For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Apr 28, 2019

Matchday 31
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 1:4 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 1:1 Bayern Munich Bayern Munich
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 3:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 2:0 Hamburger SV Hamburger SV
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 3:2 VfL Bochum VfL Bochum
Matchday 35
Unterhaching SpVgg Unterhaching 0:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 3:3 Preußen Münster Preußen Münster
Matchday 36
Leicester Leicester City 3:0 Arsenal FC Arsenal
 
Burnley Burnley FC 0:1 Manchester City Man City
  Man Utd Manchester United 1:1 Chelsea FC Chelsea
Matchday 2 UE Engordany UE Engordany 2:2 UE Sant Julia Sant Julia
  FC Ordino FC Ordino 1:0 FC Encamp FC Encamp
  Santa Coloma UE Escale Santa Coloma 2:0 FC Lusitanos Lusitanos
Matchday 35 Valencia Valencia CF 0:1 SD Eibar SD Eibar
  Girona Girona FC 1:0 Sevilla FC Sevilla FC
  Real Sociedad Real Sociedad 2:1 Getafe CF Getafe
  Villarreal Villarreal CF 1:1 SD Huesca SD Huesca
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 1:0 Real Madrid Real Madrid
Matchday 34 Frosinone Frosinone Calcio 0:2 SSC Napoli SSC Napoli
  SPAL SPAL 1:1 Genoa CFC Genoa
  Chievo Verona Chievo Verona 1:1 Parma Calcio 1913 Parma
  Sampdoria UC Sampdoria 1:2 SS Lazio Lazio
  Torino Torino FC 2:0 AC Milan AC Milan
  SC Amiens SC Amiens 0:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  SCO Angers SCO Angers 1:1 Stade Reims Reims
  OGC Nice OGC Nice 3:0 EA Guingamp Guingamp
  SM Caen SM Caen 1:0 FCO Dijon Dijon
  LOSC Lille LOSC Lille 5:0 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 2:0 FC Toulouse Toulouse
  Marseille Olympique Marseille 1:2 FC Nantes FC Nantes
Matchday 28
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 2:1 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 1:2 Austria Vienna Austria Vienna
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 2:3 LASK LASK
Matchday 26 Ufa FK Ufa 4:1 Ural Yekaterinburg Ural
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 2:1 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 4:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Krasnodar FK Krasnodar 2:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Krasnodar II FK Krasnodar II 0:2 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
Matchday 31
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:2 FC Lugano FC Lugano
 
FC Zürich FC Zürich 1:0 FC Sion FC Sion
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 0:3 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 7 FCSB FCSB 1:0 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Matchday 30 Kayserispor U21 Kayserispor U21 0:1 Alanyaspor U21 Alanyaspor U21
  Bursaspor U21 Bursaspor U21 2:1 Akhisarspor U21 Akhisarspor U21
  Besiktas U21 Besiktas JK U21 7:0 MKE Ankaragücü U21 Ankaragücü U21
  Bursaspor Bursaspor 0:0 Akhisarspor Akhisarspor
  Kayserispor Kayserispor 1:1 Alanyaspor Alanyaspor
  Besiktas Besiktas JK 4:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
Matchday 31 Chaves GD Chaves 4:1 CD Nacional Nacional
  Marítimo CS Marítimo 2:0 CD Tondela Tondela
  Braga SC Braga 1:4 SL Benfica Benfica
  Boavista Boavista Porto FC 3:1 Moreirense FC Moreirense
Matchday 7 FC Botosani FC Botosani 3:0 FC Politehnica Iasi FC Poli Iasi
Matchday 2 Hibernian FC Hibernian FC 1:1 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
  Rangers Rangers FC 2:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 4 FK Mariupol FK Mariupol 0:1 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
  FK Oleksandria FK Oleksandria 0:2 Zorya Luhansk Zorya Luhansk
  FK Lviv FK Lviv 0:1 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Matchday 30 RUS Rebecq RUS Rebecq 1:1 RE Acren-Lessines RE Acren
  RRC Hamoir RRC Hamoir 4:1 Olympic Charleroi Olym. Charleroi
  RE Durbuy Royale Entente Durbuy 1:3 URSL Visé URSL Visé
  Waremme RS Waremmien FC 7:2 Solières Sport Solières
  La Louvière RAAL La Louvière 7:0 RUW Ciney RUW Ciney
  RFC Wallonia Walhain RFC Wallonia Walhain 1:0 UR La Louvière Centre UR La Louvière Centre
  RES Couvin-Mariembourg RES Couvin-Mariembourg 4:0 RFC Tilleur RFC Tilleur
  Francs Borains Royal Francs Borains 5:3 RFC Meux RFC Meux
Matchday 29 Dikkelvenne SC Dikkelvenne 2:2 KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  Diegem Sport Diegem Sport 1:0 KFC Mandel United KFC Mandel Utd.
