For using this site, please activate JavaScript.

Matches Nov 3, 2018

Matchday 15 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 8:0 HEBC Hamburg HEBC Hamburg
Matchday 10
FC Augsburg FC Augsburg 2:2 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Bayern Munich Bayern Munich 1:1 SC Freiburg SC Freiburg
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 0:1 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 3:1 Hannover 96 Hannover 96
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:4 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Hertha BSC Hertha BSC 0:3 RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 12
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 3:1 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 2:2 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:0 SC Paderborn 07 SC Paderborn
Matchday 14
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 1:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 2:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Preußen Münster Preußen Münster 0:0 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:1 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 1:1 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
  SF Lotte Sportfreunde Lotte 1:1 VfR Aalen VfR Aalen
Matchday 11 Bournemouth AFC Bournemouth 1:2 Manchester United Man Utd
 
Everton Everton FC 3:1 Brighton & Hove Albion Brighton
  Newcastle Newcastle United 1:0 Watford FC Watford
  West Ham West Ham United 4:2 Burnley FC Burnley
  Cardiff Cardiff City 0:1 Leicester City Leicester
 
Arsenal Arsenal FC 1:1 Liverpool FC Liverpool
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 2:3 Tottenham Hotspur Spurs
  CD Leganés CD Leganés 1:1 Atlético Madrid Atlético Madrid
 
Real Madrid Real Madrid 2:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
 
Valencia Valencia CF 0:1 Girona FC Girona
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:3 FC Barcelona FC Barcelona
 
Inter Inter Milan 5:0 Genoa CFC Genoa
  Fiorentina ACF Fiorentina 1:1 AS Roma AS Roma
 
Juventus Juventus FC 3:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
Matchday 12 Olympique Lyon Olympique Lyon 1:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  OGC Nice OGC Nice 1:0 SC Amiens SC Amiens
  Reims Stade Reims 1:0 AS Monaco Monaco
  SM Caen SM Caen 1:2 Stade Rennais FC Stade Rennais
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 1:1 FC Toulouse Toulouse
  Dijon FCO Dijon 0:4 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
Matchday 13
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 2:2 LASK LASK
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 1:1 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 2:3 TSV Hartberg TSV Hartberg
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 3:1 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Dinamo Moscow Dinamo Moscow 0:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Spartak II Spartak Moskow II 4:2 Ural Ekaterinburg II Ural II
  Zenit II Zenit St. Petersburg II 2:0 Akhmat Grozny II Akhmat II
Matchday 14 Sepsi Sf. Gh. Sepsi Sf. Gheorghe 1:3 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  FC Botosani FC Botosani 1:5 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 13
FC Thun FC Thun 2:2 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 0:3 BSC Young Boys BSC Young Boys
Matchday 11
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 1:0 Vitesse Arnhem Vitesse
  NAC Breda NAC Breda 2:1 Heracles Almelo Heracles Almelo
 
Ajax Ajax Amsterdam 2:0 Willem II Tilburg Willem II
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:0 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 1:4 Göztepe U19 Göztepe U19
  BB Erzurum U19 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 4:0 Akhisarspor U19 Akhisarspor U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 2:2 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 0:1 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 0:0 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 2:1 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 4:1 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 1:0 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Basaksehir U21 Istanbul Basaksehir FK U21 0:1 Besiktas JK U21 Besiktas U21
  Akhisarspor U21 Akhisarspor U21 2:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U21 BB Erzurum U21
  Kasimpasa U21 Kasimpasa U21 3:1 Antalyaspor U21 Antalyaspor U21
  Kasimpasa Kasimpasa 1:2 Antalyaspor Antalyaspor
