For using this site, please activate JavaScript.

Matches Aug 17, 2019

Matchday 4 SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 3:3 TuS Osdorf TuS Osdorf
Matchday 1
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 5:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:3 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 3:2 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
SC Freiburg SC Freiburg 3:0 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:1 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 0:0 FC Schalke 04 FC Schalke 04
Matchday 3
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 3:1 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:3 Hannover 96 Hannover 96
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 2:1 FC St. Pauli FC St. Pauli
Matchday 5
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 3:2 Preußen Münster Preußen Münster
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 0:0 SV Meppen SV Meppen
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 0:3 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 0:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 0:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 3:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
Matchday 2
Norwich Norwich City 3:1 Newcastle United Newcastle
 
Arsenal Arsenal FC 2:1 Burnley FC Burnley
  Brighton Brighton & Hove Albion 1:1 West Ham United West Ham
  Aston Villa Aston Villa 1:2 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Everton Everton FC 1:0 Watford FC Watford
 
Southampton Southampton FC 1:2 Liverpool FC Liverpool
 
Man City Manchester City 2:2 Tottenham Hotspur Spurs
Matchday 1 Villarreal Villarreal CF 4:4 Granada CF Granada CF
  RCD Mallorca RCD Mallorca 2:1 SD Eibar SD Eibar
 
Valencia Valencia CF 1:1 Real Sociedad Real Sociedad
  CD Leganés CD Leganés 0:1 CA Osasuna CA Osasuna
  Celta de Vigo Celta de Vigo 1:3 Real Madrid Real Madrid
Matchday 2 FC Nantes FC Nantes 0:0 Olympique Marseille Marseille
  FC Metz FC Metz 3:0 AS Monaco Monaco
  SC Amiens SC Amiens 1:0 LOSC Lille LOSC Lille
  Toulouse FC Toulouse 1:0 FCO Dijon Dijon
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 1:1 HSC Montpellier Montpellier
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 1:2 OGC Nice OGC Nice
Matchday 4
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 5:0 SV Mattersburg SV Mattersburg
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:6 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
LASK LASK 1:1 WSG Tirol WSG Tirol
Matchday 6 Ural Ural Yekaterinburg 1:3 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Tambov FK Tambov 0:2 FK Krasnodar Krasnodar
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 0:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Dinamo M II Dinamo Moscow II 2:1 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
  Ural II Ural Ekaterinburg II 2:2 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
  Spartak II Spartak Moskow II 2:1 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Rubin Kazan II Rubin Kazan II 0:0 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
  Sepsi Sf. Gh. Sepsi Sf. Gheorghe 1:1 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 3 ADO Den Haag ADO Den Haag 1:2 Sparta Rotterdam Sparta R.
 
VVV-Venlo VVV-Venlo 1:4 Ajax Amsterdam Ajax
  FC Emmen FC Emmen 2:0 SC Heerenveen Heerenveen
Matchday 1 Osmanlispor U19 Osmanlispor FK U19 1:0 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Altinordu U19 Altinordu FK U19 4:0 Boluspor U19 Boluspor U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 1:3 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 1:0 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 2:1 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 3:3 Bursaspor U19 Bursaspor U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 0:0 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 2:1 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 0:1 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Sivasspor Sivasspor 3:0 Besiktas JK Besiktas
  Kayserispor Kayserispor 0:1 Alanyaspor Alanyaspor
Matchday 2 Moreirense Moreirense FC 3:0 Gil Vicente FC Gil Vicente
  Belenenses SAD Belenenses SAD 0:2 SL Benfica Benfica
  FC Porto FC Porto 4:0 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
Matchday 4 Vorskla Vorskla Poltava 1:1 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Desna Desna Chernihiv 0:0 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  KV Kortrijk KV Kortrijk 4:2 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  KV Mechelen KV Mechelen 3:1 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 0:4 KRC Genk KRC Genk
Matchday 3 Lommel SK Lommel SK 0:3 Royal Excelsior Virton RE Virton
  KVC Westerlo KVC Westerlo 4:1 KSV Roeselare KSV Roeselare
Matchday 6 SFC Opava Slezsky FC Opava 0:3 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  Slovácko 1.FC Slovácko 2:0 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 3:2 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Matchday 18 Odds BK Odds BK 1:1 Rosenborg BK Rosenborg BK
Matchday 20 Hammarby Hammarby IF 3:0 GIF Sundsvall GIF Sundsvall
