Prague | 1:0 | SFC Opava (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Slovan Liberec | 0:1 | Slavia Prague (1.) | ||||
Mon 10/22/186:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 4:1 | Mlada Boleslav (10.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/26/186:00 PM | ||||||
(13.) Teplice | 0:1 | Banik Ostrava (3.) | ||||
Sat 10/27/183:00 PM | ||||||
(14.) Karvina | 2:3 | Sigma Olomouc (12.) | ||||
(11.) SFC Opava | 5:0 | 1.FK Pribram (10.) | ||||
(7.) Mlada Boleslav | 3:0 | Bohemians 1905 (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Fastav Zlin | 1:0 | Sparta Prague (4.) | ||||
Sun 10/28/183:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 2:1 | Slovacko (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Jablonec | 0:0 | Slovan Liberec (8.) | ||||
Mon 10/29/186:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 4:1 | Dukla Prague (15.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/2/186:00 PM | ||||||
(9.) Bohemians 1905 | 2:3 | Teplice (10.) | ||||
Sat 11/3/183:00 PM | ||||||
(4.) Banik Ostrava | 0:1 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) Dukla Prague | 2:6 | Jablonec (6.) | ||||
(13.) Sigma Olomouc | 2:2 | SFC Opava (12.) | ||||
(3.) Fastav Zlin | 2:1 | Karvina (15.) | ||||
(11.) 1.FK Pribram | 0:3 | Slovacko (14.) | ||||
Sun 11/4/185:00 PM | ||||||
(5.) Sparta Prague | 2:2 | Slavia Prague (1.) | ||||
Mon 11/5/186:00 PM | ||||||
(7.) Slovan Liberec | 1:0 | Mlada Boleslav (8.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/9/186:00 PM | ||||||
(8.) Mlada Boleslav | 0:0 | Dukla Prague (15.) | ||||
Sat 11/10/182:00 PM | ||||||
(16.) Karvina | 1:3 | Sparta Prague (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Slovacko | 0:1 | Slovan Liberec (7.) | ||||
Sun 11/11/182:00 PM | ||||||
(9.) SFC Opava | 2:1 | Banik Ostrava (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 1:1 | 1.FK Pribram (12.) | ||||
(4.) Jablonec | 3:1 | Bohemians 1905 (11.) | ||||
(10.) Teplice | 0:0 | Sigma Olomouc (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 3:1 | Fastav Zlin (6.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/23/186:00 PM | ||||||
(15.) Dukla Prague | 1:0 | Teplice (12.) | ||||
(7.) Slovan Liberec | 1:1 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Sat 11/24/182:00 PM | ||||||
(16.) Karvina | 1:3 | Slavia Prague (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Banik Ostrava | 0:3 | Slovacko (13.) | ||||
(9.) Bohemians 1905 | 2:2 | 1.FK Pribram (11.) | ||||
(5.) Fastav Zlin | 2:0 | SFC Opava (10.) | ||||
Sun 11/25/183:00 PM | ||||||
(14.) Sigma Olomouc | 0:4 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 0:0 | Jablonec (4.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/30/186:00 PM | ||||||
(9.) Teplice | 1:0 | Slovan Liberec (7.) | ||||
Sat 12/1/183:00 PM | ||||||
(8.) Mlada Boleslav | 1:1 | Karvina (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Slovacko | 2:1 | Sparta Prague (4.) | ||||
Sun 12/2/183:00 PM | ||||||
(10.) Bohemians 1905 | 0:0 | Dukla Prague (15.) | ||||
(13.) 1.FK Pribram | 0:2 | Banik Ostrava (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 2:0 | Sigma Olomouc (14.) | ||||
Mon 12/3/185:00 PM | ||||||
(3.) Jablonec | 4:0 | Fastav Zlin (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) SFC Opava | 2:3 | Slavia Prague (1.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/7/186:00 PM | ||||||
(15.) Dukla Prague | 1:2 | 1.FK Pribram (11.) | ||||
(6.) Fastav Zlin | 0:2 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Sat 12/8/183:00 PM | ||||||
(16.) Karvina | 2:1 | Jablonec (4.) | ||||
(3.) Banik Ostrava | 2:0 | Bohemians 1905 (12.) | ||||
