For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 6, 2019

Matchday 11 Niendorfer TSV Niendorfer TSV 4:3 Meiendorfer SV Meiendorfer SV
  Barmbek-U. HSV Barmbek-Uhlenhorst 3:0 TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08
  Teutonia 05 FC Teutonia 05 Ottensen 2:0 SV Rugenbergen SV Rugenbergen
Matchday 7
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 5:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 1:0 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 2:2 SV Werder Bremen Werder Bremen
Matchday 9
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 2:3 VfL Bochum VfL Bochum
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:2 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 1:1 FC St. Pauli FC St. Pauli
Matchday 11
FC Bayern II FC Bayern Munich II 2:0 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 3:1 MSV Duisburg MSV Duisburg
Matchday 8
Southampton Southampton FC 1:4 Chelsea FC Chelsea
 
Arsenal Arsenal FC 1:0 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Man City Manchester City 0:2 Wolverhampton Wanderers Wolves
  Newcastle Newcastle United 1:0 Manchester United Man Utd
Matchday 4 AC Escaldes Atlètic Club d'Escaldes 1:3 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
  CE Carroi Club Esportiu Carroi 0:3 UE Engordany UE Engordany
  Santa Coloma UE Escale Santa Coloma 1:0 UE Sant Julia Sant Julia
  FC Ordino FC Ordino 0:5 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
Matchday 8 RCD Mallorca RCD Mallorca 2:0 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Celta de Vigo Celta de Vigo 1:0 Athletic Bilbao Athletic
  Real Valladolid Real Valladolid CF 0:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
  Real Sociedad Real Sociedad 1:2 Getafe CF Getafe
 
FC Barcelona FC Barcelona 4:0 Sevilla FC Sevilla FC
Matchday 7 Fiorentina ACF Fiorentina 1:0 Udinese Calcio Udinese Calcio
  Atalanta Atalanta BC 3:1 US Lecce Lecce
 
AS Roma AS Roma 1:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Bologna Bologna FC 1909 2:2 SS Lazio Lazio
  Torino Torino FC 0:0 SSC Napoli SSC Napoli
 
Inter Inter Milan 1:2 Juventus FC Juventus
Matchday 9 LOSC Lille LOSC Lille 2:2 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Stade Rennais Stade Rennais FC 0:1 Stade Reims Reims
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 1:0 Olympique Lyon Olympique Lyon
Matchday 10
TSV Hartberg TSV Hartberg 1:2 LASK LASK
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 4:0 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
Austria Vienna Austria Vienna 1:0 SK Sturm Graz Sturm Graz
Matchday 12 Ural Ural Yekaterinburg 1:3 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 2:1 Arsenal Tula Arsenal Tula
  CSKA Moscow CSKA Moscow 1:3 FK Rostov Rostov
  Krasnodar FK Krasnodar 2:1 Spartak Moscow Spartak Moscow
Matchday 9 Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 3:1 Y. Konoplev Football Akademia Ak. Y. Konoplev
Matchday 12 CSKA Moscow II CSKA Moscow II 3:1 FK Rostov II Rostov II
  FC Viitorul FC Viitorul 3:1 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 10
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 0:0 FC Basel 1893 FC Basel
 
FC Zürich FC Zürich 0:4 BSC Young Boys BSC Young Boys
 
FC Sion FC Sion 1:2 FC Lugano FC Lugano
Matchday 9 ADO Den Haag ADO Den Haag 0:2 Ajax Amsterdam Ajax
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 4:2 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  Willem II Willem II Tilburg 1:1 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 4:1 VVV-Venlo VVV-Venlo
Matchday 7 Sivasspor Sivasspor 3:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Besiktas Besiktas JK 2:0 Alanyaspor Alanyaspor
  Gaziantep FK Gaziantep FK 1:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
  C. Rizespor Caykur Rizespor 1:2 Trabzonspor Trabzonspor
Matchday 8 Livingston FC Livingston FC 2:0 Celtic FC Celtic
  Rangers Rangers FC 5:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
Matchday 10 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 0:2 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 0:4 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  FK Oleksandria FK Oleksandria 2:1 Karpaty Lviv Karpaty
Matchday 6 Volos NPS Volos NPS 2:3 Atromitos Athen Atromitos Athen
  OFI Crete OFI Crete 4:1 Panionios Athens Panionios
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 1:2 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:2 Olympiacos Piraeus Olympiacos
Matchday 2 Apollon Pontou Apollon Pontou moved Doxa Dramas Doxa Dramas
  APO Levadiakos APO Levadiakos moved PAS Giannina PAS Giannina
  AE Karaiskakis AE Karaiskakis Artas moved Apollon Larisas Ap. Larisas
  PAE Chania PAE Chania moved Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  AOK Kerkyra AOK Kerkyra moved Panachaiki GE Panachaiki
Matchday 7 RCS Verlaine RCS Verlaine 3:3 CS Onhaye CS Onhaye
  Waremme RS Waremmien FC 3:1 RRC Stockay-Warfusée Stockay
  RFC Tilleur RFC Tilleur 1:2 RUS Rebecq RUS Rebecq
  RE Acren RE Acren-Lessines 3:4 RRC Hamoir RRC Hamoir
Matchday 10 Club Brugge Club Brugge KV 4:0 KAA Gent KAA Gent
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 2:2 Standard Liège Standard Liège
  KRC Genk KRC Genk 2:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
Matchday 9 Saint Gilloise Royale Union Saint Gilloise 1:1 K. Beerschot V.A. Beerschot V.A.
