To use this site, please enable Javascript.

Matches May 5, 2021

Semi-Finals 2nd Leg
Chelsea Chelsea FC 2:0 Real Madrid Real Madrid
matchday 35
FSV Zwickau FSV Zwickau 0:0 SV Meppen SV Meppen
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 1:1 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 0:3 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:2 FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 0:2 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
Russia U15 Russia U15 3:0 Bosnia-Herzegovina U15 Bosnia U15
Quarter-Finals 2nd leg Philadelphia Philadelphia Union 1:1 Atlanta United FC Atlanta United
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 1:0 Toronto FC Toronto FC
matchday 24 Ural II Ural Ekaterinburg II 3:2 Chertanovo Moskau II Chertanovo II
  Rostov II FK Rostov II 3:1 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Ak. Y. Konoplev Y. Konoplev Football Academy 2:4 Dynamo Moscow II Dynamo M II
  Master-Saturn Master-Saturn Egorjevsk 2:4 FK Tambov II FK Tambov II
  Khimki II FK Khimki II 0:2 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
  FK Sochi II FK Sochi II 1:1 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
  Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 2:0 FK Ufa II Ufa II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 2:0 Strogino Moskau II Strogino II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 4:3 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Spartak II Spartak Moskow II 1:1 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
Group A Defensa Defensa y Justicia 1:2 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
Group C Santos FC Santos FC 5:0 The Strongest La Paz The Strongest
  Barcelona SC Barcelona SC Guayaquil 1:0 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
Group G La Calera Unión La Calera 0:2 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
  LDU Quito LDU Quito 2:3 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Group H Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 4:0 Club Cerro Porteño Cerro Porteño
matchday 6 Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 2:0 Universitatea Craiova Univ. Craiova
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 1:2 UTA Arad UTA Arad
  FC Hermannstadt FC Hermannstadt 0:0 FC Viitorul Constanța FC Viitorul
  ACSM Poli Iași ACSM Politehnica Iași 1:2 FC Dinamo Dinamo
matchday 25 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 0:0 FK Mariupol FK Mariupol
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 0:1 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 1:1 Desna Chernigiv Desna
  FK Oleksandriya FK Oleksandriya 0:2 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
matchday 9 Niki Volou Niki Volou 0:0 AO Episkopi Rethymnou AO Episkopi
  GAS Ialysos GAS Ialysos 1948 0:0 PS Kalamata PS Kalamata
  Apollon Pontou Apollon Pontou 3:0 AEP Kozanis AEP Kozanis
  GS Kallithea GS Kallithea postponed AO Egaleo AO Egaleo
  Panserraikos Panserraikos postponed Thesprotos Igoumenitsas Thesprotos
  AS Rodos AS Rodos 5:00 PM Enosi Aspropyrgou Aspropyrgos
  Pierikos Pierikos Katerini 1:1 Olympiakos Volou Olymp. Volou
  AO Kavala AO Kavala 2:1 Almopos Arideas Almopos
  Veria NPS Veria NPS 0:0 PO Triglias PO Triglias
matchday 7 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:1 Olympiacos Piraeus Olympiacos
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 2:2 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  AEK Athens AEK Athens 1:2 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
matchday 2 PAE Chania PAE Chania 1:0 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
  Diagoras Diagoras Rodou 0:1 AO Xanthi AO Xanthi
  APO Levadiakos APO Levadiakos 0:1 GS Ergotelis Ergotelis
matchday 34 Spartak U17 FK Spartak Subotica U17 0:2 FK Rad U17 Rad U17
  Cukaricki U17 FK Cukaricki U17 2:0 FK Internacional Beograd U17 Internacional
  Red Star U17 Red Star Belgrade U17 7:1 FK Real Nis U17 Real Nis U17