Matchday 5 Indjija FK Indjija 2:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Mladost FK Mladost Lucani 1:1 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Spartak FK Spartak Subotica 2:3 Red Star Belgrade Red Star
  Cukaricki FK Cukaricki 2:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
  NK Varazdin NK Varazdin 1:1 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  NK Istra NK Istra 1961 2:3 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 2:1 Cracovia Kraków Cracovia Kraków
  Arka Gdynia Arka Gdynia 0:0 Lech Poznan Lech Poznan
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 3:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
Matchday 6 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora 2:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  Vitosha FK Vitosha Bistritsa 0:4 Levski Sofia Levski Sofia
  Tabor Sezana NK Tabor Sezana 2:0 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Celje NK Celje 2:1 NK Maribor NK Maribor
Matchday 3 F91 Dudelange F91 Dudelange 1:3 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  Debrecen Debreceni VSC 3:2 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 5:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Újpest FC Újpest FC 1:1 Paksi FC Paksi FC
  Ferencváros Ferencvárosi TC 1:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Honvéd Budapest Honvéd FC 1:3 Kisvárda FC Kisvárda
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:0 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
Matchday 5 SKF Sered SKF Sered 0:4 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
  Spartak Trnava Spartak Trnava 1:2 AS Trencin AS Trencin
  FK Senica FK Senica 2:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable 0:0 FK Pohronie FK Pohronie
  MSK Zilina MSK Zilina 3:0 FC Nitra FC Nitra
Matchday 1 1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 1:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 3:3 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 1:3 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 4:0 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 1:2 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  FSV Bernau FSV Bernau 1:2 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
  Eintr. Teltow RSV Eintracht 1949 2:2 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
Matchday 7 Kickers Selb Kickers Selb 5:0 FSV Stadeln FSV Stadeln
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 2:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 4:2 TSV Kornburg TSV Kornburg
  SV Schwaig SV Schwaig 4:0 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 4:1 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  SV Friesen SV Friesen 0:2 TuS Röllbach TuS Röllbach
  TG Höchberg TG Höchberg 1:1 ASV Rimpar ASV Rimpar
  FT Schweinfurt FT Schweinfurt 1:5 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  FC Coburg FC Coburg 2:3 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 4:0 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  ASV Dachau ASV Dachau 2:2 FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg
  FC Töging FC Töging 0:1 Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 3:3 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  1.FC Passau 1.FC Passau 1:0 TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 2:3 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
Matchday 1 OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven 0:0 TS Woltmershausen Woltmershausen
  Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 4:0 SV Lemwerder SV Lemwerder
  TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren 1:0 SC Vahr-Blockdiek SC Vahr-Blockd.
Matchday 4 TSV Travemünde TSV Travemünde 3:1 Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
  Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 2:2 Heikendorfer SV Heikendorfer SV
  TSV Pansdorf TSV Pansdorf 4:1 Lübecker SC 99 Lübecker SC
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 5:2 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
Matchday 2 TSV Gellersen TSV Gellersen 2:3 VfL Lüneburg VfL Lüneburg
Matchday 5 SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 4:1 FSV Jägersburg FSV Jägersburg
  SV Mettlach SV Mettlach 1:3 FV Eppelborn FV Eppelborn
  VfB Dillingen VfB Dillingen 3:1 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
Matchday 4 Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 3:2 FC Reher/Puls FC Reher/Puls
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 1:3 TSV Rantrum TSV Rantrum
  Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 3:2 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  TSV Altenholz TSV Altenholz 1:2 Gettorfer SC Gettorfer SC
Matchday 7 Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 0:1 Gettorfer SC Gettorfer SC
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 2:2 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 1:1 TSV Rantrum TSV Rantrum
Matchday 3 Ramlingen-E. SV Ramlingen-Ehlershausen 3:0 TSV Barsinghausen Barsinghausen
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 2:2 SV Morbach SV Morbach
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 0:1 TSV Emmelshausen TSV Emmelshsn.