Matchday 6 URSL Visé URSL Visé 1:2 FC Rupel Boom Rupel Boom
  KVC Winkel Sp. KVC Winkel Sport 2:1 KFC Dessel Sport Dessel Sport
  RFC Lüttich RFC Lüttich 1:0 RWD Molenbeek (2015) RWDM
  FC Gullegem FC Gullegem 5:1 KSV Temse KSV Temse
  KRC Harelbeke Racing Harelbeke 2:1 SK Sint-Niklaas Sint-Niklaas
  Sparta Petegem KFC Sparta Petegem 0:3 SKV Zwevezele Zwevezele
  FC Knokke FC Knokke 3:1 SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  VW Hamme KFC VW Hamme 4:1 KVK Westhoek KVK Westhoek
  Tienen KVK Tienen 1:0 SK Londerzeel SK Londerzeel
  KVV Vosselaar KVV Vosselaar 4:2 Olympia SC Wijgmaal Ol. Wijgmaal
  Eendracht Aalst SC Eendracht Aalst 4:0 KSK Hasselt KSK Hasselt
  Berchem Sport Berchem Sport 2:2 Bocholt VV Bocholt VV
  Mopertingen Spouwen Mopertingen 2:4 KFC Duffel KFC Duffel
  Diegem Sport Diegem Sport 0:4 Royal Cappellen FC Royal Cappellen FC
Matchday 12 Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:1 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 3:2 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  FK Jablonec FK Jablonec 0:2 SK Slavia Prag Slavia Prag
  Esbjerg fB Esbjerg fB 1:2 SönderjyskE SönderjyskE
  Odense BK Odense Boldklub 3:0 AC Horsens AC Horsens
  Bröndby IF Bröndby IF 3:1 FC Copenhagen FC Copenhagen
  Randers FC Randers FC 2:0 Aarhus GF Aarhus GF
  Silkeborg IF Silkeborg IF 1:2 FC Midtjylland FC Midtjylland
Matchday 24 Haugesund FK Haugesund 2:1 Rosenborg BK Rosenborg BK
  Ranheim IL Ranheim IL 0:2 Sarpsborg 08 FF Sarpsborg 08
  Tromsø Tromsø IL 5:0 Kristiansund BK Kristiansund BK
  Lillestrøm SK Lillestrøm SK 0:0 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Stabæk Stabæk Fotball 0:0 Viking Stavanger Viking FK
  SK Brann SK Brann 0:0 Molde FK Molde FK
Matchday 27 Kalmar FF Kalmar FF 0:0 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
  Djurgarden Djurgardens IF 1:2 Hammarby IF Hammarby
  Häcken BK Häcken 1:1 Östersunds FK Östersund
  Malmö FF Malmö FF 1:0 IFK Göteborg IFK Göteborg
  Elfsborg IF Elfsborg 4:0 Falkenbergs FF Falkenberg
Matchday 11 Indjija FK Indjija 0:2 FK Mladost Lucani Mladost
  Napredak FK Napredak Krusevac 0:1 Red Star Belgrade Red Star
  Partizan FK Partizan Belgrade 1:2 FK Vozdovac Vozdovac
  HNK Rijeka HNK Rijeka 1:1 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
Fourth Round RoPS Rovaniemen Palloseura 1:0 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  FC Lahti FC Lahti 1:4 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
  VPS Vaasan Palloseura 2:3 Helsinki IFK Helsinki IFK
  KuPS Kuopion Palloseura 1:1 FC Honka FC Honka
  IFK Mariehamn IFK Mariehamn 2:2 Ilves Tampere Ilves
  HJK Helsinki HJK Helsinki 0:1 FC Inter Turku FC Inter
Matchday 11 LKS Lodz LKS Lodz 4:1 Korona Kielce Korona Kielce
  Cracovia Kraków Cracovia Kraków 1:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Piast Gliwice Piast Gliwice 2:0 Legia Warszawa Legia Warszawa
Matchday 12 Arda Kardzhali FK Arda Kardzhali 0:2 FK Dunav Ruse FK Dunav
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 2:0 Levski Sofia Levski Sofia
Matchday 13 NK Triglav NK Triglav Kranj 2:3 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