  FC Gullegem FC Gullegem 2:3 KVK Westhoek KVK Westhoek
  KRC Gent KRC Gent 4:0 KFC Eppegem KFC Eppegem
  KSCT Menen KSCT Menen 3:0 Olympia SC Wijgmaal Ol. Wijgmaal
  KRC Harelbeke Racing Harelbeke 0:0 KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  SK Londerzeel SK Londerzeel 1:0 Tempo Overijse Tempo Overijse
  Olsa Brakel Olsa Brakel 0:3 KSK Ronse KSK Ronse
  Heur Tongeren KFC Heur Tongeren 0:5 Royal Cappellen FC Royal Cappellen FC
  Bocholt VV Bocholt VV 1:2 KFC VW Hamme VW Hamme
  KSK Hasselt KSK Hasselt 4:2 RC Hades RC Hades
  KFC Turnhout KFC Turnhout 6:1 Spouwen Mopertingen Mopertingen
  Hoogstraten VV Hoogstraten VV 0:0 Patro Eisden Maasmechelen Patro Eisden
  City Pirates KSC City Pirates 0:0 KFC Duffel KFC Duffel
  KVV Vosselaar KVV Vosselaar 2:1 SK Sint-Niklaas Sint-Niklaas
  KSV Temse KSV Temse 1:1 Berchem Sport Berchem Sport
Matchday 32 Bröndby IF Bröndby IF 0:1 Esbjerg fB Esbjerg fB
  FC Copenhagen FC Copenhagen 4:0 Odense Boldklub Odense BK
Matchday 5 Strømsgodset Strømsgodset IF 2:3 Kristiansund BK Kristiansund BK
  Tromsø Tromsø IL 1:2 SK Brann SK Brann
  Lillestrøm SK Lillestrøm SK 1:0 FK Haugesund Haugesund
  Stabæk Stabæk Fotball 2:0 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Ranheim IL Ranheim IL 5:2 Viking Stavanger Viking FK
  Molde FK Molde FK 3:0 Rosenborg BK Rosenborg BK
Matchday 32 SönderjyskE SönderjyskE 4:1 Vejle Boldklub Vejle BK
  Aarhus GF Aarhus GF 3:1 AC Horsens AC Horsens
Matchday 6 Hammarby Hammarby IF 2:1 Djurgardens IF Djurgarden
  Häcken BK Häcken 3:0 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
  Norrköping IFK Norrköping 1:1 Malmö FF Malmö FF
Matchday 31 Inter Zapresic NK Inter Zapresic 1:3 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  HNK Rijeka HNK Rijeka 3:1 NK Rudes NK Rudes
Second Round Union Plaani Union Plaani 7:0 Petäjäveden Petäväiset Petäjäveden
  FC Kiisto FC Kiisto Vaasa 5:0 Idrottsföreningen Hoppet IF Hoppet
  EsPa II Espoon Palloseura II 4:5on pens FC Fortuna Helsinki FC Fortuna
  IF SibboV IF Sibbo-Vargarna 0:4 Leppävaaran Pallo Leppävaaran
Matchday 33 Miedz Legnica Miedz Legnica 3:2 Wisla Plock Wisla Plock
  Korona Kielce Korona Kielce 0:2 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Wisla Kraków Wisla Kraków 1:1 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
Matchday 29 ND Gorica ND Gorica 4:0 NK Celje NK Celje
  NS Mura NS Mura 2:2 NK Maribor NK Maribor
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 3:2 NK Krsko NK Krsko
Matchday 22 Differdange 03 FC Differdange 03 3:1 US Hostert US Hostert
  Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 0:2 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  F91 Dudelange F91 Dudelange 2:2 US Rumelange US Rumelange
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 1:0 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 2:4 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
Matchday 6 Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:0 SKF Sered SKF Sered
Matchday 27 Schwebenried DJK Schwebenried 4:00 PM SV Erlenbach Erlenbach
  TSV Lengfeld TSV Lengfeld (Bay.) 4:00 PM ASV Rimpar ASV Rimpar
  SC Aufkirchen SC Aufkirchen 4:00 PM TuS Röllbach TuS Röllbach
  Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 4:00 PM SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf 5:00 PM Alemannia Haibach Alem. Haibach
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 5:00 PM TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
Matchday 25 Woltmershausen TS Woltmershausen 1:2 SV Grohn SV Grohn
  FC Huchting FC Huchting 2:4 SV Lemwerder SV Lemwerder
  SV Hemelingen SV Hemelingen 13:1 TSV Lesum-Burgdamm Lesum-Burgdamm