  FSV Salmrohr FSV Salmrohr 0:0 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 2:2 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 0:3 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
Matchday 1 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 1:2 SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 1:4 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 2:2 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 0:2 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 1:1 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
Matchday 2 Schott Jena SV Schott Jena 1:1 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 0:1 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 1:1 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 2:1 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  Berlin United Berlin United 1:2 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 3:2 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
  TSG Tübingen TSG Tübingen 2:2 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 6:2 TSV Berg TSV Berg
  L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 0:3 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:1 TSV Essingen TSV Essingen
  SV Fellbach SV Fellbach 1:3 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 3:0 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
Matchday 5 FC Ederbergland FC Ederbergland 4:30 PM SSV Langenaubach Langenaubach
  VfB Marburg VfB Marburg 5:00 PM Germania Schwanheim G. Schwanheim
  OSC Vellmar OSC Vellmar 4:0 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II Barockstadt II
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 5:0 TSG Sandershausen Sandershausen
Matchday 4 Großkrotzenburg Germania Großkrotzenburg 2:2 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 1:3 Rot-Weiß Darmstadt RW Darmstadt
  Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960 4:1 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
Matchday 2 Rostocker FC Rostocker FC 1895 5:3 Penzliner SV Penzliner SV
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 7:0 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 9:2 TSV Bützow TSV Bützow
  Anker Wismar FC Anker Wismar 7:0 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  SV Pastow SV Pastow 1:0 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  Grimmener SV Grimmener SV 2:3 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 2:2 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 1:1 Haldensleber SC Haldensleber SC
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 2:2 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  SV BW Zorbau SV Blau-Weiß Zorbau 4:0 SV Kelbra SV Kelbra
Matchday 3 SG Meisenheim SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach 6:0 SG Rieschweiler SG Rieschweiler
  Waldalgesheim SV Alemannia Waldalgesheim 3:1 SV Morlautern SV Morlautern
Matchday 2 VfL Theesen VfL Theesen 3:3 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
Matchday 15 Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 2:0 Botafogo Rio de Janeiro Botafogo
  Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 0:1 Sport Club Internacional Internacional
Matchday 10 Cienciano Club Cienciano 3:1 Club Juan Aurich Juan Aurich
Matchday 5 Puebla FC Puebla FC 0:4 CF Pachuca CF Pachuca
  Atlas Atlas Guadalajara 1:3 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
Matchday 6 Patriotas Boyacá Patriotas FC 3:0 Envigado FC Envigado
  Millonarios Millonarios FC 3:2 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
Matchday 23 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 0:8 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  FC Tokyo FC Tokyo 0:1 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Oita Trinita Oita Trinita 0:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 1:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 2:3 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 2:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Vissel Kobe Vissel Kobe 3:0 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
Matchday 28 Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 2:1 FC Gifu FC Gifu