Matchday 8 F91 Dudelange F91 Dudelange 4:0 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  Muhlenbach FC Blue Boys Muhlenbach 1:1 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 2:2 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 2:2 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  US Hostert US Hostert 2:0 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  Titus Petange Union Titus Petange 2:2 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Honvéd Budapest Honvéd FC 0:0 Ferencvárosi TC Ferencváros
Matchday 11 AS Trencin AS Trencin 2:2 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:1 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
Matchday 14 Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 2:1 SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  1.FC H'aurach 1.FC Herzogenaurach 1:2 TSV Kornburg TSV Kornburg
  Kleinrinderfeld TSV Kleinrinderfeld 1:0 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  TSV Lengfeld TSV Lengfeld (Bay.) 0:0 TG Höchberg TG Höchberg
  ASV Rimpar ASV Rimpar 3:1 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
Matchday 11 VfR Neumünster VfR Neumünster 5:0 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  SV Eichede II SV Eichede II 0:0 SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  Breitenfelde Breitenfelder SV 2:3 FC Dornbreite Lübeck FC Dornbreite
Matchday 9 TSV Gellersen TSV Gellersen 3:0 SV Eintracht Lüneburg E. Lüneburg
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 1:3 MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  VSV Hedendorf VSV Hedendorf/Neukloster 4:2 TSV Ottersberg Ottersberg
  Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen 2:0 Rotenburger SV Rotenburger SV
  FC Verden 04 FC Verden 04 4:0 SV Drochtersen/Assel II Drocht./A. II
  VfL Lüneburg VfL Lüneburg 2:0 SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
  VfL Güldens. VfL Güldenstern Stade 5:3 VfL Westercelle VfL Westercelle
Matchday 7 Germ. Teveren Germania Teveren 4:00 PM Schwarz-Weiß Düren SW Düren
  FC Düren II 1.FC Düren II 4:00 PM SV Eintracht Verlautenheide Verlautenheide
  Hertha Walheim TSV Hertha Walheim 4:00 PM GKSC Hürth GKSC Hürth
  SV Rott SV Rott 4:00 PM Sportfreunde Düren SF Düren
  Kohlscheider BC Kohlscheider BC 4:30 PM BCV Glesch-Paffendorf Glesch-Paffend.
  GW Brauweiler SV Grün-Weiß Brauweiler 4:30 PM SC Germania Erftstadt-Lechenich Erftst.-Lechen.
  TSC Euskirchen TSC Euskirchen 1848/1913 4:30 PM DJK Arminia Eilendorf Arm. Eilendorf
Matchday 12 FV Eppelborn FV Eppelborn 1:0 VfL Primstal VfL Primstal
  SV Mettlach SV Mettlach 3:1 SpVgg Quierschied Quierschied
  FV Bischmisheim FV Bischmisheim 1:6 FC 08 Homburg II FC Homburg II
Matchday 11 FC Reher/Puls FC Reher/Puls 1:4 TuS Jevenstedt TuS Jevenstedt
  TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 1:1 IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
  TSV Rantrum TSV Rantrum 0:5 TSV Kronshagen TSV Kronshagen
Matchday 10 Reislingen/N. SV Reislingen/Neuhaus 3:0 Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
  TSV Lamme TSV Germania Lamme 1:3 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  SVG Göttingen SVG Göttingen 4:2 SV Lengede SV Lengede
  KSV Vahdet Vahdet Salzgitter 0:0 SSV Kästorf 1922 SSV Kästorf
  Braunschweig II Eintracht Braunschweig II 4:3 SC Gitter SC Gitter
  Petershütte TuSpo Petershütte 1:3 TSV Landolfshausen/Seulingen Landolfsh./Seu.