  Akhisarspor Akhisarspor 1:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 1:0 Besiktas JK Besiktas
Matchday 9 Portimonense Portimonense SC 1:1 Belenenses SAD Belenenses SAD
  Marítimo CS Marítimo 0:2 FC Porto FC Porto
  Boavista Boavista Porto FC 0:0 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
Matchday 12 St. Mirren St. Mirren FC 0:2 Rangers FC Rangers
  Celtic Celtic FC 5:0 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:0 Livingston FC Livingston FC
  Hibernian FC Hibernian FC 0:1 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Motherwell FC Motherwell FC 1:0 Dundee FC Dundee FC
Matchday 14 FK Mariupol FK Mariupol 1:0 Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 2:1 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 1:2 Karpaty Lviv Karpaty
Matchday 9 Atromitos Athen Atromitos Athen 1:1 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  Panionios Panionios Athens 3:0 Panetolikos GFS Panetolikos
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 0:0 AEK Athens AEK Athens
  APO Levadiakos APO Levadiakos 1:1 AE Larisa AE Larisa
Matchday 11 UR La Louvière UR La Louvière Centre 3:1 Solières Sport Solières
  RFC Meux RFC Meux 0:1 RRC Hamoir RRC Hamoir
  Couvin-Mariemb. RES Couvin-Mariembourg-Fraire 0:1 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
  Olym. Charleroi Olympic Club Charleroi Farciennes 1:1 RE Acren-Lessines RE Acren
  RUW Ciney RUW Ciney 1:1 RS Waremmien FC Waremme
Matchday 14 KRC Genk KRC Genk 1:1 Club Brugge KV Club Brugge
  Cercle Brugge Cercle Brugge 2:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
  KAA Gent KAA Gent 3:1 KV Kortrijk KV Kortrijk
Matchday 13 OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 4:1 AFC Tubize AFC Tubize
  Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 2:1 KSV Roeselare KSV Roeselare
Matchday 10 Dessel Sport KFC Dessel Sport 1:2 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  FCV Dender EH FCV Dender EH 4:1 AS Verbroedering Geel ASV Geel
  KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 0:2 KVV Thes Sport Thes Sport
  RE Virton Royal Excelsior Virton 0:0 RFC Lüttich RFC Lüttich
  RWDM RWD Molenbeek (2015) 2:0 RFC Seraing RFC Seraing
  RSC Chatelet RSC Chatelet-Farciennes 2:0 KSK Heist KSK Heist
Matchday 14 Banik Ostrava FC Banik Ostrava 0:1 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  FK Dukla Prague FK Dukla Prag 2:6 FK Jablonec FK Jablonec
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 2:2 Slezsky FC Opava SFC Opava
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 2:1 MFK Karvina MFK Karvina
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:3 1.FC Slovácko Slovácko
Matchday 28 Stabæk Stabæk Fotball 0:1 Kristiansund BK Kristiansund BK
Matchday 15 Proleter FK Proleter Novi Sad 0:2 Red Star Belgrade Red Star
  Radnik FK Radnik Surdulica 2:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Mladost FK Mladost Lucani 3:4 FK Cukaricki Cukaricki
  Backa OFK Backa 0:2 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
Matchday 13 NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 1:0 NK Istra 1961 NK Istra
Matchday 14 Cracovia Kraków Cracovia Kraków 0:0 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 0:3 Wisla Plock Wisla Plock
  Legia Warszawa Legia Warszawa 4:0 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  FK Dunav FK Dunav Ruse 3:0 FK Vitosha Bistritsa Vitosha
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 0:1 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Septemvri Sofia Septemvri Sofia 1:0 FK Vereya Stara Zagora FK Vereya
Matchday 13 Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 0:1 CSKA 1948 CSKA 1948
  Dob. Dobrich PFK Dobrudzha Dobrich 0:1 Kariana Erden Kariana Erden
  FC Tsarsko Selo FC Tsarsko Selo Sofia 3:1 FK Botev Galabovo B. Galabovo
  Pomorie OFK Pomorie 1:1 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
Matchday 15 ND Gorica ND Gorica 2:2 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
Matchday 10 Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 2:0 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
Matchday 13 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 2:2 Debreceni VSC Debrecen
  Paksi FC Paksi FC 0:4 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Kisvárda Kisvárda FC 0:3 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Újpest FC Újpest FC 2:0 Szombathelyi Haladás Haladás
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 2:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:0 MTK Budapest MTK Budapest