  Mito HollyHock Mito HollyHock 3:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:2 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Tochigi SC Tochigi SC 0:0 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 0:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 4:2 Ehime FC Ehime FC
  FC Ryukyu FC Ryukyu 1:3 Yokohama FC Yokohama FC
  Albirex Niigata Albirex Niigata 0:3 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 17 Magni ÍF Magni Grenivík 3:1 UMF Afturelding Afturelding
Matchday 3 Venados FC Venados FC Yucatán 1:0 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
Matchday 5 Siroki B. U17 NK Siroki Brijeg U17 0:2 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Doboj U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 2:2 FK Borac Banja Luka U17 Banja Luka U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 3:0  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Zrinjski U17 HSK Zrinjski Mostar U17 6:0 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
Matchday 3 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 8:1 FK Slavija Sarajevo U19 Slavija S. U19
Matchday 5 Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:2 NK Celik Zenica Celik Zenica
  Velez Mostar FK Velez Mostar 1:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 2:2 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 0:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Carabobo FC Carabobo FC 0:0 AC LALA FC LALA FC
  Portuguesa FC Portuguesa FC 0:0 Metropolitanos FC Metropolitanos
  Mineros Mineros de Guayana 3:0 Zamora FC Zamora
Matchday 2 Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:2 FK Igman Konjic FK Igman
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 0:2 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 2:1 NK Travnik Travnik
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 4:1 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  HNK Orasje HNK Orasje 0:2 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 0:0 FK Gorazde FK Gorazde
Matchday 20 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 1:0 FK Riteriai Riteriai
Matchday 18 FK Minsk FK Minsk 2:0 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Slavia Slavia Mozyr 1:0 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
Matchday 1 MC Oran MC Oran 3:1 USM Bel Abbès USM Bel Abbès
Matchday 2 Slavija S. FK Slavija Sarajevo 0:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 3:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 0:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 1:2 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
Round of 16 Ahly El Ahly Cairo 0:1 Pyramids FC Pyramids FC
Matchday 24 Rustavi FC Rustavi 2:1 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 2:0 Chikhura Sachkhere Chikhura
Matchday 26 Gangwon FC Gangwon FC 1:3 Suwon Samsung Bluewings FC Suwon Bluewings
  Seongnam FC Seongnam FC 1:0 FC Seoul FC Seoul
  Daegu FC Daegu FC 1:0 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
Quarter-Finals Cape Town City Cape Town City FC 0:2 Polokwane City FC Polokwane City
  Orlando Pirates Orlando Pirates 0:1 Highlands Park FC Highlands Park
  Sundowns Mamelodi Sundowns FC 3:1 Bloemfontein Celtic Bloemfontein
Matchday 4 NK Krsko NK Krsko 3:0 NK Dekani NK Dekani
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 1:2 ND Gorica ND Gorica
  NK Rogaska NK Rogaska 2:1 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Dob NK Roltek Dob 1:1 NK Brda NK Brda
  NK Radomlje NK Radomlje 4:0 ND Beltinci Beltinci
  NK Bilje Vitanest Bilje 3:3 NK Krka NK Krka
  NK Dravograd NK Dravograd 5:1 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
Matchday 24 ATL UTD 2 Atlanta United 2 2:1 Swope Park Rangers Swope Park
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 4:2 Reno 1868 FC Reno FC
  Timbers 2 Portland Timbers 2 2:4 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  Fresno Fresno FC 1:1 Real Monarchs SLC Real Monarchs
  Suwon FC Suwon FC 2:3 Ansan Greeners FC Ansan Greeners
  Gwangju FC Gwangju FC 1:1 Busan IPark FC Busan IPark
Matchday 21 Orlando B Orlando City B 1:2 Lansing Ignite FC Lansing Ignite
Matchday 3 Peterhead FC Peterhead FC 2:3 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Stranraer Stranraer FC 3:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Airdrieonians Airdrieonians FC 3:1 Clyde FC Clyde FC