  Komet Arsten TuS Komet Arsten 6:1 TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle
  Union 60 Bremen FC Union 60 Bremen 3:3 TSV Melchiorshausen Melchiorshausen
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 1:3 TuRa Bremen TuRa Bremen
Matchday 26 Heikendorfer SV Heikendorfer SV 1:1 SV Eichede II SV Eichede II
  Pr. Reinfeld SV Preußen Reinfeld 5:0 SV Schackendorf SV Schackendorf
  TuS Hartenholm TuS Hartenholm 1:1 FC Dornbreite Lübeck FC Dornbreite
Matchday 25 Ahlerstedt/Ott. SV Ahlerstedt/Ottendorf 6:0 TV Meckelfeld TV Meckelfeld
  Rotenburger SV Rotenburger SV 3:0 SV Eintracht Lüneburg E. Lüneburg
  Drocht./A. II SV Drochtersen/Assel II 1:2 FC Verden 04 FC Verden 04
  TSV Gellersen TSV Gellersen 3:1 VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
  MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 0:1 TuS Harsefeld TuS Harsefeld
Matchday 30 SV Rohrbach SV Rohrbach (Saar) 0:3 TuS Herrensohr TuS Herrensohr
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 1:1 FV Schwalbach FV Schwalbach
Matchday 26 Eckernförder SV Eckernförder SV 3:0 Schleswig 06 Schleswig 06
Matchday 29 TSV Lamme TSV Germania Lamme 1:2 SV Reislingen/Neuhaus Reislingen/N.
  TSC Vahdet Vahdet Braunschweig 5:0 Fortuna Lebenstedt F. Lebenstedt
  SC Gitter SC Gitter 2:1 TSV Hillerse TSV Hillerse
  SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 1:3 Goslarer SC Goslarer SC
  SCW Göttingen SCW Göttingen 2:0 SVG Göttingen SVG Göttingen
  SV Lengede SV Lengede 0:3 TSV Landolfshausen/Seulingen Landolfsh./Seu.
  SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde 0:0 Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV
Matchday 25 OSV Hannover OSV Hannover 1:2 TSV Burgdorf TSV Burgdorf
  Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 2:1 TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  VfL Bückeburg VfL Bückeburg 4:0 TV Stuhr TV Stuhr
  Ramlingen-E. SV Ramlingen-Ehlershausen 4:0 TuS Sulingen TuS Sulingen
  Heeßeler SV Heeßeler SV 4:1 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
Matchday 33 VSF Amern VSF Amern 1:4 SSVg Heiligenhaus Heiligenhaus
  VfR Fischeln VfR Fischeln 1:1 TVD Velbert TVD Velbert
  1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 0:3 Cronenberger SC Cronenberger SC
  VfL Jüchen-G. VfL Jüchen-Garzweiler 1:2 TSV Meerbusch II Meerbusch II
  Kapellen-Erft SC Kapellen-Erft 1:1 SpVg Odenkirchen Odenkirchen
  FC Remscheid FC Remscheid 3:0 DJK Teutonia St. Tönis DJK St. Tönis
  Holzheimer SG Holzheimer SG 2:0 ASV Süchteln ASV Süchteln
  VfB Solingen VfB Solingen 1:0 FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel
  MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf 4:1 Rather SV Rather SV
Matchday 29 Duisburger SV Duisburger SV 1900 3:2 SV Burgaltendorf Burgaltendorf
  Niederwenigern SF Niederwenigern 3:2 PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
  ESC Rellinghsn. ESC Rellinghausen 06 0:1 SV Hönnepel-Niedermörmter SV Hö/Nie
  VfL Rhede VfL Rhede 3:1 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 5:1 FC Blau-Gelb Überruhr FC BG Überruhr
  Königshardt SF Königshardt 0:5 SV Sonsbeck SV Sonsbeck
  SV Genc Osman SV Genc Osman Duisburg 3:2 SV Scherpenberg Scherpenberg
  Fichte Lintfort TuS Fichte Lintfort 0:4 FC Kray FC Kray
  GSV Moers GSV Moers 2:1 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
Matchday 25 TV Dinklage TV Dinklage 5:1 GW Firrel GW Firrel
  FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09 1:4 SC Melle 03 SC Melle 03
  Vorw. Nordhorn Vorwärts Nordhorn 5:3 Hansa Friesoythe H. Friesoythe
  Kickers Emden Kickers Emden 2:0 BV Essen BV Essen
  Holthausen/B. SV Holthausen/Biene 6:1 SV Bad Rothenfelde Bad Rothenfelde
  SV Brake SV Brake 0:1 TSV Wallenhorst TSV Wallenhorst
