For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches May 4, 2019

Matchday 31 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 1:0 HSV Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-U.
Matchday 32
Hertha BSC Hertha BSC 3:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Bayern Munich Bayern Munich 3:1 Hannover 96 Hannover 96
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:0 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 2:2 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 2:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
Hamburger SV Hamburger SV 0:3 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
VfL Bochum VfL Bochum 4:2 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 2:3 SV Sandhausen SV Sandhausen
Matchday 36
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
SF Lotte Sportfreunde Lotte 0:1 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 5:2 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 3:4 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Hallescher FC Hallescher FC 1:2 Preußen Münster Preußen Münster
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 4:0 SpVgg Unterhaching Unterhaching
Semi-Finals 2nd Leg TP Mazembe TP Mazembe 0:0 Esperance Tunis Esperance
  Sundowns Mamelodi Sundowns FC 0:0 Wydad Casablanca Wydad AC
Matchday 37 Bournemouth AFC Bournemouth 1:0 Tottenham Hotspur Spurs
  West Ham West Ham United 3:0 Southampton FC Southampton
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 1:0 Fulham FC Fulham
  Cardiff Cardiff City 2:3 Crystal Palace Crystal Palace
  Newcastle Newcastle United 2:3 Liverpool FC Liverpool
Matchday 4 UE Engordany UE Engordany 0:1 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
Matchday 36 Levante Levante UD 4:1 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 3:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
  Alavés Deportivo Alavés 0:1 Real Sociedad Real Sociedad
  Celta de Vigo Celta de Vigo 2:0 FC Barcelona FC Barcelona
Matchday 35 Chievo Verona Chievo Verona 0:4 SPAL SPAL
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:0 Inter Milan Inter
  Paris SG Paris Saint-Germain 1:1 OGC Nice OGC Nice
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 0:1 SCO Angers SCO Angers
  Guingamp EA Guingamp 0:0 SM Caen SM Caen
  Reims Stade Reims 0:3 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
Matchday 29
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:4 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 0:0 SC Rheindorf Altach SCR Altach
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 1:0 TSV Hartberg TSV Hartberg
Matchday 27 Ural Ural Yekaterinburg 0:1 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Arsenal Tula Arsenal Tula 2:0 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  KS Samara II Krylya Sovetov Samara II 0:1 FK Ufa II Ufa II
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 0:1 Dinamo Moscow II Dinamo M II
Matchday 32
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 0:1 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Basel FC Basel 1893 3:0 FC Zürich FC Zürich
Matchday 8 FC Viitorul FC Viitorul 3:1 Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gh.
Matchday 31 C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 2:1 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 0:2 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 4:2 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 BB Erzurum U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 3:2 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 2:0 Akhisarspor U19 Akhisarspor U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 2:0 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 3:0 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 4:0 Göztepe U19 Göztepe U19
  BB Erzurum U21 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U21 2:3 Bursaspor U21 Bursaspor U21
  Kasimpasa U21 Kasimpasa U21 2:2 Fenerbahce SK U21 Fenerbahce U21
  Ankaragücü U21 MKE Ankaragücü U21 2:1 Caykur Rizespor U21 C. Rizespor U21
  Ankaragücü MKE Ankaragücü 2:2 Caykur Rizespor C. Rizespor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 2:0 Bursaspor Bursaspor
  Kasimpasa Kasimpasa 1:3 Fenerbahce SK Fenerbahce
Matchday 32 Feirense CD Feirense 4:4 GD Chaves Chaves
  Marítimo CS Marítimo 1:0 SC Braga Braga
  Benfica SL Benfica 5:1 Portimonense SC Portimonense
  FC Porto FC Porto 4:0 Desportivo Aves Desportivo Aves
Matchday 8 D. Calarasi Dunarea Calarasi 1:0 Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest
Matchday 3 Dundee FC Dundee FC 0:1 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Motherwell FC Motherwell FC 1:1 St. Mirren FC St. Mirren
  St. Johnstone St. Johnstone FC 1:1 Livingston FC Livingston FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 0:3 Celtic FC Celtic
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
Matchday 5 Zorya Luhansk Zorya Luhansk 0:1 FK Mariupol FK Mariupol
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 1:1 FK Oleksandria FK Oleksandria
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 5:0 FK Lviv FK Lviv
Matchday 30 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 0:3 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
Matchday 1 KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 4:1 KMSK Deinze SK Deinze
  Sparta Praha AC Sparta Praha 3:0 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 0:0 SK Slavia Prag Slavia Prag
Matchday 6 Mjøndalen Mjøndalen IF 1:0 Stabæk Fotball Stabæk
Matchday 7 AIK AIK 2:1 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
  Sirius IK Sirius 2:4 IFK Göteborg IFK Göteborg
Matchday 32 Hajduk Split HNK Hajduk Split 3:2 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  NK Istra NK Istra 1961 0:7 HNK Rijeka HNK Rijeka
Second Round Nykarleby IK Nykarleby IK 5:2 Rovaniemi United Roi Utd
Matchday 34 Korona Kielce Korona Kielce 0:0 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Lech Poznan Lech Poznan 1:1 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Legia Warszawa Legia Warszawa 0:1 Piast Gliwice Piast Gliwice
Matchday 15 Sligo Rovers Sligo Rovers 2:1 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
Matchday 27 Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1:1 PFK Nesebar PFK Nesebar
  Ludogorets II PFK Ludogorets Razgrad II 4:0 Kariana Erden Kariana Erden
  C. Balchik Chernomorets Balchik 2:2 FC Litex Lovetch Litex Lovetch
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 0:2 OFK Pirin Blagoevgrad OFK Pirin
  PFC Montana PFC Montana 3:1 Strumska Slava Strumska Slava
Matchday 32 Cherno More Cherno More Varna 1:3 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 1:3 Levski Sofia Levski Sofia
Matchday 31 NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:3 NK Domzale NK Domzale
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 2:1 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Debrecen Debreceni VSC 1:3 Kisvárda FC Kisvárda
  Haladás Szombathelyi Haladás 1:1 Paksi FC Paksi FC
  MTK Budapest MTK Budapest 0:1 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 2:2 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:1 Újpest FC Újpest FC
Matchday 7 SKF Sered SKF Sered 2:2 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  FK Senica FK Senica 2:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 0:1 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  AS Trencin AS Trencin 1:4 FC Nitra FC Nitra
Matchday 25 MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 1:2 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  GW Brieselang Grün-Weiß Brieselang 1:6 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  Victoria Seelow SV Victoria Seelow 4:1 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 2:2 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 1:3 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 3:1 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 1:0 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  FSV Bernau FSV Bernau 3:5 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow BSC Preußen 07
Matchday 32 FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 4:1 SV Etzenricht SV Etzenricht
  SV Donaustauf SV Donaustauf 2:1 1.FC Passau 1.FC Passau
  SV Hutthurm SV Hutthurm 0:7 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach 5:2 SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 2:2 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz 1:2 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 4:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 2:4 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  SV Friesen SV Friesen 1:4 1.SC Feucht 1.SC Feucht
  FC Coburg FC Coburg 1:3 FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
Matchday 28 Alem. Haibach Alemannia Haibach 1:1 TSV Karlburg TSV Karlburg
  SC Aufkirchen SC Aufkirchen 0:3 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  Erlenbach SV Erlenbach 0:0 ASV Rimpar ASV Rimpar
  Viktoria Kahl Viktoria Kahl 7:0 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