Matchday 14 MSK Zilina MSK Zilina 3:0 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 1:0 FC Nitra FC Nitra
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 6:0 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  Spartak Trnava Spartak Trnava 2:0 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  SKF Sered SKF Sered 3:1 AS Trencin AS Trencin
  FK Senica FK Senica 3:0 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 10 Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 2:3 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
  BSC Preußen 07 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow 2:2 FSV Bernau FSV Bernau
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 1:1 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  U. Klosterfelde Union Klosterfelde 1:1 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 4:3 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
  Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 3:1 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 0:3 Grün-Weiß Brieselang GW Brieselang
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 0:1 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
Matchday 19 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 1:1 VfB Bach VfB Bach
  SV Donaustauf SV Donaustauf 4:1 SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 2:2 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  SV Etzenricht SV Etzenricht 3:1 1.FC Passau 1.FC Passau
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 1:0 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  ASV Cham ASV Cham 2:0 FC Tegernheim FC Tegernheim
  SV Hutthurm SV Hutthurm 1:9 SpVgg SV Weiden SpVgg Weiden
  SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz 2:4 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 1:3 SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  SV Friesen SV Friesen 0:2 SV Mitterteich SV Mitterteich
  TSV Kornburg TSV Kornburg 2:2 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  FC Coburg FC Coburg 5:0 TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld
Matchday 17 Alem. Haibach Alemannia Haibach 0:3 ASV Rimpar ASV Rimpar
  Viktoria Kahl Viktoria Kahl 1:3 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
Matchday 18 SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 2:0 TSV Neuried TSV Neuried
  TSV Kastl TSV Kastl 0:3 TSV 1880 Wasserburg TSV Wasserburg
  Pfarrkirchen TuS 1860 Pfarrkirchen 1:3 FC Töging FC Töging
  FC Moosinning FC Moosinning 0:1 SC Eintracht Freising SE Freising
  Simbach ASCK Simbach 1:4 SV Erlbach SV Erlbach
  FC Deisenhofen FC Deisenhofen 4:0 TSV Bogen TSV Bogen
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 2:3 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  TSV Grünwald TSV Grünwald 4:1 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
Matchday 11 FC Huchting FC Huchting 4:1 TSV Melchiorshausen Melchiorshausen
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 0:1 TuRa Bremen TuRa Bremen
  Woltmershausen TS Woltmershausen 0:2 SC Vahr-Blockdiek SC Vahr-Blockd.
Matchday 15 Phönix Lübeck 1.FC Phönix Lübeck 1:2 TSV Pansdorf TSV Pansdorf
  SpVg Eidertal SpVg Eidertal Molfsee 3:2 SV Eichede II SV Eichede II
  Oldenburger SV Oldenburger SV 7:1 SV Schackendorf SV Schackendorf
Matchday 13 TuS Harsefeld TuS Harsefeld 2:1 MTV Eintracht Celle MTVE Celle
  TuSG Ritterhude TuSG Ritterhude 1:2 FC Verden 04 FC Verden 04
Matchday 17 Auersmacher SV Auersmacher 0:0 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  SV Mettlach SV Mettlach 2:1 FC 08 Homburg II FC Homburg II
  FV Eppelborn FV Eppelborn 1:4 SV 07 Elversberg II Elversberg II
  SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 3:1 FC Rastpfuhl FC Rastpfuhl
Matchday 15 SV Lengede SV Lengede 1:2 FT Braunschweig FT Braunschweig
  MTV Almstedt MTV Almstedt 1:5 TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  TV Stuhr TV Stuhr 1:1 TSV Pattensen TSV Pattensen
Matchday 16 Odenkirchen SpVg Odenkirchen 0:2 Holzheimer SG Holzheimer SG
Matchday 13 BW Lohne Blau-Weiß Lohne 1:1 SV Bevern SV Bevern
Matchday 16 TuS Oberwinter TuS Oberwinter 1:2 SV Morbach SV Morbach
  SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 2:4 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 1:3 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
  TuS Mayen TuS Mayen 2:3 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