Matchday 11 OSV Hannover OSV Hannover 1:8 SpVgg Bad Pyrmont Bad Pyrmont
  Barsinghausen TSV Barsinghausen 4:1 TuS Sulingen TuS Sulingen
  STK Eilvese STK Eilvese 1:1 TSV Godshorn TSV Godshorn
Matchday 10 BW Lohne Blau-Weiß Lohne 3:0 SV Bevern SV Bevern
  Wildeshausen VfL Wildeshausen 4:1 GW Mühlen GW Mühlen
  GW Firrel GW Firrel 3:1 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
  Germania Leer Germania Leer 5:2 TV Dinklage TV Dinklage
Matchday 11 SV Mehring SV Mehring (Rhld.) 0:2 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SG Alfbachtal SG Alfbachtal 1:2 VfB Wissen VfB Wissen
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 3:4 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
Matchday 7 SG Rabenstein SG Handwerk Rabenstein 3:0 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 1:2 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 1:4 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
Matchday 8 FC Fahner Höhe FC An der Fahner Höhe 4:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
Matchday 9 Spand. Kickers FSV Spandauer Kickers 1:2 Frohnauer SC Frohnauer SC
  Hilalspor Hilalspor Berlin 1:3 Berlin United Berlin United
  Croatia Berlin SD Croatia Berlin 1:1 TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 4:0 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
  Al-Dersimspor BSV Al-Dersimspor 0:6 Reinickendorfer Füchse Füchse Berlin
  Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 0:0 Berliner SC Berliner SC
  FC Brandenburg FC Brandenburg 03 2:7 Eintracht Mahlsdorf E. Mahlsdorf
Matchday 10 Sindelfingen VfL Sindelfingen 3:0 SV Fellbach SV Fellbach
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 3:2 TSV Heimerdingen Heimerdingen
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 3:3 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
Matchday 12 SG Kinzenbach SG Kinzenbach 4:00 PM SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  RSV Weyer RSV Weyer 4:00 PM VfB Marburg VfB Marburg
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn 4:00 PM SSV Langenaubach Langenaubach
  FC Gießen II FC Gießen II 4:00 PM SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 4:30 PM FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  SV Bauerbach SV Bauerbach 5:00 PM Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  FC Cleeberg FC Cleeberg 5:00 PM Germania Schwanheim G. Schwanheim
  Melsunger FV Melsunger FV 0:2 SSV Sand SSV Sand
  SG Johannesberg SG Johannesberg 5:3 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  SG Ehrenberg SG Ehrenberg 3:3 Türkgücü Kassel Türkgücü KS
  Sandershausen TSG Sandershausen 1:0 SG Bad Soden SG Bad Soden
  CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel 1:2 SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 1:1 SpVgg Neu-Isenburg Neu-Isenburg
  Großkrotzenburg Germania Großkrotzenburg 3:5 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 2:1 SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt 1:2 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II
  RW Frankfurt SG Rot-Weiß Frankfurt 2:4 SV der Bosnier Frankfurt SV der Bosnier
  Unter-Flockenb. SV Unter-Flockenbach 2:2 FC Viktoria 09 Urberach Vikt. Urberach
  Unterabsteinach SG Unter-Abtsteinach 8:1 FFV Sportfreunde 1904 Sportfreunde 04
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 3:2 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
Matchday 8 Kühlungsborn FSV Kühlungsborn 3:2 Güstrower SC 09 Güstrower SC
Matchday 9 Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 1:1 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  SSC Weißenfels SSC Weißenfels 2:0 SV Kelbra SV Kelbra
  Haldensleber SC Haldensleber SC 3:0 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
  RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 1:2 SV Blau-Weiß Zorbau SV BW Zorbau
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 0:0 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
Matchday 10 SV Rülzheim SV Rülzheim 1:2 SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
  FK Pirmasens II FK Pirmasens II 3:4 SV Morlautern SV Morlautern
  SV Steinwenden SV Steinwenden 1:3 TuS Rüssingen TuS Rüssingen
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 4:1 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim
  TuS Marienborn TuS Marienborn 0:5 SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach SG Meisenheim
Matchday 9 Rödinghausen II SV Rödinghausen II 1:3 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
  SpVgg Vreden SpVgg Vreden 0:0 Grün-Weiß Nottuln GW Nottuln
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 1:1 Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  SV Spexard SV Spexard 2:1 Delbrücker SC Delbrücker SC
  VfB Fichte VfB Fichte Bielefeld 0:0 TuS Tengern TuS Tengern
  SC Roland SC Roland Beckum 2:1 VfL Theesen VfL Theesen
Round of 16 ESC Geestemünde ESC 02 Geestemünde 4:2 BSC Hastedt BSC Hastedt
  Schwachhausen TuS Schwachhausen 5:4on pens SG Aumund-Vegesack SG Aumund-Veg.
  FC Huchting FC Huchting 4:1 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven 4:5on pens SV Hemelingen SV Hemelingen
  TuSpo Surheide TuSpo Surheide 1:6 SC Borgfeld SC Borgfeld
  SVGO Bremen SVGO Bremen 0:3 FC Oberneuland FC Oberneuland
Matchday 23 EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:2 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 0:0 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
  Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 1:1 Sport Club Internacional Internacional
  Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 0:1 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
  Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 1:1 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
  Botafogo Botafogo Rio de Janeiro 0:1 Fluminense Football Club Fluminense
  Ceará SC Ceará Sporting Club 0:1 Goiás Esporte Clube Goiás EC
Matchday 13 León Club León FC 1:1 Tiburones Rojos de Veracruz Tiburones Rojos
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 5:2 CF América América
  Tigres UANL Tigres UANL 4:0 Santos Laguna Santos Laguna
  Club Tijuana Club Tijuana 2:2 Atlas Guadalajara Atlas
  Chivas Deportivo Guadalajara 1:1 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Toluca Deportivo Toluca 1:1 Puebla FC Puebla FC
Matchday 31 Sounders FC Seattle Sounders FC 1:0 Minnesota United FC Minnesota Utd.