  SV Euerbach-K. SV Euerbach-Kützberg 4:1 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  Unterpleichfeld TSV Unterpleichfeld 1:0 DJK Schwebenried Schwebenried
Matchday 32 FC Moosinning FC Moosinning 1:1 TuS 1860 Pfarrkirchen Pfarrkirchen
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 0:5 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  TSV Neuried TSV Neuried 2:4 SC Eintracht Freising SE Freising
  FC Töging FC Töging 4:2 ASCK Simbach Simbach
  ASV Dachau ASV Dachau 2:1 TSV Kastl TSV Kastl
  TSV Bogen TSV Bogen 1:2 TSV Grünwald TSV Grünwald
Matchday 26 Lesum-Burgdamm TSV Lesum-Burgdamm 1:9 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 2:0 FC Huchting FC Huchting
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 1:2 TS Woltmershausen Woltmershausen
  TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle 0:1 FC Union 60 Bremen Union 60 Bremen
Matchday 27 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:5 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 1:3 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  TSV Travemünde TSV Travemünde 1:1 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
Matchday 31 SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 2:0 SF Köllerbach SF Köllerbach
  VfL Primstal VfL Primstal 3:1 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 1:0 SpVgg Quierschied Quierschied
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 4:3 SV Rohrbach (Saar) SV Rohrbach
Matchday 27 FC Reher/Puls FC Reher/Puls 1:2 MTSV Hohenwestedt Hohenwestedt
  Gettorfer SC Gettorfer SC 1:0 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 1:0 Husumer SV Husumer SV
  Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 2:1 TSV Altenholz TSV Altenholz
  VfR Horst VfR Horst 3:2 Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 4:4 Eckernförder SV Eckernförder SV
Matchday 26 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 2:0 SpVgg Bad Pyrmont Bad Pyrmont
  TSV Burgdorf TSV Burgdorf 1:2 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
Matchday 34 Meerbusch II TSV Meerbusch II 0:2 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
Matchday 31 SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 3:1 Sportfreunde Eisbachtal SF Eisbachtal
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 0:0 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 3:1 TuS Oberwinter TuS Oberwinter
Matchday 24 FC Grimma FC Grimma 2:1 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 0:0 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 1:3 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 3:2 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 3:3 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 2:2 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 3:1 FC Wacker Teistungen Teistungen
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 3:5 FSV Martinroda FSV Martinroda
  SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 2:3 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 0:2 SV Schott Jena Schott Jena
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 2:3 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  Meuselwitz II ZFC Meuselwitz II 0:0 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
Matchday 30 SV Empor Berlin SV Empor Berlin 2:2 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
Matchday 25 Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 1:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 4:0 FV Olympia Laupheim Olymp. Laupheim
  TSG Tübingen TSG Tübingen 2:4 TSV Essingen TSV Essingen
  VfL Nagold VfL Nagold 1:1 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
Matchday 31 FSV Fernwald FSV Fernwald 3:1 SSV Langenaubach Langenaubach
  VfB Marburg VfB Marburg 5:4 FV Breidenbach FV Breidenbach
  TSV Bicken TSV Bicken 2:5 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 3:1 1.FC Schwalmstadt Schwalmstadt
  OSC Vellmar OSC Vellmar 2:2 SG Johannesberg SG Johannesberg
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 3:2 FC Hanau 93 FC Hanau 93
Matchday 27 FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 0:7 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  MSV Pampow MSV Pampow 1:1 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  TSV Stralsund TSV 1860 Stralsund 1:7 SV Pastow SV Pastow
  Güstrower SC Güstrower SC 09 2:1 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  FSV Malchin FSV Malchin 0:1 TSV Bützow TSV Bützow
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 2:0 Grimmener SV Grimmener SV
Matchday 26 Eintr. Elster SV Eintracht Elster 3:1 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