Matchday 30 Ahrweiler BC Ahrweiler BC 6:1 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 1:1 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  Mülheim-Kärlich SG 2000 Mülheim-Kärlich 1:0 TuS Oberwinter TuS Oberwinter
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 5:0 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
Matchday 23 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz 0:3 SSV Markranstädt Markranstädt
  SV Olbernhau SV Olbernhau 0:7 FC Grimma FC Grimma
  FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 4:2 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  Teistungen FC Wacker Teistungen 0:1 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
Matchday 29 Spand. Kickers FSV Spandauer Kickers 1:1 BFC Preussen BFC Preussen
  Frohnauer SC Frohnauer SC 1946 1:2 SFC Stern 1900 SFC Stern 1900
  SCC Berlin SC Charlottenburg 0:5 TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
  Türkiyemspor Türkiyemspor Berlin 1:2 BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 2:2 SV Tasmania Berlin SV Tasmania
  Berolina S. FSV Berolina Stralau 0:0 TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 1:6 Berliner SC Berliner SC
Matchday 30 FV Breidenbach FV Breidenbach 3:4 FSV Fernwald FSV Fernwald
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim 3:2 Germania Schwanheim G. Schwanheim
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 3:0 DJK Flörsheim DJK Flörsheim
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 3:1 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  SG Kinzenbach SG Kinzenbach 4:1 SV Bauerbach SV Bauerbach
  Eintr. Baunatal Eintracht Baunatal 2:0 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  Barockstadt II SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II 5:2 SV Kaufungen 07 SV Kaufungen 07
  Sandershausen TSG Sandershausen 1:1 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  SSV Sand SSV Sand 0:1 SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  RW Walldorf SV Rot-Weiss Walldorf 3:0 SV FC Sandzak Frankfurt FC Sandzak
  RW Frankfurt SG Rot-Weiß Frankfurt 2:0 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  SV Altwiedermus SV Altwiedermus 0:3 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  Vikt. Urberach FC Viktoria 09 Urberach 0:0 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
  Unterabsteinach SG Unter-Abtsteinach 3:1 SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 8:3 TSV Vatanspor Bad Homburg Vatanspor BH
Matchday 25 Eintr. Elster SV Eintracht Elster 4:0 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
  Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 1:2 SV Gonsenheim SV Gonsenheim
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 1:2 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
  TuS Marienborn TuS Marienborn 3:1 FC Speyer 09 FC Speyer 09
  FV Dudenhofen FV Dudenhofen 3:0 SV Steinwenden SV Steinwenden
Matchday 26 Bor. Emsdetten Borussia Emsdetten 3:2 TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  Beckumer SV Beckumer SV 1:0 SV Spexard SV Spexard
  SC Roland SC Roland Beckum 3:0 Delbrücker SC Delbrücker SC
  SV Mesum SV Mesum 4:2 Victoria Clarholz Vict. Clarholz
  Pr. Münster II Preußen Münster II 2:3 VfL Theesen VfL Theesen
  Neuenkirchen SuS Neuenkirchen 2:0 SV Rödinghausen II Rödinghausen II
Matchday 30 SV Horst 08 SV Horst-Emscher 08 4:00 PM Westfalia Wickede Westfalia Wickede
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 4:00 PM SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  Kirchhörder SC Kirchhörder SC 4:00 PM BSV Schüren BSV Schüren
  TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen 4:00 PM SG Finnentrop/Bamenohl Finnentrop/Bam.