  Atlanta United Atlanta United FC 3:1 New England Revolution Revolution
  Timbers Portland Timbers 3:1 San Jose Earthquakes Quakes
  Orlando City SC Orlando City SC 2:5 Chicago Fire Chicago Fire
  D.C. United D.C. United 0:0 FC Cincinnati Cincinnati
  Houston Houston Dynamo 4:2 Los Angeles Galaxy LA Galaxy
  FC Dallas FC Dallas 6:0 Sporting Kansas City Kansas
  Los Angeles FC Los Angeles FC 3:1 Colorado Rapids Colorado
  Toronto FC Toronto FC 1:0 Columbus Crew SC Columbus Crew
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 0:1 Real Salt Lake City Salt Lake
  Montreal Impact Montreal Impact 3:0 New York Red Bulls NY Red Bulls
  Philadelphia Philadelphia Union 1:2 New York City FC NYCFC
Matchday 15 Jaguares FC Jaguares de Córdoba 2:1 Once Caldas Once Caldas
  Atlético Huila CD Atlético Huila 0:0 Envigado FC Envigado
  Cúcuta Dep. Cúcuta Deportivo 1:1 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
  Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 0:0 Deportes Tolima Deportes Tolima
  Millonarios Millonarios FC 0:0 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Atl. Nacional Atlético Nacional 0:1 Junior FC Junior FC
  Union Magdalena AD Union Magdalena 1:1 Rionegro Águilas Rionegro Águila
Matchday 28 Cerezo Osaka Cerezo Osaka 0:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 2:1 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:5 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
Matchday 25 Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 0:1 Gainare Tottori Gainare Tottori
  SC Sagamihara SC Sagamihara 3:0 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 1:1 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 0:2 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 2:3 Kataller Toyama Kataller Toyama
  FC Tokyo U23 FC Tokyo U23 2:0 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Matchday 35 Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:2 Ehime FC Ehime FC
  Yokohama FC Yokohama FC 1:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Mito HollyHock Mito HollyHock 2:3 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 2:3 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Tochigi SC Tochigi SC 1:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 1:4 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  FC Gifu FC Gifu 1:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 9 Loros Loros de la Universidad de Colima 1:1 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
  Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 3:2 Potros UAEM Potros UAEM
Matchday 7 KF Laçi KF Laçi 0:0 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh
  FK Kukësi FK Kukësi 1:2 KF Vllaznia KF Vllaznia
Matchday 13 Celik U17 NK Celik Zenica U17 0:4 FK Sarajevo Academy U17 Sarajevo U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 2:0 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
Matchday 10 Travnik U19 NK Travnik U19 0:3 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 0:2 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  FK Olimpik U19 FK Olimpik Sarajevo U19 0:0 FK Sloboda Tuzla U19 Tuzla U19
Matchday 12 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 2:2 FK Velez Mostar Velez Mostar
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 3:0 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
Matchday 14 Aragua FC Aragua FC 0:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
  Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 0:1 AC LALA FC LALA FC
  Estudiantes Estudiantes de Mérida 1:0 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Zulia FC Zulia FC 1:2 Carabobo FC Carabobo FC
  Zamora Zamora FC 1:1 Deportivo Lara Deportivo Lara
  Trujillanos Trujillanos FC 1:1 Portuguesa FC Portuguesa FC
Matchday 9 TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 3:2 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