  Falkirk FC Falkirk FC 2:1 Montrose FC Montrose
Matchday 16 Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 1:1 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 0:2 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 2:1 Paraná Clube Paraná
  Sport Recife Sport Club do Recife 3:0 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo FC
Matchday 1 Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC 1:1 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
Matchday 3 Bristol City Bristol City 2:0 Queens Park Rangers QPR
  Stoke City Stoke City 2:2 Derby County Derby
  Millwall Millwall FC 1:0 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Luton Luton Town 1:2 West Bromwich Albion West Brom
 
Swansea Swansea City 3:2 Preston North End Preston NE
  Barnsley FC Barnsley FC 2:2 Charlton Athletic Charlton
  Nottm Forest Nottingham Forest 3:0 Birmingham City Birmingham
  Blackburn Blackburn Rovers 1:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Brentford Brentford FC 1:1 Hull City Hull City
  Wigan Wigan Athletic 0:2 Leeds United Leeds
  Cove Rangers Cove Rangers FC 3:2 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Edinburgh City Edinburgh City FC 1:0 Stirling Albion FC Stirling
  Annan Athletic Annan Athletic FC 3:2 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Elgin City Elgin City FC 0:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  Brechin City Brechin City FC 0:3 Queen's Park FC Queen's Park
First Preliminary Round Lothian Thistle Lothian Thistle Hutchison Vale FC 5:0 Wigtown & Bladnoch FC Wigtown
intermediate stage deciders Auchinleck Auchinleck Talbot FC 6:1 Dundonald Bluebell JFC Dundonald Bluebell JFC
Round of 16 Celtic Celtic FC 2:1AET Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 1:0AET Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Partick Thistle Partick Thistle FC 3:2AET Ross County FC Ross County
  Hibernian FC Hibernian FC 5:3on pens Greenock Morton FC Morton
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 1:2 Livingston FC Livingston FC
First Round FC Wetzikon FC Wetzikon 1:3 Meyrin FC Meyrin FC
  FC Wohlen FC Wohlen 2:1 FC Wettswil-Bonstetten FC Wettswil
  Red Star ZH FC Red Star Zürich 1:3 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  SC YF Juventus SC YF Juventus Zürich 0:3 FC Winterthur FC Winterthur
  Pully Football Pully Football 1:4 FC Basel 1893 FC Basel
  Altstätten FC Altstätten 1:3 FC Bassecourt FC Bassecourt
  FC Seefeld ZH FC Seefeld Zürich 1:9 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
  FC Rothorn FC Rothorn 1:3AET FC Sursee FC Sursee
  FC Echallens FC Echallens Région 0:6 Servette FC Servette FC
  FC Black Stars FC Black Stars Basel 1:2 FC Zürich FC Zürich
  FC Muri FC Muri 2:3 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
  FC Iliria FC Iliria Solothurn 1:6 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  FC Bulle FC Bulle 2:1AET FC Chiasso FC Chiasso
  Saxon Sports FC Saxon Sports 2:4 FC Spiez FC Spiez
  AC Taverne AC Taverne 1:4 SC Kriens SC Kriens
  FC Rotkreuz FC Rotkreuz 0:2 FC Freienbach FC Freienbach
  Perly-Certoux FC Perly-Certoux 0:5 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
  FC Allschwil FC Allschwil 1:10 FC Sion FC Sion
  FC Gambarogno FC Gambarogno-Contone 0:5 AC Bellinzona AC Bellinzona
  FC Monthey FC Monthey 1:4 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
  Mutschellen FC Mutschellen 0:3 FC Stade Nyonnais Stade Nyonnais
Third Round Parma Parma Calcio 1913 3:1 Venezia FC Venezia
Group D Pianese US Pianese 0:2 US Pistoiese 1921 Pistoiese
First Preliminary Round VVSB VVSB Noordwijkerhout 2:4 Harkemase Boys Harkemase Boys
  SV Huizen SV Huizen 2:3 VV Goes VV Goes
  VVOG VVOG Harderwijk 3:0 RKSV Minor RKSV Minor
  Hoogland VV Hoogland 1:3 CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  Odin '59 Odin '59 Heemskerk 3:1 VV Gemert VV Gemert
  Vroomshoopse B. Vroomshoopse Boys 0:4 EVV Echt EVV Echt
  DOVO VV DOVO Veenendaal 2:4 OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 2:0 RKSV Heeze RKSV Heeze
  Achilles Veen Achilles Veen 6:0 USV Hercules USV Hercules
  Barendrecht BVV Barendrecht 6:0 RKSV Wittenhorst Wittenhorst
  Ter Leede VV Ter Leede 1:4 Fortuna Wormerveer Fortuna Worm.