(13.) Sigma Olomouc | 1:0 | Slovacko (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 3:2 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
Sun 12/9/185:00 PM | ||||||
(5.) Sparta Prague | 0:1 | Teplice (9.) | ||||
Mon 12/10/186:00 PM | ||||||
(7.) Slovan Liberec | 1:2 | SFC Opava (10.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/14/186:00 PM | ||||||
(3.) Banik Ostrava | 0:0 | Sigma Olomouc (14.) | ||||
Sat 12/15/183:00 PM | ||||||
(9.) SFC Opava | 2:1 | Mlada Boleslav (10.) | ||||
(11.) Slovacko | 1:0 | Dukla Prague (15.) | ||||
(13.) Bohemians 1905 | 0:0 | Slovan Liberec (8.) | ||||
(7.) Teplice | 2:1 | Fastav Zlin (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) 1.FK Pribram | 1:1 | Sparta Prague (5.) | ||||
Sun 12/16/183:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 2:1 | Karvina (16.) | ||||
Mon 12/17/186:00 PM | ||||||
(4.) Jablonec | 0:2 | Slavia Prague (1.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/8/196:00 PM | ||||||
(14.) Sigma Olomouc | 1:2 | Jablonec (3.) | ||||
(15.) Dukla Prague | 1:1 | Banik Ostrava (5.) | ||||
Sat 2/9/193:00 PM | ||||||
(7.) Slovan Liberec | 4:0 | 1.FK Pribram (12.) | ||||
(16.) Karvina | 1:1 | SFC Opava (9.) | ||||
(11.) Mlada Boleslav | 1:1 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
(6.) Fastav Zlin | 0:1 | Slovacko (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 2:0 | Teplice (8.) | ||||
Sun 2/10/195:00 PM | ||||||
(4.) Sparta Prague | 1:0 | Bohemians 1905 (13.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/15/196:00 PM | ||||||
(11.) Teplice | 0:2 | Mlada Boleslav (9.) | ||||
Sat 2/16/193:00 PM | ||||||
(14.) Bohemians 1905 | 0:1 | Sigma Olomouc (13.) | ||||
(12.) 1.FK Pribram | 3:2 | Fastav Zlin (6.) | ||||
(8.) Slovacko | 2:0 | Karvina (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Banik Ostrava | 2:1 | Slovan Liberec (7.) | ||||
Sun 2/17/193:00 PM | ||||||
(5.) Jablonec | 2:2 | SFC Opava (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 2:0 | Slavia Prague (1.) | ||||
Mon 2/18/196:00 PM | ||||||
(15.) Dukla Prague | 2:3 | Sparta Prague (3.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/22/196:00 PM | ||||||
(6.) Slovan Liberec | 2:0 | Dukla Prague (16.) | ||||
Sat 2/23/193:00 PM | ||||||
(7.) Fastav Zlin | 0:2 | Bohemians 1905 (14.) | ||||
(12.) Sigma Olomouc | 2:0 | 1.FK Pribram (13.) | ||||
(15.) Karvina | 1:1 | Teplice (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Mlada Boleslav | 1:0 | Jablonec (5.) | ||||
Sun 2/24/195:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 3:2 | Banik Ostrava (4.) | ||||
Mon 2/25/196:00 PM | ||||||
(11.) SFC Opava | 1:2 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
(1.) Slavia Prague | 4:0 | Slovacko (9.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/196:00 PM | ||||||
(4.) Banik Ostrava | 1:2 | Fastav Zlin (6.) | ||||
Sat 3/2/193:00 PM | ||||||
(10.) Slovacko | 1:1 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
(12.) 1.FK Pribram | 2:1 | Karvina (15.) | ||||
(16.) Dukla Prague | 0:4 | Sigma Olomouc (11.) | ||||
(2.) Viktoria Plzen | 1:0 | Jablonec (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Slovan Liberec | 0:1 | Sparta Prague (3.) | ||||
Sun 3/3/193:00 PM | ||||||
(14.) Bohemians 1905 | 0:3 | Slavia Prague (1.) | ||||
(9.) Teplice | 3:2 | SFC Opava (13.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/196:00 PM | ||||||
(4.) Jablonec | 2:1 | Teplice (10.) | ||||
Sat 3/9/193:00 PM | ||||||
(15.) Karvina | 0:3 | Bohemians 1905 (14.) | ||||
(7.) Mlada Boleslav | 2:0 | 1.FK Pribram (13.) | ||||
(6.) Fastav Zlin | 2:1 | Dukla Prague (16.) | ||||