Matchday 27 SV Morlautern SV Morlautern 2:2 FV Dudenhofen FV Dudenhofen
Matchday 17 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:2 CF América América
Matchday 10 Colorado Colorado Rapids 2:3 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  NY Red Bulls New York Red Bulls 3:2 Los Angeles Galaxy LA Galaxy
  Orlando City SC Orlando City SC 0:2 Toronto FC Toronto FC
  Houston Houston Dynamo 2:1 FC Dallas FC Dallas
  Montreal Impact Montreal Impact 0:2 New York City FC NYCFC
Matchday 9 El Farolito El Farolito 7:00 PM Sonoma County Sol Sonoma County
Matchday 1 Michigan Stars Michigan Stars FC 1:2 AFC Ann Arbor AFC Ann Arbor
Matchday 2 Kingston Kingston Stockade FC 0:2 New York Cosmos B NY Cosmos B
  Storm FC Storm FC 0:10 Miami FC Miami FC
  Naples United Naples United FC 4:0 Central Florida Panthers SC Panthers
Matchday 14 Temecula Temecula FC 3:1 Oxnard Guerreros FC Oxnard
  High Desert High Desert Elite FC 0:4 ASC San Diego ASC San Diego
Matchday 10 Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 2:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Oita Trinita Oita Trinita 2:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 1:1 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:0 FC Tokyo FC Tokyo
Matchday 8 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 2:1 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 2:0 SC Sagamihara SC Sagamihara
Matchday 12 Kagoshima Utd. Kagoshima United 2:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:1 Ehime FC Ehime FC
  Albirex Niigata Albirex Niigata 2:0 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 7 Sony Sendai Sony Sendai 2:1 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  Honda FC Honda FC 3:0 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
  FC Osaka FC Osaka 0:1 Nara Club Nara Club
Matchday 2 HK Kópavogs HK Kópavogs 2:2 Breidablik Kópavogur Breidablik
Matchday 1 Leiknir Leiknir Reykjavík 4:1 ÍF Magni Grenivík Magni
  Thór Thór Akureyri 3:1 UMF Afturelding Afturelding
Matchday 32 FC Kamza FC Kamza 0:3 FK Kukësi FK Kukësi
  KF Laçi KF Laçi 1:1 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
  KF Tirana KF Tirana 1:0 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KF Teuta KF Teuta 0:0 FC Luftëtari FC Luftëtari
  Flamurtari FC Flamurtari FC 0:3 FK Partizani FK Partizani
Matchday 22 Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 1:0 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 2:1 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
Matchday 30 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 1:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 4:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 2:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
Matchday 17 Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 2:1 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Metropolitanos Metropolitanos FC 3:0 Deportivo Táchira Táchira
Matchday 25 FK Igman FK Igman Konjic 3:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  NK Novi Travnik NK Novi Travnik 0:2 FK Velez Mostar Velez Mostar
  NK Vitez NK Vitez 4:3 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 0:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  HNK Orasje HNK Orasje 3:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 6:0 NK Bosna Visoko NK Visoko
  FK Gorazde FK Gorazde 6:1 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
Matchday 9 FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 0:3 FK Riteriai Riteriai
Matchday 6 Torpedo Minsk Torpedo Minsk 0:1 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
  Neman Grodno Neman Grodno 0:0 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
Matchday 24 USM Bel Abbès USM Bel Abbès 1:0 JS Saoura JS Saoura
Matchday 25 Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 0:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 3:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 0:1 OFK Sloga Gornje Crnjelovo OFK Sloga
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 4:0 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
Matchday 27 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 3:3 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  Mouloudia Mouloudia d'Oujda 1:1 Hassania d'Agadir Hassania
  FUS Rabat FUS Rabat 1:0 FAR Rabat FAR Rabat
Matchday 11 WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 2:3 FC Rustavi Rustavi
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 3:2 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
  Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 5:1 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
Matchday 10 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 2:1 Ulsan Hyundai Ulsan
  Jeju Utd. Jeju United FC 2:0 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Seongnam FC Seongnam FC 0:0 Jeonbuk Hyundai Motors FC Jeonbuk Motors
Matchday 26 NK Fuzinar NK Fuzinar 0:2 NK Radomlje NK Radomlje
  NK Bravo NK Bravo 5:1 NK Dekani NK Dekani
  NK Bilje Vitanest Bilje 1:2 NK Krka NK Krka
  NK Ankaran NK Ankaran Hrvatini 0:0 NK Brda NK Brda
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:1 ND Ilirija 1911 ND Ilirija
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 1:0 ND Beltinci Beltinci
  NK Rogaska NK Rogaska 0:4 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
Matchday 9 Loudoun United Loudoun United FC 3:3 Bethlehem Steel FC Bethlehem Steel
  Real Monarchs Real Monarchs SLC 2:4 Fresno FC Fresno
  Memphis 901 FC Memphis 901 FC 2:2 Birmingham Legion FC Legion FC
  Busan TC FC Busan Transportation Corporation FC 3:0 Daejeon Korail FC Daejeon Korail
  Cheonan City Cheonan City FC 0:1 Gangneung City FC Gangneung City
  Mokpo City Mokpo City FC 0:1 Gyeongju KHNP FC Gyeongju KHNP
Matchday 10 Gwangju FC Gwangju FC 2:0 Jeonnam Dragons FC Jeonnam Dragons
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 1:1 Ansan Greeners FC Ansan Greeners
Matchday 6 Orlando B Orlando City B 0:0 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
Matchday 36 Arbroath Arbroath FC 1:1 Dumbarton FC Dumbarton FC
  Stranraer Stranraer FC 1:4 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Brechin City Brechin City FC 1:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  East Fife East Fife FC 2:3 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Montrose Montrose FC 1:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
Matchday 31 DOVO VV DOVO Veenendaal 4:2 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  Odin '59 Odin '59 Heemskerk 3:5 ASV De Dijk De Dijk
  VV Eemdijk VV Eemdijk 1:0 ASWH Ambacht ASWH
  Hoek HSV Hoek 2:0 VV SteDoCo SteDoCo
  FC Lisse FC Lisse 1:2 Quick Boys Quick Boys
  VVOG VVOG Harderwijk 0:2 VV Noordwijk Noordwijk
  ONS Sneek ONS Sneek 0:1 FC Groningen U21 Groningen U21
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk 0:6 DVS '33 Ermelo DVS '33
  Achilles '29 Achilles '29 1:1 Harkemase Boys Harkemase Boys
Matchday 2 Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 1:0 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 2:2 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 2:1 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
Matchday 25 Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt 1:0 SKU Amstetten SKU Amstetten
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 2:0 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
Matchday 36 Queen's Park Queen's Park FC 0:2 Peterhead FC Peterhead FC
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 2:1 Clyde FC Clyde FC
  Elgin City Elgin City FC 2:0 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Stirling Stirling Albion FC 0:0 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Albion Rovers Albion Rovers FC 0:2 Annan Athletic FC Annan Athletic
Matchday 9 JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 1:0 FC Elva FC Elva
  FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 1:1 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 0:0 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  JK Welco Tartu JK Welco 1:1 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
Matchday 11 River Plate Atletico River Plate Montevideo moved CA Peñarol Peñarol
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia moved Rampla Juniors FC Rampla Jrs
  Boston River Club Atlético Boston River moved Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
Matchday 9 Paide Paide Linnameeskond 2:0 Maardu Linnameeskond FC Maardu
  JK Trans Narva JK Trans Narva 0:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Matchday 8 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 3:0 Apollon Limassol Apol. Limassol
  AEK Larnaca AEK Larnaca 1:1 Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
  AEL Limassol AEL Limassol 3:2 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
Matchday 12 Mannucci  Carlos A. Mannucci 2:2 Club Alianza Lima Alianza Lima
  Unión Comercio CD Unión Comercio 0:1 Ayacucho FC Ayacucho FC
  Club UTC UTC Cajamarca 2:2 Deportivo Municipal Municipal
Matchday 10 Hantharwady U. Hantharwady United FC 2:1 FC Dagon FC Dagon
  Yangon Utd. Yangon United FC 1:1 Sagaing United Sagaing Utd.