  Zemun U17 FK Zemun U17 5:1 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Vojvodina U17 FK Vojvodina Novi Sad U17 5:0 FK Napredak Krusevac U17 Napredak U17
  Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 4:0 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Macva U17 FK Macva Sabac U17 1:3 FK Kiker Kraljevo U17 Kiker U17
  Graficar U17 Graficar Belgrad U17 6:0 OFK Vrsac U17 Vrsac U17
  Kragujevac U19 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 1:0 FK TSC Backa Topola U19 FK TSC U19
  Cukaricki U19 FK Cukaricki U19 5:2 FK Internacional Beograd U19 Internacional
  Mladost U19 FK Mladost Lucani U19 3:2 FK IMT Belgrad U19 IMT Belgrad U19
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 4:3 FK Brodarac Belgrad U19 Brodarac U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 1:0 FK Vozdovac U19 Vozdovac U19
  Vojvodina U19 FK Vojvodina Novi Sad U19 1:1 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  Spartak U19 FK Spartak Subotica U19 0:2 FK Rad U19 Rad U19
  Red Star U19 Red Star Belgrade U19 4:0 FK Trayal Kruševac U19 Trayal U19
matchday 35 Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 0:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  FK Indjija FK Indjija 2:2 FK Macva Sabac Macva
  Partizan FK Partizan Belgrade 3:1 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 1:0 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  Rad FK Rad 2:2 Red Star Belgrade Red Star
matchday 22 Hajduk Split HNK Hajduk Split 1:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
matchday 1 TPS Turun Palloseura 1:1 Vaasan Palloseura VPS
matchday 23 Stal Mielec Stal Mielec 0:1 Rakow Czestochowa Rakow
matchday 32 NS Mura NS Mura 2:1 FC Koper FC Koper
  NK Domzale NK Domzale 2:0 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
matchday 27 Cherno More Cherno More Varna 3:1 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  Tsarsko Selo Tsarsko Selo Sofia 0:2 Levski Sofia Levski Sofia
matchday 18 Titus Petange Union Titus Petange 5:1 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
matchday 22 US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 0:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
Quarter-Finals 1st leg L.A. Firpo CD Luis Angel Firpo 1:0 AD Isidro Metapán Metapán
matchday 12 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 2:2 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:1 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:3 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Ehime FC Ehime FC 0:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 2:3 Mito HollyHock Mito HollyHock
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:2 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1:2 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 2:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 3:1 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Tochigi SC Tochigi SC 1:2 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  FC Ryukyu FC Ryukyu 0:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
matchday 5 FC Gifu FC Gifu 3:1 azul claro Numazu a. cl. Numazu
Group A H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 2:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Group B Oita Trinita Oita Trinita 1:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Vissel Kobe Vissel Kobe 0:0 FC Tokyo FC Tokyo
Group C Yokohama FC Yokohama FC 1:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 3:3 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
Group D Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 4:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 1:1 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
matchday 8 FC Osaka FC Osaka 0:2 MIO Biwako Shiga MIO B. Shiga
  Suzuka PG Suzuka Point Getters 0:0 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Musashino Utd. Tokyo Musashino United 1:1 Matsue City Matsue City
  Veertien Mie Veertien Mie 1:1 Sony Sendai Sony Sendai
  ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 2:1 Honda FC Honda FC