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 4:00 PM Lüner SV Lüner SV
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 4:00 PM SC Neheim SC Neheim
  RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen 4:00 PM DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  Lennestadt FC Lennestadt 4:30 PM TSV Marl-Hüls TSV Marl-Hüls
Matchday 1 Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 2:1 Avaí Futebol Clube (SC) Avaí FC
  Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 2:0 Sport Club Internacional Internacional
  Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 3:1 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
  Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 1:2 Santos FC Santos FC
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 3:2 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
  Ceará SC Ceará Sporting Club 4:0 Centro Sportivo Alagoano (AL) Alagoano
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 4:1 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
Matchday 16 CF Pachuca CF Pachuca 1:0 Atlas Guadalajara Atlas
  Monterrey CF Monterrey 2:2 Club Necaxa Necaxa
  América CF América 1:0 Santos Laguna Santos Laguna
  Chivas Deportivo Guadalajara 2:1 Club León FC León
  UNAM Pumas UNAM Pumas 2:2 Deportivo Toluca Toluca
  Lobos Lobos BUAP 1:4 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
Matchday 9 Atlanta United Atlanta United FC 1:0 Colorado Rapids Colorado
  NY Red Bulls New York Red Bulls 1:0 FC Cincinnati Cincinnati
  Houston Houston Dynamo 2:0 Columbus Crew SC Columbus Crew
  Kansas Sporting Kansas City 4:4 New England Revolution Revolution
  Montreal Impact Montreal Impact 1:0 Chicago Fire Chicago Fire
  Minnesota Utd. Minnesota United FC 1:0 D.C. United D.C. United
  Sounders FC Seattle Sounders FC 1:1 Los Angeles FC Los Angeles FC
Matchday 8 Sacramento Gold Sacramento Gold FC 2:2 East Bay FC Stompers Stompers
  Sonoma County Sonoma County Sol 1:1 Napa Valley 1839 FC Napa Valley
  Davis FC Davis 1:0 El Farolito El Farolito
  Academica Academica SC 3:2 San Ramon FC San Ramon FC
Matchday 1 Hartford City Hartford City FC 3:3 Boston City FC Boston City FC
  NY Cosmos B New York Cosmos B 2:0 New York Athletic Club New York AC
  Miami United Miami United FC 2:0 Miami FC Miami FC
Matchday 13 ASC San Diego ASC San Diego 2:1 FC Golden State Golden State
Matchday 18 Deportivo Cali Deportivo Cali 2:1 Rionegro Águilas Rionegro Águila
  Atl. Nacional Atlético Nacional 2:0 CD América de Cali CD América
  Alianza Petrol. Alianza Petrolera 1:1 Independiente Medellín Indep. Medellín
  Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 1:1 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 1:1 Atlético Bucaramanga A. Bucaramanga
Matchday 9 Vegalta Sendai Vegalta Sendai 2:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 2:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
  FC Tokyo FC Tokyo 2:0 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Vissel Kobe Vissel Kobe 1:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Sagan Tosu Sagan Tosu 0:2 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 1:2 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:0 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 0:2 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
Matchday 7 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 2:3 Fukushima United Fukushima Utd.
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:1 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 3:2 FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
  SC Sagamihara SC Sagamihara 1:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 0:2 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 0:0 Kataller Toyama Kataller Toyama
Matchday 11 Tochigi SC Tochigi SC 1:1 FC Gifu FC Gifu
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 0:0 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1:1 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  Mito HollyHock Mito HollyHock 0:0 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 0:0 Yokohama FC Yokohama FC
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:0 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:2 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
Matchday 6 RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 0:3 FC Osaka FC Osaka
  Matsue City Matsue City FC 0:2 FC Maruyasu Okazaki FC Maruyasu
  FC Imabari FC Imabari 2:0 Suzuka Unlimited FC Suzuka Unltd.
  Nara Club Nara Club 0:0 Verspah Oita Verspah Oita
Matchday 31 FC Luftëtari FC Luftëtari 1:1 KF Tirana KF Tirana
  FK Kukësi FK Kukësi 0:0 KF Teuta KF Teuta
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 2:0 Flamurtari FC Flamurtari FC
Matchday 27 Perth Glory Perth Glory 5:0 Wellington Phoenix Wellington P.