  FC Lisse FC Lisse 1:2 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 1:1 HV & CV Quick Quick DH
  VEV '67 VEV '67 0:3 Sportclub Silvolde SP Silvolde
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 3:2 VV UNA Veldhoven VV UNA
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 2:1 RKVV DEM RKVV DEM
  SDO Bussum SDO Bussum 1:0 ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  Rohda Raalte Rohda Raalte 1:2 VV Duno Doorwerth VV Duno
  VV Kloetinge VV Kloetinge 1:0 FC Lienden Lienden
  Westlandia RKVV Westlandia 2:0 HSV De Zuidvogels Zuidvogels
  Drachtster Boys VV Drachtster Boys 0:4 VV Dongen Dongen
  Mierlo-Hout RKSV Mierlo-Hout 2:3 Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  Groene Ster RKSV Groene Ster 5:0 VV Winsum Winsum
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 2:4 VV SteDoCo SteDoCo
  SV TOP SV TOP 2:6 HSV Hoek Hoek
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 2:1 VV Sliedrecht VV Sliedrecht
  Rijnvogels FC Rijnvogels 0:4 SV Oss '20 SV Oss '20
Matchday 24 Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 1:0 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
Matchday 1 AA Estudiantes AA Estudiantes de Río Cuarto 3:0 Club Atlético Temperley CA Temperley
  CA Mitre Club Atlético Mitre 0:1 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 1:1 Atlético de Rafaela Rafaela
  Atlanta Club Atlético Atlanta 4:1 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 0:0 Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 2:0 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  Belgrano Club Atlético Belgrano 1:1 Club Atlético San Martín (SJ) San Martín
  US Rumelange US Rumelange 2:3 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig 1:3 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  Weiler FC Yellow Boys Weiler-La-Tour 0:1 Swift Hesperange Hesperange
Matchday 5 Cerro Largo Cerro Largo FC 2:0 Club Atlético Cerro CA Cerro
  Danubio FC Danubio FC 1:2 Club Atlético Boston River Boston River
  Nacional Club Nacional 1:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  CA Fénix CA Fénix 0:1 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
Matchday 24 FC Maardu Maardu Linnameeskond 2:1 FC Kuressaare Kuressaare
  FCI Levadia FCI Levadia 3:2 Paide Linnameeskond Paide
Matchday 3 Universitario Universitario de Deportes 0:0 Universidad San Martín de Porres USM Porres
  Pirata Pirata FC 0:2 CD Unión Comercio Unión Comercio
  Club UTC UTC Cajamarca 0:2 FBC Melgar FBC Melgar
Matchday 21 S. Myanmar FC Southern Myanmar FC 0:0 Yangon United FC Yangon Utd.
  FC Dagon FC Dagon 5:3 Sagaing United Sagaing Utd.
Matchday 24 PT Prachuap FC PT Prachuap FC 1:0 True Bangkok United Bangkok Utd.
  Buriram Utd. Buriram United 6:0 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 2:3 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 1:1 Sukhothai FC Sukhothai FC
Matchday 23 Warriors FC Warriors FC 1:3 Home United FC Home Utd.
Matchday 3 Sunderland Sunderland AFC 2:1 Portsmouth FC Portsmouth
  Blackpool Blackpool FC 2:1 Oxford United Oxford United
  Burton Albion Burton Albion 0:1 Rotherham United Rotherham
  Wycombe Wycombe Wanderers 3:2 Milton Keynes Dons MK Dons
  Peterborough Peterborough United 2:2 Ipswich Town Ipswich
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 5:0 Bolton Wanderers Bolton
  Lincoln City Lincoln City 4:0 Southend United Southend United
  Coventry Coventry City 2:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Doncaster Doncaster Rovers 3:2 Fleetwood Town Fleetwood
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:1 Accrington Stanley Accrington
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:0 Rochdale AFC Rochdale
  Morecambe FC Morecambe FC 0:0 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Bradford Bradford City 3:0 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 2:2 Crawley Town Crawley Town
  Exeter City Exeter City 1:1 Swindon Town Swindon Town
  Newport County Newport County 1:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Carlisle United Carlisle United 0:2 Mansfield Town Mansfield Town
  Forest Green Forest Green Rovers 1:0 Grimsby Town Grimsby Town
  Northampt. Town Northampton Town 1:2 Macclesfield Town Macclesfield
  Colchester Utd. Colchester United 1:2 Cambridge United Cambridge Utd.