  Iwaki FC Iwaki FC 3:2 Kochi United Kochi Utd.
  FC Kariya FC Kariya 0:1 Verspah Oita Verspah Oita
matchday 26 Al-Nassr Al-Nassr FC 10:40 PM Al-Faisaly Harmah Faisaly
matchday 5 RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 3:0 Ryutsu Keizai University FC RKU FC
  Briobe. Urayasu Briobecca Urayasu 4:1 Tokyo United Tokyo United
  Tochigi City Tochigi City 1:1 Tokyo 23 Tokyo 23
  Vonds Ichihara Vonds Ichihara 4:1 Esperanza SC (Yokohama) Esperanza SC
matchday 19 Brisbane Roar Brisbane Roar 2:1 Western United FC Western United
  Perth Glory Perth Glory 1:3 Melbourne City FC Melbourne City
matchday 12 Suduva Suduva Marijampole 2:0 FK Riteriai Riteriai
matchday 20 ES Sétif ES Sétif 1:1 USM Alger USM Alger
  WA Tlemcen WA Tlemcen 0:0 CS Constantine CS Constantine
  ASO Chlef ASO Chlef 0:1 NC Magra NC Magra
  CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 1:1 JS Kabylie JS Kabylie
  CR Belouizdad CR Belouizdad 5:1 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
  JS Saoura JS Saoura 2:0 Olympique de Médéa O Médéa
  MC Algiers MC Algiers 2:1 USM Bel Abbès USM Bel Abbès
  MC Oran MC Oran 3:2 NA Hussein Dey NA Hussein Dey
  Cleopatra FC Cleopatra FC 1:1 El Mokawloon SC El Mokawloon
  Aswan SC Aswan SC 2:3 El Masry SC El Masry
  Ismaily Ismaily SC 3:2 El Gouna FC El Gouna
  El Makasa Masr El Makasa 0:2 Tala'ea El Gaish Gaish
Quarter-Finals Beni Mellal Raja de Beni Mellal 2:0 Hassania d'Agadir Hassania
matchday 24 Stade Tunisien Stade Tunisien 1:0 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
  JS Kairouan JS Kairouanaise 1:4 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 0:1 AS Soliman AS Soliman
  Olympique Beja Olympique Beja 1:1 Union Sportive de Ben Guerdane US Ben Guerdane
  US Tataouine US Tataouine 3:1 US Monastir US Monastir
  AS Rejiche Avenir Sportif Rejiche 1:0 Etoile Sportive Metlaoui ES Metlaoui
  Club Africain Club Africain Tunis 1:1 Esperance Tunis Esperance
Semi-Finals 2nd Leg Isloch Isloch Minsk Region 2:0 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 1:1 BATE Borisov BATE Borisov
matchday 8 Nowon Utd. Seoul Nowon United 0:1 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
  Goyang Citizen Goyang Citizen 1:2 Jeonju Citizen Jeonju Citizen
  Gangwon Res. Gangwon FC Reserves 2:3 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Dangjin Citizen Dangjin Citizen 1:0 AET Siheung City Siheung City
  Geoje Citizen Geoje Citizen 3:3 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
  Yeoju FC Yeoju FC 0:0 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  FC Namdong FC Namdong 3:0 Chuncheon Citizen Chuncheon FC
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 2:0 Jinju Citizen Jinju Citizen
matchday 18 Beltinci ND Beltinci 2:2 NK Dekani NK Dekani
  NK Krka NK Krka 1:1 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Smartno 1928 NK Smartno 1928 1:1 ND Primorje ND Primorje
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 0:1 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Krsko NK Krsko 3:4 NK Brda NK Brda
  NK Radomlje NK Radomlje 5:2 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:3 NK Drava Ptuj Drava Ptuj
  NK Dob NK Roltek Dob 1:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
Semi-Finals Sparta Prague AC Sparta Prague 0:3 SK Slavia Prague Slavia Prague
matchday 10 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu 1:0 Busan IPark Busan IPark
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 1:1 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  Chungnam Asan Chungnam Asan postponed Ansan Greeners Ansan Greeners
  Seoul E-Land Seoul E-Land 1:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  FC Anyang FC Anyang 2:0 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
Group B EC Bahia Esporte Clube Bahia 2:2 Club Atlético Independiente Independiente
Group D Metropolitanos Metropolitanos FC 3:2 SD Aucas SD Aucas
  FBC Melgar FBC Melgar 1:0 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