Matchday 21 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 1:1 NK Travnik U19 Travnik U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 0:1 FK Sloboda Tuzla U19 Tuzla U19
Matchday 16 Llaneros EF Llaneros de Guanare EF 3:2 Academia Puerto Cabello Puerto Cabello
  Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 2:2 Monagas SC Monagas SC
  Atl. Venezuela Atlético Venezuela 1:1 Mineros de Guayana Mineros
  Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 6:0 Trujillanos FC Trujillanos
  Deportivo Lara Deportivo Lara 1:2 Aragua FC Aragua FC
Matchday 24 TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 2:0 NK Vitez NK Vitez
Matchday 26 Raja Casablanca Raja Club Athletic Casablanca 0:0 FUS Rabat FUS Rabat
  Ittihad Tanger Ittihad Tanger 1:0 Club Athletic Youssoufia Berrechid Berrechid
Matchday 21 US Tataouine US Tataouine 1:0 CS Hammam-Lif CS Hammam-Lif
  AS Gabès Avenir Sportif de Gabès 2:0 Club Africain Tunis Club Africain
  US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 1:0 JS Kairouanaise JS Kairouan
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 2:0 US Monastir US Monastir
Matchday 9 Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors FC 2:1 FC Seoul FC Seoul
  Ulsan Ulsan Hyundai 2:0 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
Matchday 25 NK Brda NK Brda 1:3 NK Drava Dakinda Ptuj Drava Ptuj
  NK Radomlje NK Radomlje 3:2 ASK Bravo ASK Bravo
Matchday 8 Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 2:2 Nashville SC Nashville SC
  North Carolina North Carolina FC 4:1 Hartford Athletic Hartford
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 1:1 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  Roughnecks FC Tulsa Roughnecks FC 1:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  Legion FC Birmingham Legion FC 1:0 Loudoun United FC Loudoun United
  Memphis 901 FC Memphis 901 FC 0:1 Charleston Battery Charleston
  St. Louis FC Saint Louis FC 3:1 Swope Park Rangers Swope Park
  El Paso El Paso Locomotive FC 1:0 Reno 1868 FC Reno FC
  Sacramento FC Sacramento Republic FC 0:0 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  Ottawa Fury Ottawa Fury FC 2:0 Atlanta United 2 ATL UTD 2
  NY Red Bulls II New York Red Bulls II 2:1 Indy Eleven Indy Eleven
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 1:2 Suwon FC Suwon FC
  Daejeon Citizen Daejeon Citizen FC 0:2 FC Anyang FC Anyang
Matchday 5 Richmond Kicker Richmond Kickers 1:0 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
  Forward Madison Forward Madison FC 0:0 Greenville Triumph SC Greenville
Matchday 1 Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 1:1 Paraná Clube Paraná
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 1:2 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
Matchday 16 Quick '20 KVV Quick '20 0:3 USV Hercules USV Hercules
Matchday 24 EVV Echt EVV Echt 3:0 HV & CV Quick Quick DH
  FC Wacker II FC Wacker Innsbruck II 3:2 WSG Wattens WSG Wattens
Matchday 45 Leeds Leeds United 1:1 Aston Villa Aston Villa
Matchday 8 Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 3:1 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
Matchday 23 FC Atert Bissen FC Atert Bissen 2:2 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 3:2 FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 1:4 FC Blue Boys Muhlenbach Muhlenbach
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette 5:3 FC 72 Erpeldange Erpeldange
  Hesperange Swift Hesperange 7:0 US Sandweiler Sandweiler
  FC Koeppchen FC Koeppchen Wormeldange 3:1 FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 2:1 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97
Third Round Vestri Vestri Ísafjördur 2:1AET Ulfarnir Ulfarnir
Matchday 8 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 2:2 Paide Linnameeskond Paide
  FCI Levadia FCI Levadia 1:2 FC Flora Tallinn FC Flora
Matchday 11 César Vallejo Universidad César Vallejo 1:0 Real Garcilaso Garcilaso
  Sport. Cristal Sporting Cristal Lima 1:1 Universitario de Deportes Universitario
  Municipal Deportivo Municipal 2:1 Ayacucho FC Ayacucho FC
  Binacional Deportivo Binacional 3:1 FBC Melgar FBC Melgar
  CSD Alianza Alianza Universidad 2:2 CD Unión Comercio Unión Comercio
Matchday 9 FC Dagon FC Dagon 0:2 Yangon United FC Yangon Utd.
  S. Myanmar FC Southern Myanmar FC 1:3 Yadanarbon FC Yadanarbon FC
  Ayeyawady Utd. Ayeyawady United 2:2 Shan United FC Shan Utd.
Matchday 11 Pahang FA Pahang FA 1:1 Johor Darul Ta'zim FC Johor DT
Matchday 9 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 4:0 Chonburi FC Chonburi FC
  Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 1:2 Buriram United Buriram Utd.
  Bangkok Utd. True Bangkok United 6:1 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Balestier FC Balestier Khalsa FC 2:1 Warriors FC Warriors FC
  DPMM FC Brunei DPMM FC 3:2 Hougang United FC Hougang Utd.