Matchday 24 Isloch Isloch Minskiy Rayon 1:1 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 2:0 FK Vitebsk Vitebsk
Matchday 7 NA Hussein Dey NA Hussein Dey 1:1 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
  CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 1:2 JS Saoura JS Saoura
  JS Kabylie JS Kabylie 1:0 ES Sétif ES Sétif
  Paradou AC Paradou AC 0:0 CR Belouizdad CR Belouizdad
Matchday 3 El Gouna El Gouna FC 1:0 Masr El Makasa El Makasa
  Gaish Tala'ea El Gaish 2:2 Pyramids FC Pyramids FC
  Harras Hodoud Harras El Hodoud 1:1 Tanta FC Tanta FC
  Zamalek Zamalek SC 1:1 FC Masr FC Masr
Matchday 1 Hassania Hassania d'Agadir 0:1 Renaissance de Berkane RS Berkane
  Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 0:1 Wydad Casablanca Wydad AC
Matchday 2 FAR Rabat FAR Rabat 0:0 Olympique Safi OC Safi
Matchday 30 Rustavi FC Rustavi 0:3 FC Saburtalo Saburtalo
  Chikhura Chikhura Sachkhere 2:1 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:1 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Matchday 33 Sangju Sangmu Sangju Sangmu FC 2:1 Gangwon FC Gangwon FC
  Incheon Utd. Incheon United FC 0:0 Jeonbuk Hyundai Motors FC Jeonbuk Motors
  Seongnam FC Seongnam FC 1:2 Daegu FC Daegu FC
  Jeju Utd. Jeju United FC 1:2 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 1:2 FC Seoul FC Seoul
  Pohang Steelers FC Pohang Steelers 2:1 Ulsan Hyundai Ulsan
Matchday 12 NK Brda NK Brda 0:1 ND Gorica ND Gorica
Matchday 31 North Carolina North Carolina FC 2:0 New York Red Bulls II NY Red Bulls II
  Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 1:1 Atlanta United 2 ATL UTD 2
  Hartford Hartford Athletic 2:2 Swope Park Rangers Swope Park
  Indy Eleven Indy Eleven 3:0 Memphis 901 FC Memphis 901 FC
  Roughnecks FC Tulsa Roughnecks FC 2:3 Sacramento Republic FC Sacramento FC
  Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 2:0 Los Angeles Galaxy II LA Galaxy II
  Legion FC Birmingham Legion FC 0:0 Charleston Battery Charleston
  St. Louis FC Saint Louis FC 0:1 Louisville City FC Louisville City
  Reno FC Reno 1868 FC 0:0 El Paso Locomotive FC El Paso
  New Mexico Utd. New Mexico United 1:1 Rio Grande Valley FC Toros RGV FC Toros
  Orange County Orange County SC 2:0 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  Timbers 2 Portland Timbers 2 3:5 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  Fresno Fresno FC 1:4 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
  Las Vegas Las Vegas Lights FC 4:2 San Antonio FC San Antonio FC
Matchday 32 Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 0:1 Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 28 Richmond Kicker Richmond Kickers 2:0 Orlando City B Orlando B
  Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 1:1 Toronto FC II Toronto FC II
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 3:1 Greenville Triumph SC Greenville
Matchday 26 Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 0:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 1:2 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
Matchday 7 Quick DH HV & CV Quick 1:0 RKVV DEM RKVV DEM
  USV Hercules USV Hercules 1:3 EVV Echt EVV Echt
  Westlandia RKVV Westlandia 2:0 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk 1:2 FC Lienden Lienden
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 3:0 VV Gemert VV Gemert
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan 2:1 VV Hoogland Hoogland
  VV UNA VV UNA Veldhoven 3:2 ADO Den Haag U21 ADO U21
  Groene Ster RKSV Groene Ster 1:1 VV Dongen Dongen
Matchday 10 A. Lustenau SC Austria Lustenau 3:2 FC Liefering FC Liefering
Matchday 32 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 1:1 Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
Matchday 8 CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 5:1 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
  CD Morón CD Morón 1:0 Club Atlético Barracas Central Barracas C.