Group F CD Palestino CD Palestino 0:1 Club Atlético Newell's Old Boys Newell's
Semi-Finals 1st Leg Anápolis-GO Grêmio Esportivo Anápolis (GO) 1:0 Atlético Clube Goianiense Atlético-GO
Semi-Finals
Servette FC Servette FC 0:1 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
Group 2 Retrô FC Retrô Futebol Clube Brasil 2:1 Central Sport Club (PE) Central
  Sete-PE Sete de Setembro Esporte Clube (PE) 0:0 AAD Vitória das Tabocas (PE) Vitória-PE
Group 1 Caucaia-CE Caucaia Esporte Clube (CE) 0:6 FC Atlético Cearense Atlético-CE
  Pacajus EC Pacajus Esporte Clube 0:0 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
Quarter-Finals 2nd leg Remo Clube do Remo (PA) 1:0 Águia de Marabá Futebol Clube (PA) Marabá-PA
  Tuna Luso Tuna Luso Brasileira (PA) 0:1 SC Itupiranga Itupiranga
  Independente-PA Independente Atlético Clube (PA) 1:2 Castanhal Esporte Clube (PA) Castanhal
matchday 9 Globo FC Globo Futebol Clube (RN) 1:2 ABC Futebol Clube (RN) ABC FC
matchday 7 Flamengo-PI Esporte Clube Flamengo (PI) 0:1 4 de Julho Esporte Clube (PI) 4 de Julho-PI
matchday 9 AA Altos Associacao Atlética de Altos (PI) postponed Fluminense EC (PI) Fluminense-PI
Quarter-Finals 1st leg Desportiva-ES Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) 3:1 Rio Branco Futebol Clube (ES) Rio Branco FC
matchday 9 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 0:1 Pafos FC Pafos FC
  AEL Limassol AEL Limassol 1:2 Anorthosis Famagusta Anorthosis
Semi-Finals 1st Leg CS Sergipe-SE Club Sportivo Sergipe (SE) 0:0 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
matchday 11 FCI Levadia FCI Levadia 4:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  JK Trans Narva JK Trans Narva 2:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  Kalju FC Kalju FC 1:2 FC Flora Tallinn FC Flora
matchday 12 Sabah Sabah FC 3:1 Melaka United FC Melaka
  Pahang Sri Pahang FC 2:2 Selangor FC Selangor FC
  PJ City FC Petaling Jaya City FC 0:1 Perak FC Perak
Final UR Trabalhadore União Recreativa dos Trabalhadores (MG) 2:4 on pens Pouso Alegre FC Pouso Alegre
matchday 35 Spartak 2 Spartak 2 Moscow 0:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
matchday 23 Kolomna FK Kolomna 0:1 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
matchday 31 Marítimo CS Marítimo 0:1 Gil Vicente FC Gil Vicente
  Braga SC Braga 1:1 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Rio Ave FC Rio Ave FC 0:2 Sporting CP Sporting CP
Semi-Finals 2nd Leg Benfica U23 SL Benfica U23 2:4 on pens SC Braga U23 Braga U23
matchday 22 Dukla Prague FK Dukla Prag 1:2 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
  Blansko FK Blansko 4:1 MFK Chrudim Chrudim
  SK Lisen SK Lisen 1:1 FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 1:1 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 1:0 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 FK Slavoj Vysehrad Vysehrad
matchday 6 Hvidovre IF Hvidovre IF 0:2 Kolding IF Kolding IF
matchday 3 KS FC Kunshan FC 1:1 Chengdu Rongcheng CD Rongcheng
  MZ Hakka Meizhou Hakka 0:1 Zhejiang FC ZJ FC
  SX Chang'an At. Shaanxi Chang'an Athletic 4:1 Xinjiang Tianshan Leopard XJ T. Leopard
  JX Beidamen Jiangxi Beidamen 0:1 Nanjing City NJ City
  BJ IT Beijing IT 0:4 Heilongjiang Ice City HLJ Ice City
  TJ Jinmen Tiger Tianjin Jinmen Tiger 0:1 Hebei FC HB FC
  SH Shenhua Shanghai Shenhua 1:1 Shanghai Port SH Port
matchday 31 Sloga Kraljevo FK Sloga Kraljevo 2:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 3:1 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 0:1 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  Trayal FK Trayal Kruševac 1:0 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 1:1 Graficar Belgrad Graficar
  FK Loznica FK Loznica 1:2 OFK Zarkovo Zarkovo
  Jagodina GFK Jagodina 0:3 FK IMT Belgrad IMT Belgrad
  FK Zemun FK Zemun 1:1 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 3:1 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
matchday 26 Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 0:2 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