Matchday 45 Coventry Coventry City 1:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
Matchday 35 Cremonese US Cremonese 1:0 Foggia Calcio Foggia
  Cittadella AS Cittadella 2:2 Ascoli Calcio Ascoli
  Lecce US Lecce 1:0 Brescia Calcio Brescia
Matchday 37 Renate AC Renate 2:3 Feralpisalò Feralpisalò
  Triestina US Triestina 3:2 Teramo Calcio Teramo
  Ternana Ternana Calcio 1:0 Ravenna FC Ravenna
  Monza SS Monza 1912 3:0 Fermana FC Fermana
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 2:0 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 0:0 Rimini FC Rimini
  Pordenone Pordenone Calcio 3:1 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 1:2 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Imolese Imolese Calcio 1919 2:0 FC Südtirol Südtirol
  Sambenedettese US Sambenedettese 3:1 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Casertana Casertana FC 0:0 Potenza Calcio Potenza
  Siracusa Siracusa Calcio 1:0 US Catanzaro Catanzaro
  Vibonese US Vibonese 0:2 Urbs Reggina 1914 Reggina
  Rieti FC Rieti 1:1 SS Monopoli 1966 Monopoli
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 2:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Viterbese AS Viterbese Castrense 1:3 Rende Calcio 1968 Rende
  Trapani Trapani Calcio 2:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
  Cavese Cavese 1919 2:2 Calcio Catania Catania
  Matera SS Matera Calcio 0:3 SS Juve Stabia Juve Stabia
Matchday 10 Curicó CDP Curicó Unido 4:2 Huachipato FC Huachipato FC
  La Calera Unión La Calera 2:0 CD O'Higgins O'Higgins
  CDUC CD Universidad Católica 3:1 Universidad Concepción UdeConce
  Española Unión Española 0:2 Audax Italiano Audax Italiano
Matchday 33 Sancaktepe Sancaktepe Belediyespor 3:0 Gaziantepspor Gaziantepspor
  Amed SK Amed Sportif Faaliyetler 0:5 Kastamonuspor 1966 Kastamonu 1966
  Hacettepe Hacettepespor 1:1 Sariyer Sariyer
  Gümüshanespor Gümüshanespor 1:4 Bodrum Belediyesi Bodrumspor BB Bodrumspor
  Utas Usakspor Utas Usakspor 0:4 Keciörengücü Keciörengücü
  Ankara Demir Ankara Demirspor 1:0 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Sakaryaspor Sakaryaspor 8:3 Bayrampasa Bayrampasa
  Eyüpspor Eyüpspor 5:4 Inegölspor Inegölspor
  Manisaspor Manisaspor 1:2 Samsunspor Samsunspor
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 2:5 Manisa Büyüksehir Belediyespor Manisa BB
  Sivas Belediye Sivas Belediyespor 8:1 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld.
  Tokatspor Tokatspor 0:2 Konya Anadolu Selcukspor A. Selcukspor
  Kirklarelispor Kirklarelispor 2:1 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Tuzlaspor Tuzlaspor 0:2 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 0:1 Bak Spor Kulübü Bak Spor Kulübü
  Menemen Bld. Menemen Belediyespor 0:0 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Fethiyespor Fethiyespor 3:0 Pendikspor Pendikspor
  Darica GB Darica Genclerbirligi 0:3 Fatih Karagümrük Karagümrük
Matchday 36 R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 1:1 Cádiz CF Cádiz CF
  Sporting Gijón Sporting Gijón 1:1 Elche CF Elche CF
966' Reus Deportiu CF Reus Deportiu called off AD Alcorcón Alcorcón
Matchday 36 Granada CF Granada CF 2:0 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
  UD Las Palmas UD Las Palmas 4:1 CD Lugo CD Lugo
  Córdoba CF Córdoba CF 0:3 Real Zaragoza Real Zaragoza
Matchday 34 Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 5:2 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 2:2 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 2:2 FK Tambov Tambov
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:0 Sibir Novosibirsk Sibir
  Sochi FC Sochi 3:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 3:3 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Avangard Kursk Avangard Kursk 2:2 Luch Vladivostok Luch
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:1 FK Tyumen Tyumen
  Khimki FK Khimki 1:1 Mordovia Saransk Mordovia
  Baltika Baltika Kaliningrad 1:1 FK Armavir Armavir
Matchday 32 SCM FC Arges SCM FC Arges 0:1 SSC Farul Constanta SSC Farul
Matchday 18 Chita FK Chita 1:0 Sibir 2 Novosibirsk Sibir 2
  Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 0:0 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 2:1 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul
Matchday 21 Nosta Nosta Novotroitsk 3:3 Zvezda Perm Zvezda Perm