  San Martín (T) Club Atlético San Martín (Tucumán) 0:0 Defensores de Belgrano Defensores
  CA Temperley Club Atlético Temperley 0:0 Argentino Agropecuario Agropecuario
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 0:0 CA All Boys Buenos Aires All Boys
  Ind. Rivadavia Independiente Rivadavia 0:2 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
Matchday 7 Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach 1:3 Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  Steinsel  FC Alisontia Steinsel 3:1 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  Mondercange FC Mondercange 2:1 FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 2:1 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97
  Medernach FC Blo-Wäiss Medernach 1:6 US Rumelange US Rumelange
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 4:1 FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
Matchday 4 Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 1:0 CA Peñarol Peñarol
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 1:0 Club Atlético Cerro CA Cerro
  Juventud Juventud de Las Piedras 1:3 Defensor Sporting Club Defensor
Matchday 32 Paide Paide Linnameeskond 0:1 Nomme Kalju FC Kalju Nömme
  FCI Levadia FCI Levadia 1:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
Matchday 7 Cremonese US Cremonese 0:2 AS Cittadella Cittadella
  Salernitana US Salernitana 1919 1:1 Frosinone Calcio Frosinone
  Ascoli Ascoli Calcio 0:2 Delfino Pescara 1936 Pescara
Matchday 8 Pro Patria Aurora Pro Patria 1:0 Calcio Lecco 1912 Lecco
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 0:1 Robur Siena Siena
  Pianese US Pianese 0:1 Juventus U23 Juventus U23
  Pistoiese US Pistoiese 1921 2:1 Olbia Calcio 1905 Olbia
  Gozzano AC Gozzano 1:1 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Pergolettese US Pergolettese 1932 0:1 AC Renate Renate
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 0:2 US Città di Pontedera Pontedera
  Arezzo SS Arezzo 0:4 AC Monza Monza
  Südtirol FC Südtirol 4:3 Modena FC 2018 Modena
  Reggio Audace Reggio Audace FC 1:1 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Triestina US Triestina 0:1 Ravenna FC Ravenna
  Sambenedettese US Sambenedettese 4:2 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
  Carpi Carpi FC 1909 1:0 Feralpisalò Feralpisalò
  Rimini Rimini FC 1:2 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  Imolese Imolese Calcio 1919 0:1 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Padova Calcio Padova 2:0 FC Arzignano Valchiampo Arzignano
  Ternana Ternana Calcio 3:2 Calcio Catania Catania
  Avellino US Avellino 1912 0:0 Rende Calcio 1968 Rende
  Bari SSC Bari 4:0 Cavese 1919 Cavese
  Potenza Potenza Calcio 3:0 AS Viterbese Castrense Viterbese
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 2:2 AZ Picerno Picerno
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 1:2 SS Monopoli 1966 Monopoli
  Catanzaro US Catanzaro 3:1 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Paganese Paganese Calcio 1926 1:1 Reggina 1914 Reggina
  Vibonese US Vibonese 3:1 Casertana FC Casertana
Matchday 23 CD Iquique Club Deportes Iquique 0:0 CD Everton CD Everton
  CD Palestino CD Palestino 4:2 CDP Curicó Unido Curicó
  CDUC CD Universidad Católica 5:0 CD Cobresal Cobresal
Matchday 10 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 2:0 Sporting Gijón Sporting Gijón
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:2 Cádiz CF Cádiz CF
  Real Oviedo Real Oviedo 1:1 CD Numancia CD Numancia
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 0:0 UD Almería UD Almería
  SD Huesca SD Huesca 2:0 Málaga CF Málaga CF
  Racing Racing Santander 0:3 Girona FC Girona
Matchday 14 Irtysh Omsk Irtysh Omsk 3:0 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul
Matchday 12 Anzhi Anzhi Makhachkala 1:1 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
Matchday 13 Akron Togliatti Akron Togliatti 3:1 FK Ufa 2 FK Ufa 2
  Chelyabinsk FK Chelyabinsk 3:0 Lada Togliatti Lada Togliatti
  Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 0:1 KamAZ Naberezhnye Chelny KamAZ
  Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 0:1 FK Tyumen Tyumen
  Nosta Nosta Novotroitsk 1:0 Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
Matchday 7 Ümraniyespor Ümraniyespor 2:1 Adanaspor Adanaspor
  Osmanlispor Osmanlispor FK 0:1 Hatayspor Hatayspor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 1:0 Altinordu FK Altinordu
  Adana Demirspor Adana Demirspor 0:1 Menemen Spor Menemen Spor
Matchday 12 FK Inhulets FK Inhulets Petrove 2:0 Obolon-Brovar Kyiv Obolon-Brovar
  Rukh Lviv Rukh Lviv 1:0 Kremin Kremenchuk Kremin
Matchday 10 FC Vaduz FC Vaduz 3:2 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
Matchday 2 Olymp. Volou Olympiakos Volou 0:2 Veria NPS Veria NPS
  PO Triglias PO Triglias 2:0 Enosi Aspropyrgou Aspropyrgos
  Diagoras Diagoras Rodou 1:2 AO Trikala AO Trikala