matchday 23 Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6:2 Korona Kielce Korona Kielce
matchday 25 GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 1:2 Miedz Legnica Miedz Legnica
matchday 29 M. Legnica II Miedz Legnica II 3:2 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 2:4 Polonia Bytom Polonia Bytom
  Warta Gorzow Warta Gorzow Wielkopolski 1:1 Lechia Zielona Góra Zielona Gora
  Goczalkowice LKS Goczalkowice-Zdroj 1:1 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Ruch Chorzow Ruch Chorzow 3:2 Rekord Bielsko-Biala Rekord B-B
  Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 5:1 Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
  Polonia-Stal Polonia-Stal Swidnica 0:1 Polonia Nysa Polonia Nysa
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 0:2 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Gornik II Gornik Zabrze II 4:2 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
matchday 27 Wisla Pulawy Wisla Pulawy 4:0 Wisloka Debica Wisloka Debica
matchday 4 Kyzylzhar II Kyzylzhar SK Petropavlovsk II 1:2 Kyran Turkestan Kyran
  FK Ekibastuz FK Ekibastuz 1:1 Okzhetpes Kokshetau Okzhetpes
  Shakhter-Bulat Shakhter-Bulat 3:3 FK Aksu FK Aksu
  Akad. Ontustik Akademia Ontustik Shymkent 2:1 FK Taraz-Karatau Taraz-Karatau
  Kairat-Zhas Kairat-Zhas 5:1 Igilik Qaratau Igilik
  Baikonur Baikonur Kyzylorda 0:1 FK Maktaaral Maktaaral
matchday 7 FK Andijon FK Andijon 1:2 FK Kokand 1912 Kokand 1912
  Mash'al Mash'al Mubarek 1:4 Lokomotiv Tashkent Loko Tashkent
  Metallurg Bk. Metallurg Bekabad 0:2 Sogdiana Jizzakh Sogdiana
matchday 16 Fulham U23 Fulham FC U23 1:0 West Bromwich Albion U23 West Brom U23
Semi-Finals 2nd Leg Banska Bystrica MFK Dukla Banska Bystrica 1:3 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
matchday 27 GKS Katowice GKS Katowice 1:0 Olimpia Elblag Olimpia Elblag
matchday 3 Atl. Madrid B Atlético Madrid B 0:2 UD Melilla UD Melilla
matchday 4 UD Mutilvera UD Mutilvera 1:0 Club Portugalete Portugalete
  Hércules CF Hércules CF 2:0 UE Llagostera UE Llagostera
matchday 36
Preußen Münster Preußen Münster 4:0 SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
matchday 33 SV Linx SV Linx 7:30 PM SV Oberachern SV Oberachern
  FC Nöttingen FC Nöttingen 7:30 PM Stuttgarter Kickers Stuttg. Kickers
  FCA Walldorf II FC-Astoria Walldorf II 7:30 PM 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  1.Göppinger SV 1.Göppinger Sportverein 7:30 PM Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  FC 08 Villingen FC 08 Villingen 8:00 PM 1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim
  FSV Bissingen FSV 08 Bissingen 8:00 PM TSG Backnang TSG Backnang
  SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 8:00 PM FV Lörrach-Brombach FV Lörrach-Br.
  Neckarsulmer SU Neckarsulmer Sport-Union 8:00 PM FV Ravensburg FV Ravensburg
  Sandhausen II SV Sandhausen II 8:00 PM SGV Freiberg SGV Freiberg
  1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal 8:30 PM Freiburger FC Freiburger FC
matchday 4 Belshina Belshina Bobruisk 3:1 FK Slonim 2017 Slonim 2017
  FK Lida FK Lida 1:1 Arsenal Dzerzhinsk Dzerzhinsk
  Krumkachi Krumkachi Minsk 4:3 FK Baranovichi FK Baranovichi
matchday 15 St. Pölten U18 AKA St. Pölten U18 1:5 AKA Rapid Wien U18 AKA Rapid U18
matchday 18 AKA OÖ U18 AKA LASK Juniors OÖ U18 0:4 AKA Austria Wien U18 AKA Austria U18
matchday 15 St. Pölten U16 AKA St. Pölten U16 0:1 AKA Rapid Wien U16 AKA Rapid U16
Quarter-Finals Virtus SS Virtus 2:3 AC Libertas Libertas
  Pennarossa SS Pennarossa 1:2 SP Tre Penne Tre Penne
matchday 10 Riga Riga FC 3:0 FK Ventspils Ventspils
  Daugavpils BFC Daugavpils 3:0 Spartaks Jurmala Spartaks
  Metta FK Metta 0:3 FK Liepaja Liepaja
  Southern Southern District 4:1 Resources Capital RCFC
matchday 8 Taiwan CPC Co. Taiwan CPC Corporation FC 1:2 Taichung Futuro Taichung Futuro
  Taipei Skyw. Taipei Skywalkers 0:1 Taipei City Tatung Taipei Tatung