(12.) SFC Opava | 2:2 | Slovacko (11.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 4:0 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Sun 3/10/195:30 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 4:0 | Banik Ostrava (5.) | ||||
Mon 3/11/196:00 PM | ||||||
(9.) Sigma Olomouc | 2:1 | Slovan Liberec (8.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/196:00 PM | ||||||
(15.) Dukla Prague | 2:1 | Karvina (16.) | ||||
(9.) Teplice | 2:1 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Sat 3/16/192:00 PM | ||||||
(5.) Banik Ostrava | 1:1 | Mlada Boleslav (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Slovacko | 0:0 | Jablonec (4.) | ||||
(7.) Slovan Liberec | 1:0 | Fastav Zlin (6.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 2:1 | Sigma Olomouc (10.) | ||||
Sun 3/17/193:00 PM | ||||||
(14.) Bohemians 1905 | 0:0 | SFC Opava (12.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(13.) 1.FK Pribram | 0:2 | Slavia Prague (1.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/196:00 PM | ||||||
(15.) Karvina | 2:0 | Banik Ostrava (5.) | ||||
Sat 3/30/193:00 PM | ||||||
(6.) Mlada Boleslav | 2:1 | Sparta Prague (3.) | ||||
(11.) SFC Opava | 2:0 | Dukla Prague (16.) | ||||
(8.) Teplice | 2:0 | Slovacko (12.) | ||||
(7.) Fastav Zlin | 0:2 | Sigma Olomouc (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 1:1 | Slovan Liberec (9.) | ||||
Sun 3/31/193:00 PM | ||||||
(4.) Jablonec | 3:0 | 1.FK Pribram (13.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 3:2 | Bohemians 1905 (14.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/196:00 PM | ||||||
(13.) 1.FK Pribram | 3:1 | SFC Opava (11.) | ||||
Sat 4/6/197:00 PM | ||||||
(16.) Dukla Prague | 1:5 | Slavia Prague (1.) | ||||
Sun 4/7/193:30 PM | ||||||
(14.) Bohemians 1905 | 0:0 | Mlada Boleslav (6.) | ||||
(7.) Sigma Olomouc | 3:2 | Karvina (15.) | ||||
(5.) Banik Ostrava | 3:1 | Teplice (10.) | ||||
(8.) Slovan Liberec | 0:0 | Jablonec (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Slovacko | 0:1 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
Mon 4/8/196:00 PM | ||||||
(3.) Sparta Prague | 2:0 | Fastav Zlin (9.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/196:00 PM | ||||||
(10.) Teplice | 1:2 | Bohemians 1905 (13.) | ||||
Sat 4/13/193:30 PM | ||||||
(12.) Slovacko | 2:0 | 1.FK Pribram (14.) | ||||
(11.) SFC Opava | 2:1 | Sigma Olomouc (8.) | ||||
(15.) Karvina | 2:0 | Fastav Zlin (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Viktoria Plzen | 2:1 | Banik Ostrava (5.) | ||||
Sun 4/14/193:30 PM | ||||||
(4.) Jablonec | 2:1 | Dukla Prague (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Slavia Prague | 1:1 | Sparta Prague (3.) | ||||
Mon 4/15/196:00 PM | ||||||
(7.) Mlada Boleslav | 1:2 | Slovan Liberec (6.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/21/195:00 PM | ||||||
(5.) Banik Ostrava | 2:0 | SFC Opava (12.) | ||||
(3.) Sparta Prague | 1:3 | Karvina (15.) | ||||
(16.) Dukla Prague | 2:2 | Mlada Boleslav (9.) | ||||
(7.) Sigma Olomouc | 2:0 | Teplice (10.) | ||||
(11.) Bohemians 1905 | 1:0 | Jablonec (4.) | ||||
(6.) Slovan Liberec | 3:2 | Slovacko (13.) | ||||
(14.) 1.FK Pribram | 1:1 | Viktoria Plzen (2.) | ||||
(8.) Fastav Zlin | 1:0 | Slavia Prague (1.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/195:00 PM | ||||||
(10.) Teplice | 0:0 | 1.FK Pribram (14.) | ||||
(4.) Jablonec | 4:0 | Banik Ostrava (5.) | ||||
(2.) Viktoria Plzen | 4:0 | Dukla Prague (16.) | ||||
(1.) Slavia Prague | 2:1 | Sigma Olomouc (8.) | ||||
(13.) SFC Opava | 0:3 | Sparta Prague (3.) | ||||
(12.) Slovacko | 1:1 | Bohemians 1905 (11.) | ||||
(7.) Mlada Boleslav | 3:0 | Fastav Zlin (9.) | ||||
(15.) Karvina | 2:1 | Slovan Liberec (6.) |