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 1:0 KamAZ Naberezhnye Chelny KamAZ
  Chelyabinsk FK Chelyabinsk 3:0 Syzran-2003 Syzran-2003
Matchday 31 Famalicão FC Famalicão 4:1 Vitória Guimarães SC B Guimarães B
  Académico Viseu Académico Viseu FC 3:1 SL Benfica B Benfica B
  Arouca FC Arouca 1:3 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Penafiel FC Penafiel 4:2 GD Estoril Estoril
  Istanbulspor Istanbulspor 2:2 Elazigspor Elazigspor
  Osmanlispor Osmanlispor FK 0:0 Ümraniyespor Ümraniyespor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 4:1 Boluspor Boluspor
  Denizlispor Denizlispor 0:0 Balikesirspor Balikesirspor
  FC Wil 1900 FC Wil 1900 1:1 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
  SC Kriens SC Kriens 0:0 FC Chiasso FC Chiasso
Matchday 25 Karlovy Vary FC Slavia Karlovy Vary 2:1on pens FK Olympia Radotin Olympia
  Stechovice FK Stechovice 3:0 Jiskra Usti nad Orlici Usti nad Orlici
  Sokol Brozany SK Sokol Brozany 1:2on pens FC Pisek FC Pisek
Matchday 22 SK Unicov SK Unicov 2:2 ČSK Uherský Brod Uhersky Brod
Matchday 25 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 2:0 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  Chrudim MFK Chrudim 4:3 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 MFK Vitkovice Vitkovice
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 1:0 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 2:0 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo
Matchday 28 FC Roskilde FC Roskilde 1:1 Hvidovre IF Hvidovre IF
  Nyköbing FC Nyköbing FC 2:4 BK Fremad Amager Fremad Amager
  Thisted FC Thisted FC 2:1 Lyngby BK Lyngby BK
  Naestved BK Naestved Boldklub 1:2 FC Fredericia FC Fredericia
  Silkeborg IF Silkeborg IF 1:1 FC Helsingör FC Helsingör
Matchday 5 Notodden Notodden FK 0:1 Aalesunds FK Aalesund
  Strømmen IF Strømmen IF 0:0 Hamarkameratene HamKam
  Skeid Oslo Skeid Oslo 3:0 Tromsdalen UIL Tromsdalen
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 2:3 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
  Kongsvinger Kongsvinger IL 1:1 FK Jerv FK Jerv
  Sogndal Sogndal IL 1:3 Raufoss IL Raufoss IL
  Nest-Sotra IL Nest-Sotra IL 2:0 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
Matchday 3 Arendal Fotball Arendal Fotball 1:1 IL Hödd IL Hödd
  Egersunds IK Egersunds IK 0:1 Moss FK Moss FK
Matchday 5 Trelleborg Trelleborgs FF 2:0 Dalkurd FF Dalkurd
  Brage IK Brage 1:2 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
  Syrianska FC Syrianska FC 0:0 GAIS Göteborg GAIS
Matchday 22 NK Osijek II NK Osijek II 3:0 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
Matchday 31 Warta Poznan Warta Poznan 2:1 Odra Opole Odra Opole
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 2:1 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:2 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
  GKS Tychy GKS Tychy 5:0 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  Stal Mielec Stal Mielec 5:1 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
Matchday 24 Legia II Legia Warsaw II 3:0 LKS Lomza LKS Lomza
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
Matchday 25 Lech Poznan II Lech Poznan II 3:0 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
Matchday 26 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa 1:0 Motor Lublin Motor Lublin
Matchday 22 Boro U23 Middlesbrough FC U23 0:1 Newcastle United U23 Newcastle U23
  Liverpool U23 Liverpool FC U23 1:2 Blackburn Rovers U23 Blackburn U23
Final Guinea U17 Guinea U17 3:5on pens Cameroon U17 Cameroon U17
Matchday 34 Beitar TA Ramla Beitar Tel Aviv Ramla 2:1 Hapoel Ramat Gan H. Ramat Gan
  Nazareth Illit Hapoel Nazareth Illit 0:0 Hapoel Afula Hapoel Afula
  Hapoel Katamon Hapoel Katamon Jerusalem 0:1 Sektzia Ness Ziona Ness Ziona
  H. Kfar Saba Hapoel Kfar Saba 3:1 Hapoel Ashkelon H. Ashkelon
Matchday 6 H. Beer Sheva Hapoel Beer Sheva 0:2 Maccabi Netanya Maccabi Netanya
Matchday 34 Nyíregyháza Nyíregyháza Spartacus 1:0 Balmazújváros FC Balmazújváros
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 2:1 Soroksár SC Soroksár
  Monor SE Monor SE 2:2 Mosonmagyaróvári TE 1904 Mosonmagyaróvár
  ETO FC Győr ETO FC Győr 1:1 Dorogi FC Dorog
  Vasas FC Vasas FC 3:2 Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 2:1 Tiszakécskei VSE Tiszakécske
  Cegléd