  Taiwan Power Taiwan Power Company 4:0 Nat. Taiwan Univ. of P.E. & Sports NTUPES
matchday 33 SC Gjilani SC Gjilani 1:1 FC Drita Gjilan FC Drita
  FC Besa FC Besa Pejë 0:3 FC Prishtina FC Prishtina
  KF Feronikeli KF Feronikeli Drenas 3:0 KF Trepca 89 KF Trepca 89
matchday 7 Mons Calpe Mons Calpe SC 1:0 Lions Gibraltar FC Lions Gibraltar
  Lincoln FC Lincoln Red Imps FC 1:0 Lynx FC Lynx FC
matchday 22 FC Van FC Van 1:1 FC Ararat Yerevan Ararat Yerevan
matchday 26 FC Sevan FC Sevan 4:1 FC Urartu Erewan II Urartu II
matchday 6 Hvidovre IF U19 Hvidovre IF U19 7:00 PM Svendborg fB -Oure FA U19 SfB-Oure FA U19
matchday 12 B.93 U19 Boldklubben af 1893 U19 8:00 PM FC Helsingör U19 Helsingör U19
matchday 10 ÍF Fuglafj III ÍF Fuglafjördur III - KÍ Klaksvík III KÍ III
  07 Vestur III 07 Vestur III 9:00 PM NSÍ Runavík IV NSÍ Runa IV
  EB/Streymur III EB/Streymur III 3:1 B68 Toftir III B68 Toftir III
matchday 16 Desp. Huíla Desportivo da Huíla - Sporting Clube Petróleos de Cabinda SC Cabinda
matchday 14 Enyimba Aba Enyimba Aba 2:2 Ifeanyi Ubah FC Ifeanyi Ubah
matchday 25 Kano Pillars Kano Pillars postponed Enyimba Aba Enyimba Aba
  Abia Warriors Abia Warriors FC postponed Ifeanyi Ubah FC Ifeanyi Ubah
  FC Heartland FC Heartland postponed Rivers United FC Rivers United
  Enugu Rangers Enugu Rangers IFC postponed MFM FC MFM FC
  Katsina Utd. Katsina United FC postponed Nasarawa United Nasarawa United
  Wikki Tourists Wikki Tourists postponed Akwa United Akwa United
  Dakkada FC Dakkada FC postponed Lobi Stars FC Lobi Stars
  Adamawa United Adamawa United postponed Plateau United FC Plateau United
  Kwara United Kwara United FC postponed Jigawa Golden Stars FC Jigawa
  Warri Wolves FC Warri Wolves FC postponed Sunshine Stars Sunshine Stars
matchday 17 Juventus U19 Juventus Primavera 1:1 Empoli Primavera Empoli U19
  Salernitana U19 Salernitana Primavera 1:3 Pescara Primavera Pescara U19
matchday 14 Atalanta U18 Atalanta Under 18 2:2 Milan Under 18 Milan U18
matchday 31 Castellanzese USD Castellanzese 1921 3:7 Borgosesia Calcio Borgosesia
  Fossano Fossano Calcio 1:0 US Folgore Caratese Caratese
  Arconatese GS Arconatese 0:0 ASD Città Di Varese Città Varese
  Legnano Legnano AC 2:1 Pont Donnaz Hone Arnad PDHA
  Casale FBC Casale 1:0 SC Caronnese Caronnese
  Vado FC Vado 1:1 ASD Imperia 1923 Imperia
  Ambrosiana GSD Ambrosiana 3:1 ASD Cartigliano Cartigliano
  Delta PT AC Delta Porto Tolle 1:0 AC Campodarsego Campodarsego
  Union S.Giorgio Union San Giorgio Sedico 0:0 Calcio Montebelluna 1909 Montebelluna
  Arzignano FC Arzignano Valchiampo 2:1 AC Mestre Mestre
  Este AC Este 1920 0:1 Virtus Bolzano Virtus Bolzano
  Belluno AC Belluno 1905 1:1 US Adriese 1906 Adriese 1906
  Clodiense Clodiense SSD 1:0 Luparense FC Luparense
  Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane 2:0 APC Chions Chions
  Union Feltre Union Feltre 1:0 ASD Manzanese Calcio Manzanese
matchday 26 Sasso Marconi Sasso Marconi Zola SSD 3:2 G.S. Bagnolese Bagnolese
matchday 10 Porto S'Elpidio Porto Sant'Elpidio MP postponed Olympia Agnonese Agnonese
matchday 18 SN Notaresco San Nicolò Notaresco 0:1 Pineto Calcio Pineto
matchday 22 Tolentino Tolentino Calcio 1:3 Atletico Terme Fiuggi Atletico Fiuggi
matchday 27 Castelfidardo Gsd Castelfidardo Calcio 3:2 Polisportiva Vastogirardi Vastogirardi
matchday 22 Team Altamura ASD Team Altamura 1:1 Asd Puteolana 1902 Puteolana
matchday 25 Gravina FBC Gravina 2:2 AC Nardò Nardò
matchday 26 Molfetta Molfetta Calcio 5:2 Real Agro Aversa R. Aversa
matchday 25 San Luca ASD San Luca 2:1 Licata Calcio Licata
Semi-Finals 1st Leg Atlante CF Atlante 0:1 Club Atlético Morelia Morelia
matchday 16 Sundowns Mamelodi Sundowns FC 2:0 Maritzburg United FC Maritzburg Utd.
matchday 15 Saif Sporting Saif Sporting Club Limited 1:2 Mohammedan SC (Dhaka) Mohammedan
  Arambagh KS Arambagh Krira Sangha 0:1 Chittagong Abahani Chittagong Aba.
  Sheikh Jamal Sheikh Jamal Dhanmondi 2:1 Muktijoddha Sangsad KS Muktijoddha
matchday 5 Dhangadhi Dhangadhi FC 1:0 Pokhara Thunders Thunders