  FC Chinland FC Chinland 2:0 Magwe FC Magwe FC
Matchday 12 FELDA United FELDA United FC 0:2 Johor Darul Ta'zim FC Johor DT
  PKNP FC PKNP FC 2:2 Terengganu FC Terengganu FC
  Selangor FA Selangor FA 1:1 Melaka United SA Melaka Utd. SA
  PJ City Petaling Jaya City FC 2:0 Pahang FA Pahang FA
Matchday 10 DPMM FC Brunei DPMM FC 2:0 Home United FC Home Utd.
Matchday 46 Plymouth Plymouth Argyle 3:2 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Bristol Rovers Bristol Rovers 2:1 Barnsley FC Barnsley FC
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:0 Fleetwood Town Fleetwood
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:0 Walsall FC Walsall
  Luton Luton Town 3:1 Oxford United Oxford United
  Charlton Charlton Athletic 4:0 Rochdale AFC Rochdale
  Southend United Southend United 2:1 Sunderland AFC Sunderland
  Bradford Bradford City 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Portsmouth Portsmouth FC 1:1 Accrington Stanley Accrington
  Doncaster Doncaster Rovers 2:0 Coventry City Coventry
  Blackpool Blackpool FC 0:3 Gillingham FC Gillingham FC
  Peterborough Peterborough United 3:1 Burton Albion Burton Albion
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:0 Mansfield Town Mansfield Town
  Grimsby Town Grimsby Town 2:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Bury Bury FC 1:1 Port Vale FC Port Vale
  Stevenage Stevenage FC 2:0 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Forest Green Forest Green Rovers 0:0 Exeter City Exeter City
  Morecambe FC Morecambe FC 1:1 Newport County Newport County
  Crawley Town Crawley Town 3:1 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Lincoln City Lincoln City 0:3 Colchester United Colchester Utd.
  Oldham Athletic Oldham Athletic 2:5 Northampton Town Northampt. Town
  Macclesfield Macclesfield Town 1:1 Cambridge United Cambridge Utd.
  Yeovil Town Yeovil Town 0:0 Carlisle United Carlisle United
  Swindon Town Swindon Town 3:1 Notts County Notts County
Matchday 5 Smiltene FK Smiltene/BJSS 3:3 JDFS Alberts Riga JDFS Alberts
  Balvu SC Balvu Sporta Centrs 2:1 FC New Project New Project
  FK Tukums 2000 FK Tukums 2000 4:1 Dinamo Riga/Staicele Dinamo Riga
  Super Nova SK Super Nova 1:0 FK Auda Kekava FK Auda
Matchday 14 Rezeknes FA Rezeknes FA 5:0 Grobinas SC Grobinas
Matchday 37 Venezia Venezia FC 2:2 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Spezia Calcio Spezia Calcio 2:0 FC Crotone Crotone
  Ascoli Ascoli Calcio 1:2 SSD Palermo Palermo
  Cremonese US Cremonese 0:0 Brescia Calcio Brescia
  Cittadella AS Cittadella 3:0 Hellas Verona Hellas Verona
Matchday 38 Virtus Entella Virtus Entella 1:0 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Lucchese AS Lucchese Libertas 1:0 US Città di Pontedera Pontedera
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 3:0 Albissola 2010 Albissola
  Pro Piacenza Pro Piacenza 1919 0:3 Juventus U23 Juventus U23
  Cuneo AC Cuneo 1905 0:0 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Pistoiese US Pistoiese 1921 0:3 SS Arezzo Arezzo
  AC Pisa AC Pisa 1909 3:0 Novara Calcio 1908 Novara
  Olbia Olbia Calcio 1905 1:0 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  Gozzano AC Gozzano 1:3 Arzachena Costa Smeralda Arzachena
  Siena Robur Siena 2:0 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
Matchday 11 UdeConce Universidad Concepción 1:2 CDP Curicó Unido Curicó
  O'Higgins CD O'Higgins 1:0 CD Universidad Católica CDUC
Matchday 34 Gaziantepspor Gaziantepspor 0:3 Eyüpspor Eyüpspor
  Samsunspor Samsunspor 3:0 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Bayrampasa Bayrampasa 1:0 Amed SK Amed SK
  Keciörengücü Keciörengücü 5:0 Manisaspor Manisaspor