Matchday 10 FC Grimma FC Grimma 3:2 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 1:2 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 1:2 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 5:3 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 3:2 VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
Matchday 11 Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 1:2 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 4:0 VfL Meiningen VfL Meiningen
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 2:2 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  FSV Martinroda FSV Martinroda 3:0 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 4:0 SG Glücksbrunn Schweina SGG Schweina
Matchday 12 FC Wangen 05 FC Wangen 05 3:2 VfL Nagold VfL Nagold
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 3:1 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 3:0 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
  Olymp. Laupheim FV Olympia Laupheim 0:0 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
Matchday 17 FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 1:1 SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  TSG Wörsdorf TSG Wörsdorf 1:5 SSV Langenaubach Langenaubach
  G. Schwanheim Germania Schwanheim 2:4 FSV Fernwald FSV Fernwald
  VfB Marburg VfB Marburg 10:0 TSV Bicken TSV Bicken
  SG Kinzenbach SG Kinzenbach 1:0 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
  Grebenstein TuSpo Grebenstein 0:0 SG Johannesberg SG Johannesberg
  OSC Vellmar OSC Vellmar 1:1 TSG Sandershausen Sandershausen
  SC Willingen SC Willingen 2:3 SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 1:4 FC Hanau 93 FC Hanau 93
Matchday 12 SV Pastow SV Pastow 4:0 TSV 1860 Stralsund TSV Stralsund
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 0:0 MSV Pampow MSV Pampow
  TSV Bützow TSV Bützow 3:0 FSV Malchin FSV Malchin
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 4:0 SV Hanse Neubrandenburg 01 SV Hanse 01
  Grimmener SV Grimmener SV 3:0 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 4:1 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
Matchday 11 FSV Barleben FSV Barleben 1911 0:2 SV 1890 Westerhausen SV Westerhausen
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 2:2 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 1:4 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 2:1 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
Matchday 13 Waldalgesheim SV Alemannia Waldalgesheim 0:1 SV Steinwenden SV Steinwenden
Matchday 32 Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 0:1 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
  Fluminense Fluminense Football Club 0:1 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
  Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 3:2 Santos FC Santos FC
Matchday 15 Morelia Monarcas Morelia 0:2 Tigres UANL Tigres UANL
  Puebla FC Puebla FC 2:2 Deportivo Guadalajara Chivas
Matchday 18 Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 3:0 Deportes Tolima Deportes Tolima
  Envigado Envigado FC 1:0 Boyacá Chicó FC Boyacá Chicó
Matchday 31 Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 3:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 0:1 FC Tokyo FC Tokyo
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 3:2 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:3 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:2 Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 30 Fujieda MYFC Fujieda MYFC 1:2 Fukushima United Fukushima Utd.
  Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 0:2 FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
  FC Ryukyu FC Ryukyu 4:2 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
Matchday 40 Albirex Niigata Albirex Niigata 2:3 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Matchday 28 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 1:2 Veertien Mie Veertien Mie
  Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 1:2 Nara Club Nara Club
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 1:3 Sony Sendai Sony Sendai
  Cob. Onagawa Cobaltore Onagawa 0:2 Verspah Oita Verspah Oita
  Honda FC Honda FC 1:1 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
Matchday 8 Al-Nassr Al-Nassr FC 0:2 Al-Ahli Jeddah Ahli
Matchday 14 Potros UAEM Potros UAEM 2:1 Correcaminos de la UAT Correcaminos
  San Luis Atlético de San Luis 0:0 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
  Venados FC Venados FC Yucatán 0:1 Dorados de Sinaloa Dorados de Sin.