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • João Ananias
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 550 k €
    Fee: free transfer
    Anápolis Futebol Clube (GO)
     
    Treze Futebol Clube (PB)
  • Danny Musovski
    Age: 25 Years  United States
    Position: Centre-Forward
    Market value: 500 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Christian Torres
    Age: 17 Years  Mexico
    Position: Left Winger
    Market value: 350 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Raheem Edwards
    Age: 25 Years  Canada
    Position: Left Winger
    Market value: 300 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Bryce Duke
    Age: 20 Years  United States
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Juan Diego Gutiérrez
    Age: 29 Years  Peru
    Position: Left Winger
    Market value: 175 k €
    Fee: free transfer
    FC Carlos Stein
     
    CD Unión Comercio
  • Adam Mitter
    Age: 28 Years  England
    Position: Centre-Back
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    Rayong FC
     
    Persita Tangerang
  • Cal Jennings
    Age: 23 Years  United States
    Position: Centre-Forward
    Market value: 150 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Kelvin Wopi
    Age: 26 Years  Indonesia
    Position: Right-Back
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    TIRA-Persikabo
     
    Semen Padang FC
  • Diego Torres
    Age: 35 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Amazonas FC
     
    Associação Esportiva São Borja
  • Tomás Romero
    Age: 20 Years  El Salvador
    Position: Goalkeeper
    Market value: 100 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Aung Kaung Mann
    Age: 23 Years  Myanmar
    Position: Centre-Forward
    Market value: 75 k €
    Fee: free transfer
    Khon Kaen United
     
    Sri Pahang FC
  • Kyaw Ko Ko
    Age: 28 Years  Myanmar
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Chiangmai United
     
    Phrae United
  • Joakim Rishovd
    Age: 27 Years  Norway
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Modum FK
     
    Gran IL
  • Timofey Kostenko
    Age: 19 Years  Russia
    Position: Right Midfield
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    FK Tambov II
     
    FDC Vista Gelendzhik
  • James Roberts
    Age: 24 Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Oxford City FC
     
    Havant & Waterlooville FC
  • Antonio Leone
    Age: 17 Years  Mexico
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 k €
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Andreas Hippe Fagereng
    Age: 20 Years  Norway
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 k €
    Fee: free transfer
    Hamarkameratene
     
    Eidsvold Turn Fotball
  • Mario Aibekob
    Age: 30 Years  Indonesia
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Sriwijaya FC
     
    Semen Padang FC
  • Admilton
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Boa Esporte Clube (MG)
     
    América Football Club (RJ)
  • Marcão
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Esporte Clube Novo Hamburgo (RS)
     