  Sariyer Sariyer 1:3 Usak Spor AS Usak Spor AS
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 3:2 Sancaktepe Futbol Kulübü Sancaktepe FK
  Inegölspor Inegölspor 1:1 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Kastamonu 1966 Kastamonuspor 1966 2:1 Gümüshanespor Gümüshanespor
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 2:2 Hacettepe Spor Hacettepe
  Manisa FK Manisa Futbol Kulübü 2:0 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  BAK FK Baskent Akademi FK 0:0 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Bandirmaspor Bandirmaspor 2:1 Fethiyespor Fethiyespor
  Pendikspor Pendikspor 6:3 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Karagümrük Fatih Karagümrük moved Tokatspor Tokatspor
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 1:1 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 4:0 Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  1922 Konya 1922 Konyaspor 4:3 Menemen Spor Menemen Spor
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 3:1 Darica Genclerbirligi Darica GB
Matchday 37 Alcorcón AD Alcorcón 0:0 CA Osasuna CA Osasuna
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:1 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
  Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 0:1 Extremadura UD Extremadura
  CD Tenerife CD Tenerife 2:1 UD Las Palmas UD Las Palmas
Matchday 36 Lens RC Lens 1:0 Clermont Foot Auvergne 63 Clermont Foot
Semi-Finals Solihull Moors Solihull Moors 0:1 AFC Fylde Fylde
Matchday 35 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 3:1 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Luch Luch Vladivostok 0:2 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Tom Tomsk Tom Tomsk 1:0 Avangard Kursk Avangard Kursk
  Sibir Sibir Novosibirsk 0:1 FC Sochi Sochi
  Tyumen FK Tyumen 0:0 FK Khimki Khimki
  Mordovia Mordovia Saransk 1:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Chertanovo Chertanovo Moscow 1:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Armavir FK Armavir 2:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2:1 Baltika Kaliningrad Baltika
  Tambov FK Tambov 0:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Matchday 33 Ripensia Ripensia Timisoara 1:0 Aerostar Bacau Aerostar Bacau
  Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 0:0 Luceafarul Oradea Luceafarul
  Braila Dacia Unirea Braila 0:2 SCM FC Arges SCM FC Arges
  CS Balotesti CS Balotesti 0:3 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 1:0 CS Mioveni CS Mioveni
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 3:1 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  UTA Arad UTA Arad 0:2 ASU Poli ASU Poli
  SSC Farul SSC Farul Constanta 0:3 Petrolul Ploiesti Petr. Ploiesti
Matchday 26 Spartak Nalchik Spartak Nalchik 0:0 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Stavropol Dinamo Stavropol 2:1 Urozhay Krasnodar Urozhay
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 2:0 Biolog Novokubansk Biolog
  Angusht Nazran Angusht Nazran 0:1 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
  V. Ponedelnik Viktor Ponedelnik Football Akademia 0:3 Legion-Dinamo Makhachkala Legion-Dinamo
  Volgar Volgar Astrakhan 2:0 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
Matchday 22 Veles Moskau Veles Moskau 1:1 Lokomotiv-Kazanka Moskow Kazanka
  Dolgoprudnyi FK Dolgoprudnyi 3:0 FK Leningradets Leningradets
  Zorkiy Zorkiy Krasnogorsk 1:1 FK Khimki 2 Khimki 2
  Rotor 2 Rotor 2 Volgograd 3:0 Saturn Ramenskoe Saturn
  FK Kaluga FK Kaluga 5:0 FK Ryazan FK Ryazan
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 0:1 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 1:1 Sokol Saratov Sokol Saratov