  Leyton Orient Leyton Orient 0:0 Stevenage FC Stevenage
  Salford Salford City 1:1 Port Vale FC Port Vale
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1:0 Walsall FC Walsall
Matchday 5 Dover Athletic Dover Athletic 1:2 Torquay United FC Torquay United
  Aldershot Town Aldershot Town 1:1 FC Halifax Town Halifax Town
  Fylde AFC Fylde 1:4 Woking FC Woking FC
  Stockport Stockport County 2:0 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Boreham Wood Boreham Wood FC 0:1 Sutton United Sutton Utd
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:3 Bromley FC Bromley
  Solihull Moors Solihull Moors 2:1 Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
  Barnet Barnet FC 2:2 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 4:1 Chorley FC Chorley FC
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 4:2 Harrogate Town Harrogate Town
  Barrow Barrow AFC 1:0 Yeovil Town Yeovil Town
Matchday 3 Institute FC Institute FC 0:2 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Cliftonville Cliftonville FC 0:2 Crusaders FC Crusaders
  Larne FC Larne FC 2:4 Ballymena United Ballymena
  Dungannon Dungannon Swifts 3:1 Glentoran FC Glentoran
  Linfield Linfield FC 2:4 Coleraine FC Coleraine
  Glenavon Glenavon FC 2:0 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
Matchday 4 Dergview Dergview FC 1:00 AM Ballinamallard United Ballinamallard
  PSNI FC PSNI FC 1:00 AM Loughgall FC Loughgall
  HW Welders Harland & Wolff Welders 1:00 AM Queen's University Queen's Uni
  Dundela FC Dundela FC 1:1 Newry City AFC Newry City
  Ballinamallard Ballinamallard United 1:1 Ards FC Ards FC
  Knockbreda FC Knockbreda FC 0:5 Portadown FC Portadown
Matchday 16 FK Auda FK Auda Kekava 1:7 FK Tukums 2000 FK Tukums 2000
  Dinamo Riga Dinamo Riga/Staicele 6:1 Grobinas SC Grobinas
  JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 2:7 SK Super Nova Super Nova
  Rezeknes FA Rezeknes FA 10:0 FC New Project New Project
  Smiltene FK Smiltene/BJSS 7:1 Balvu Sporta Centrs Balvu SC
Matchday 18 O'Higgins CD O'Higgins 4:1 Club Deportes Iquique CD Iquique
  Colo Colo CSD Colo Colo 1:0 Unión Española Española
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido 2:1 CDP Curicó Unido Curicó
  CDUC CD Universidad Católica 1:0 CD Everton CD Everton
Matchday 1 Elche CF Elche CF 0:2 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:2 CD Mirandés CD Mirandés
  UD Almería UD Almería 3:0 Albacete Balompié Albacete
  Real Zaragoza Real Zaragoza 2:0 CD Tenerife CD Tenerife
  CD Lugo CD Lugo 0:0 Extremadura UD Extremadura
  Racing Racing Santander 0:1 Málaga CF Málaga CF
Matchday 4 Lens RC Lens 1:3 AC Le Havre AC Le Havre
Matchday 3 Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 1:4 Red Star FC Red Star FC
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bukarest 3:0 Ripensia Timisoara Ripensia
  Scolar Resita CSM Scolar Resita 3:1 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
  UTA Arad UTA Arad 3:0 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Miercurea Ciuc
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Tg. Jiu 0:1 CS Mioveni CS Mioveni
  SCM FC Arges SCM FC Arges 1:0 Universitatea Cluj U Cluj
  Gloria Buzau Gloria Buzau 7:0 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  ASU Poli ASU Poli 0:1 ASC Daco-Getica Bukarest Daco-Getica
Matchday 4 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul 2:0 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk
  Novosibirsk FK Novosibirsk 3:1 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 2:0 FK Chita Chita
Matchday 2 Casa Pia Casa Pia AC 1:2 FC Penafiel Penafiel
  Chaves GD Chaves 2:1 CD Mafra Mafra
  Académico Viseu Académico Viseu FC 0:0 Académica Coimbra Coimbra
  Oliveirense UD Oliveirense 0:2 SC Covilhã Covilhã
Matchday 1 Karagümrük Fatih Karagümrük 3:1 Bursaspor Bursaspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 2:0 Balikesirspor Balikesirspor
  Osmanlispor Osmanlispor FK 2:1 Boluspor Boluspor
Matchday 4 Balkany Zoria Balkany Zoria 4:0 MFK Metalurh Zaporizhyaa MFK Metalurh
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 3:2 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  Obolon-Brovar Obolon-Brovar Kyiv 4:3 FK Minaj FK Minaj
  FK Inhulets FK Inhulets Petrove 1:0 Cherkashchyna Cherkashchyna
  Rukh Lviv Rukh Lviv 2:1 PFK Prykarpattia Ivano-Frankivsk Prykarpattia
  Chornomorets Chornomorets Odessa 0:1 Avanhard Kramatorsk Avanhard K.