  Cimarrones Cimarrones de Sonora 2:0 Club Atlético Zacatepec Zacatepec
Matchday 11 FC Luftëtari FC Luftëtari 0:1 KF Laçi KF Laçi
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 1:0 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
  FK Partizani FK Partizani 1:0 FC Kamza FC Kamza
Matchday 3 Wellington P. Wellington Phoenix 0:3 Western Sydney Wanderers Western Sydney
  Newcastle Newcastle United Jets 0:1 Melbourne Victory Melbourne
  Perth Glory Perth Glory 2:1 Brisbane Roar Brisbane Roar
Matchday 15 Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 3:1 NK GOSK Gabela U17 GOSK U17
  Siroki B. U17 NK Siroki Brijeg U17 5:0 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
Matchday 12 FK Mladost U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 2:1 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
Matchday 16 Celik Zenica NK Celik Zenica 1:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 0:1 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  FK Tuzla City FK Tuzla City 2:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 1:0 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  FK Sarajevo FK Sarajevo 2:1 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
Matchday 13 NK Vitez NK Vitez 0:3 FK Velez Mostar Velez Mostar
  NK Novi Travnik NK Novi Travnik 0:1 HNK Capljina HNK Capljina
  FK Igman FK Igman Konjic 1:1 HNK Orasje HNK Orasje
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 4:0 NK Bosna Visoko NK Visoko
  FK Gorazde FK Gorazde 0:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 3:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 2:2 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
Matchday 31 FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 1:4 Suduva Marijampole Suduva
  Riteriai FK Riteriai 1:0 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  Zalgiris Zalgiris Vilnius 0:0 Atlantas Klaipeda Atlantas
Matchday 27 Vitebsk FK Vitebsk 0:1 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Dynamo Brest Dynamo Brest 3:1 Isloch Minskiy Rayon Isloch
Matchday 13 Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:1 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Mrkonjic FK Sloboda Mrkonjic Grad 2:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 0:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 0:1 OFK Sloga Gornje Crnjelovo OFK Sloga
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:2 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:1 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
Matchday 12 Ismaily Ismaily SC 0:0 Masry Port Said El Masry
Matchday 7 Kawkab Marrakech Kawkab Marrakech 0:2 Hassania d'Agadir Hassania
  FUS Rabat FUS Rabat 0:1 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 1:0 Stade Gabèsien Stade Gabèsien
  US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 1:1 Club Africain Tunis Club Africain
  US Tataouine US Tataouine 0:0 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
Quarter-Finals 1st leg Estudiantes Estudiantes de Mérida 0:0 Deportivo Táchira Táchira
  Zamora Zamora FC 1:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
Matchday 31 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 3:1 FC Dila Gori FC Dila
  Saburtalo FC Saburtalo 2:1 FC Rustavi Rustavi
Matchday 14 NK Bravo NK Bravo 1:0 NK Drava Dakinda Ptuj Drava Ptuj
  NK Dob NK Roltek Dob 3:1 ND Ilirija 1911 ND Ilirija
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 2:2 NK Krka NK Krka
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:2 ND Beltinci Beltinci
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 1:0 NK Brda NK Brda
  NK Rogaska NK Rogaska 0:5 NK Radomlje NK Radomlje
Matchday 28 Gimhae City Gimhae City FC 8:00 AM Gyeongju KHNP FC Gyeongju KHNP
  Changwon City Changwon City FC 8:00 AM Daejeon Korail FC Daejeon Korail
  Gangneung City Gangneung City FC 8:00 AM Busan Transportation Corporation FC Busan TC FC
  Cheonan City Cheonan City FC 8:00 AM Mokpo City FC Mokpo City
  Gimhae City Gimhae City FC 3:1 Gyeongju KHNP FC Gyeongju KHNP