    Clube Atlético Penapolense (SP)
  • Abzal Kalau
    Age: 18 Years  Kazakhstan
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Akademia Ontustik Shymkent
     
    FDC Vista Gelendzhik
  • Bastián Zúñiga
    Age: - Years  Chile
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Corporacion Lota Schwager
     
    CD Lota Schwager
  • Léo Carvalho
    Age: 32 Years  Brazil
    Position: Left Midfield
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Goianésia Esporte Clube (GO)
     
    Clube Atlético Penapolense (SP)
  • Krismon Gustap
    Age: 22 Years  Indonesia
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Badak Lampung FC
     
    Semen Padang FC
  • Álvaro Quezada
    Age: 22 Years  United States
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC
     
    Las Vegas Lights FC
  • Ferrugem
    Age: 29 Years  Brazil
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    CA Patrocinense (MG)
     
    Treze Futebol Clube (PB)
  • Otto-Alexander Dahl
    Age: 28 Years  Norway
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Funnefoss/Vormsund
     
    Elverum Fotball
  • William Akio
    Age: 22 Years  Canada
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Texas–Rio Grande Valley Vaqueros
     
    Valour FC
  • Dika Kuswardani
    Age: 18 Years  Indonesia
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Persik Kediri Youth
     
    Persis Solo
  • Lewis McNall
    Age: 22 Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Whickham FC
     
    Blyth Spartans AFC
  • Christopher Jamie
    Age: 17 Years  United States
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC Academy
     
    Las Vegas Lights FC
  • Diego Rosales
    Age: 15 Years  United States
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC Academy
     
    Las Vegas Lights FC
  • Paul Son
    Age: 18 Years  United States
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC Academy
     
    Las Vegas Lights FC
  • Armando Avila
    Age: 17 Years  United States
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Los Angeles FC Academy
     
    Las Vegas Lights FC
  • Simen Wangberg
    Age: 29 Years  Norway
    Position: Centre-Back
    Market value: 200 k €
    Fee: ?
    Tromsø IL
     
    Stabæk Fotball
  • Tomas Stabell
    Age: 19 Years  Norway
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: loan transfer
    Tromsø IL
     
    FK Senja
  • Arnar Logi Valdimarsson
    Age: - Years  Iceland
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: ?
    Vatnaliljur
     
    Mídas
  • Lincoln McFayden
    Age: 19 Years  England
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Preston North End U18
     
    Swansea City U23
  • Harry Stone
    Age: 19 Years  Scotland
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Albion Rovers FC
     
    Heart of Midlothian FC Reserves
  • Karl Byrne
    Age: 24 Years  Ireland
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Without Club
     
    Blyth Spartans AFC
  • Jordan Hickey
    Age: 21 Years  England
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: ?
    Without Club
     
    Blyth Spartans AFC
  • Srdjan Spiridonovic
    Age: 27 Years  Austria
    Position: Left Winger
    Market value: 750 k €
    Fee: End of loan
    Genclerbirligi Ankara
     
    Red Star Belgrade
  • Régis Souza
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Right-Back
    Market value: 500 k €
    Fee: End of loan
    Volta Redonda Futebol Clube (RJ)
     
    Sampaio Corrêa Futebol e Esporte (RJ)
  • David Sipos
    Age: 22 Years  Slovakia
    Position: Goalkeeper
    Market value: 400 k €
    Fee: -
    FC Nitra
     
    Without Club
  • Yuri Logvinenko
    Age: 32 Years  Kazakhstan
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 300 k €
    Fee: -
    Without Club
     
    FK Aktobe
  • Lewis Neilson
    Age: 17 Years  Scotland
    Position: Right-Back
    Market value: 250 k €
    Fee: End of loan
    Falkirk FC
     
    Dundee United FC
  • Marian Chobot
    Age: 21 Years  Slovakia
    Position: Left Winger
    Market value: 250 k €
    Fee: -
    FC Nitra
     
    Without Club
  • Lewis Kidd
    Age: 26 Years  Scotland
    Position: Right-Back
    Market value: 200 k €
    Fee: End of loan
    Albion Rovers FC
     
    East Kilbride FC
  • Samuel Sefcik
    Age: 24 Years  Slovakia
    Position: Right Winger
    Market value: 200 k €
    Fee: -
    FC Nitra
     
    Without Club