Matchday 2 FK Jablonec B FK Jablonec B 4:1 Jiskra Usti nad Orlici Usti nad Orlici
  FC Pisek FC Pisek 0:1 TJ Jiskra Domazlice Domazlice
  Motorlet Prague FK Motorlet Prague 2:0 FC Slavia Karlovy Vary Karlovy Vary
  FK Zbuzany FK Zbuzany 1953 3:0 FC Slovan Liberec B Sl. Liberec B
  FK Prepere FK Prepere 2:0 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
  Zivanice TJ Sokol Zivanice 2:1on pens SK Zapy SK Zapy
Matchday 3 Petrkovice FC Odra Petrkovice 1:1 FC Viktoria Otrokovice Otrokovice
  MFK Vyskov MFK Vyskov 1:1 FC Banik Ostrava B FCB Ostrava B
  1.SC Znojmo 1.SC Znojmo 0:2 SK Sigma Olomouc B Olomouc B
  Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 2:0 FC Hlucin FC Hlucin
  Uhersky Brod ČSK Uherský Brod 1:0 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
Matchday 5 Chrudim MFK Chrudim 0:3 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
  Baník Sokolov FK Baník Sokolov 2:1 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  FK Dukla Prague FK Dukla Prag 2:1 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 1:1 FC Hradec Králové Hradec Králové
  Vitkovice MFK Vitkovice 2:2 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  SK Lisen SK Lisen 0:0 FK Slavoj Vysehrad FK Slavoj
Matchday 18 Skeid Oslo Skeid Oslo 2:2 Sandefjord Fotball Sandefjord
  Sogndal Sogndal IL 2:3 Aalesunds FK Aalesund
Matchday 16 Levanger FK Levanger FK 2:0 Brattvag IL Brattvag IL
  Egersunds IK Egersunds IK 4:0 FK Vidar Vidar
  Sotra SK Sotra SK 3:2 Baerum SK Baerum SK
  Asker Asker Fotball 4:3 Asane Fotball Asane Fotball
  Grorud IL Grorud IL 5:1 Florö SK Florö SK
Matchday 20 Västerås SK Västerås SK 2:3 Halmstads BK Halmstad
  Syrianska FC Syrianska FC 4:4 Norrby IF Norrby
  Örgryte Örgryte IS 1:1 Mjällby AIF Mjällby
  Degerfors Degerfors IF 2:2 Trelleborgs FF Trelleborg
Matchday 1 NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 2:3 NK Dugopolje NK Dugopolje
  NK Solin NK Solin 2:1 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
  HNK Sibenik HNK Sibenik 3:2 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
Matchday 19 FF Jaro FF Jaro 4:1 Ekenäs IF Ekenäs IF
Matchday 4 Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:0 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Radomiak Radomiak Radom 0:2 Warta Poznan Warta Poznan
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 1:1 GKS Belchatow GKS Belchatow
  Unia Skierniewice Unia Skierniewice 2:3 Sokol Aleksandrow Lodzki Aleksandrow L.
  Ursus Warszawa Ursus Warszawa 2:3 Legia Warsaw II Legia II
  C. Elblag Concordia Elblag 2:0 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk
  Sokol Ostroda Sokol Ostroda 4:1 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 0:2 Huragan Morag Huragan Morag
Matchday 3 Ruch Chorzow Ruch Chorzow 1:3 Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
  Ruch Zd. Ruch Zdzieszowice 2:1 Piast Zmigrod Piast Zmigrod
  LZS Starowice LZS Starowice Dolne 0:2 Rekord Bielsko-Biala Bielsko-Biala
  ROW Rybnik ROW 1964 Rybnik 3:1 Gornik Zabrze II Gornik II
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 1:1 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Polonia Bytom Polonia Bytom 3:2 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
  Stal Brzeg Stal Brzeg 3:2 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.