  OF Ierapetras OF Ierapetras 2:1 Niki Volou Niki Volou
  PS Kalamata PS Kalamata 2:0 GAS Ialysos 1948 GAS Ialysos
  Thesprotos Thesprotos Igoumenitsas 0:2 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
Matchday 6 Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 1:2 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 1:0 Olympiacos Piraeus U19 Olympiacos U19
Matchday 9 1.FK Pribram B 1.FK Pribram B 4:0 SK Rakovnik SK Rakovnik
  Hr. Kralove B FC Hradec Kralove B 3:4on pens FK Zbuzany 1953 FK Zbuzany
  Chlumec n/Cidl. FK Chlumec nad Cidlinou 5:1 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
  Sl. Liberec B FC Slovan Liberec B 1:4 TJ Sokol Zivanice Zivanice
  FK Teplice B FK Teplice B 1:5 FK Dukla Prague B Dukla B
  Karlovy Vary FC Slavia Karlovy Vary 4:3 FK Admira Praha Admira Praha
  Sokol Hostoun Sokol Hostoun 0:2 Loko Vltavin Loko Vltavin
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 4:0 FC Pisek FC Pisek
  Stechovice FK Stechovice 0:3 AC Sparta Prague B Sparta Prague B
Matchday 11 Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 3:1 FC Velke Mezirici Velke Mezirici
  Olomouc B SK Sigma Olomouc B 3:1 FC Zlin B FC Zlin B
  Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 1:0 FK Slavoj Vysehrad FK Slavoj
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 2:1 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
Matchday 12 FC Roskilde FC Roskilde 0:2 Viborg FF Viborg FF
  Nyköbing FC Nyköbing FC 2:2 BK Fremad Amager Fremad Amager
  HB Köge HB Köge 0:2 Skive IK Skive IK
  Vejle BK Vejle Boldklub 1:0 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
Matchday 26 HamKam Hamarkameratene 2:1 Skeid Oslo Skeid Oslo
  Strømmen IF Strømmen IF 0:2 Nest-Sotra IL Nest-Sotra IL
  KFUM Oslo KFUM-Kameratene Oslo 1:1 Tromsdalen UIL Tromsdalen
  Notodden Notodden FK 0:0 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  Aalesund Aalesunds FK 3:1 Raufoss IL Raufoss IL
  Kongsvinger Kongsvinger IL 2:3 Sandefjord Fotball Sandefjord
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 0:1 Sogndal IL Sogndal
Matchday 23 Egersunds IK Egersunds IK 0:3 Kvik Halden Kvik Halden
  Arendal Fotball Arendal Fotball 2:3 Brattvag IL Brattvag IL
  Nardo FK Nardo FK 0:2 IL Hödd IL Hödd
  Byasen Byasen Trondheim 3:0 Bryne FK Bryne FK
  Fredrikstad Fredrikstad FK 0:1 Moss FK Moss FK
  Alta IF Alta IF 4:1 Odds BK II Odds BK II
  Oppsal Fotball Oppsal IF Fotball 2:0 FK Mjölner Mjølner
  Sotra SK Sotra SK 0:1 FK Senja FK Senja
Matchday 27 Dalkurd Dalkurd FF 1:1 IK Frej Frej
  Halmstad Halmstads BK 3:0 Norrby IF Norrby
  Syrianska FC Syrianska FC 1:0 Örgryte IS Örgryte
  Jönköping Jönköpings Södra IF 1:2 GAIS Göteborg GAIS
  Trelleborg Trelleborgs FF 2:2 IK Brage Brage
Matchday 9 Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 2:1 NK Solin NK Solin
  NK Rudes NK Rudes 1:0 NK Osijek II NK Osijek II
  NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo 1:1 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 0:2 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
Matchday 12 Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 1:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 11 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 2:3 RKS Radomsko RKS Radomsko
  KS Wasilków KS Wasilków 1:2 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Pogon II Pogon Szczecin II 3:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
Matchday 10 Gornik II Gornik Zabrze II 2:3 Rekord Bielsko-Biala Bielsko-Biala
Matchday 11 Stal Krasnik Stal Krasnik 0:0 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
  Motor Lublin Motor Lublin 4:1 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Hetman Zamosc Hetman Zamosc 2:3 Korona Kielce II Korona Kielce II
  Wisloka Debica Wisloka Debica 3:0 Chelmianka Chelm Chelmianka
Matchday 29 Ordabasy Ordabasy Shymkent 1:1 FC Astana FC Astana
Final Kaysar Kaysar Kyzylorda 2:1AET FK Atyrau Atyrau
  Kaysar Kaysar Kyzylorda 2:1AET FK Atyrau Atyrau
Matchday 11 OFK Titograd OFK Titograd 0:1 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
Matchday 6 Bnei Yehuda Bnei Yehuda Tel Aviv 0:1 Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
  Hapoel Raanana Hapoel Raanana 2:2 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv
  Maccabi Netanya Maccabi Netanya 0:3 Beitar Jerusalem B. Jerusalem
Matchday 12 Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 0:1 Szombathelyi Haladás Haladás
  Budaörs Budaörsi SC 2:2 ETO FC Győr ETO FC Győr
  Vác Vác FC 1:3 MTK Budapest MTK Budapest
  Gyirmót FC Gyirmót FC Győr 1:0 Duna Aszfalt Tiszakécskei LC Tiszakécske
  Szolnok Szolnoki MÁV FC 1:2 Soroksár SC Soroksár
  Szeged Szeged-Csanád - GA 1:0 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Budafoki MTE Budafoki MTE 2:0 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  BFC Siófok BFC Siófok 2:2 FC Ajka FC Ajka
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 2:1 Dorogi FC Dorog