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 1:0 Strogino Moscow Strogino Moscow
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 3:0 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
Matchday 32 Varzim Varzim SC 1:4 FC Famalicão Famalicão
  Cova Piedade CD Cova Piedade 2:0 Académica Coimbra Coimbra
  Penafiel FC Penafiel 2:4 UD Oliveirense Oliveirense
Matchday 36 Morton Greenock Morton FC 1:0 Dundee United FC Dundee United
  Ayr United Ayr United FC 1:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 0:3 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Falkirk FC Falkirk FC 3:2 Ross County FC Ross County
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 1:0 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
Matchday 32
Elazigspor Elazigspor 3:3 Ümraniyespor Ümraniyespor
  Istanbulspor Istanbulspor 1:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Altay SK Altay SK 2:1 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 0:0 Osmanlispor FK Osmanlispor
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 0:2 Servette FC Servette FC
  FC Winterthur FC Winterthur 2:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Chiasso FC Chiasso 1:2 FC Vaduz FC Vaduz
  FC Aarau FC Aarau 3:0 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
Matchday 30 PAS U19 PAS Giannina U19 1:6 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 3:1 Panionios Athen U19 Panionios U19
  Levadiakos U19 APO Levadiakos U19 0:3 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 1:1 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
Matchday 24 FC Zlin U19 FC Zlin U19 4:1 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19 1:0 FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Pribram U19 1.FK Pribram U19 3:0 FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
  Sparta Prag U19 AC Sparta Prag U19 2:0 FC Vysocina Jihlava U19 Jihlava U19
  Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 1:3 FK Mlada Boleslav U19 M. Boleslav U19
  Pardubice U19 FK Pardubice U19 2:0 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 Budejovice U19
  Z. Brno U19 FC Zbrojovka Brno U19 3:1 1.FC Slovacko U19 1.FC Slovacko U19
  Dukla Prag U19 Dukla Prag U19 2:3on pens MFK Karvina U19 Karvina U19
Matchday 26 Loko Vltavin Loko Vltavin 1:3 Slovan Velvary Slovan Velvary
  Olympia FK Olympia Radotin 1:0on pens FK Dobrovice FK Dobrovice
  FC Pisek FC Pisek 1:2 FK Stechovice Stechovice
  FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 7:1 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
  Litomericko FK Litomericko 1:0on pens SK Prevysov SK Prevysov
  Usti nad Orlici Jiskra Usti nad Orlici 0:2 FK Kraluv Dvur Kraluv Dvur
  Domazlice TJ Jiskra Domazlice 4:1 SK Benesov SK Benesov
Matchday 23 Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 3:3 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
  Hulin SK Spartak Hulin 0:1 MFK Frydek-Mistek Frydek-Mistek
  MFK Vyskov MFK Vyskov 2:0 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  Val. Mezirici TJ Valasske Mezirici 0:4 ČSK Uherský Brod Uhersky Brod
  SK Lisen SK Lisen 2:0 TJ Jiskra Rymarov Jiskra Rymarov
  Hodonin FK Hodonin 3:2 SFK Vrchovina SFK Vrchovina
  FC Hlucin FC Hlucin 1:3 SK Unicov SK Unicov
Matchday 26 Baník Sokolov FK Baník Sokolov 0:2 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Chrudim MFK Chrudim 1:2 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  FK Pardubice FK Pardubice 3:1 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo
Matchday 6 Aalesund Aalesunds FK 3:1 Sogndal IL Sogndal
Matchday 4 Stjördals B. Stjördals Blink IL 1:1 Brattvag IL Brattvag IL
  Egersunds IK