  Changwon City Changwon City FC 2:1 Daejeon Korail FC Daejeon Korail
  Cheonan City Cheonan City FC 0:2 Mokpo City FC Mokpo City
  Gangneung City Gangneung City FC 2:0 Busan Transportation Corporation FC Busan TC FC
Matchday 35 Ansan Greeners Ansan Greeners FC 0:0 Seoul E-Land FC Seoul E-Land
  Daejeon Citizen Daejeon Citizen FC 3:0 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Suwon FC Suwon FC 0:1 Seongnam FC Seongnam FC
Matchday 2 Incheon Utd. Incheon United FC 2:1 Sangju Sangmu FC Sangju Sangmu
  Jeju Utd. Jeju United FC 0:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
final decider Louisville City Louisville City FC 5:1 New York Red Bulls II NY Red Bulls II
Matchday 12 Raith Rovers Raith Rovers FC 2:1 Brechin City FC Brechin City
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:2 Stranraer FC Stranraer
  Airdrieonians Airdrieonians FC 0:1 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Arbroath Arbroath FC 1:0 East Fife FC East Fife
  Montrose Montrose FC 1:0 Dumbarton FC Dumbarton FC
Matchday 11 Ajax Amateurs Ajax Amateurs 1:0 VV Eemdijk VV Eemdijk
  SteDoCo VV SteDoCo 1:2 VV DOVO Veenendaal DOVO
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 4:2 HSV Hoek Hoek
  Noordwijk VV Noordwijk 4:1 Harkemase Boys Harkemase Boys
  Odin '59 Odin '59 Heemskerk 1:0 SJC Noordwijk SJC Noordwijk
  ONS Sneek ONS Sneek 2:1 FC Lisse FC Lisse
  Quick Boys Quick Boys 1:1 ASWH Ambacht ASWH
  Groningen U21 FC Groningen U21 1:0 VVOG Harderwijk VVOG
  De Dijk ASV De Dijk 3:3 Achilles '29 Achilles '29
Matchday 34 Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:0 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 2:3 Centro Sportivo Alagoano (AL) Alagoano
  Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 1:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 2:1 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:2 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 0:2 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
Matchday 13 Carmarthen Carmarthen Town AFC 4:3 Caernarfon Town Caernarfon Town
  Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC 6:0 Llanelli AFC Llanelli
  Bala Town Bala Town FC 3:0 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
Matchday 11 Volendam U21 FC Volendam U21 0:1 HBS Craeyenhout HBS
Matchday 13 FAC Floridsdorfer AC 0:0 SV Lafnitz SV Lafnitz
  A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 0:0 SV Ried SV Ried
  FC Wacker II FC Wacker Innsbruck II 0:0 Young Violets Austria Wien Young Violets
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 3:1 SKU Amstetten SKU Amstetten
Matchday 16 Hull City Hull City 1:0 West Bromwich Albion West Brom
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 0:4 Norwich City Norwich
  Ipswich Ipswich Town 1:1 Preston North End Preston NE
  Blackburn Blackburn Rovers 1:0 Queens Park Rangers QPR
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:0 Sheffield United Sheffield Utd.
  Brentford Brentford FC 2:0 Millwall FC Millwall
  Reading Reading FC 3:2 Bristol City Bristol City
  Derby Derby County 3:1 Birmingham City Birmingham
  Rotherham Rotherham United 2:1 Swansea City Swansea
  Stoke City Stoke City 0:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
Matchday 11 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 1:2 Elgin City FC Elgin City
  Edinburgh City Edinburgh City FC 0:1 Clyde FC Clyde FC
  Peterhead FC Peterhead FC 2:1 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Queen's Park Queen's Park FC 0:0 Annan Athletic FC Annan Athletic
  Stirling Stirling Albion FC 3:0 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
final 1st leg Kashima Antlers Kashima Antlers 2:0 Persepolis FC Persepolis
Matchday 9 Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:0 Club Atlético Mitre CA Mitre
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 0:0 Brown de Adrogue Brown Adrogue
  Defensores Defensores de Belgrano 1:1 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  Los Andes Club Atlético Los Andes 0:2 Atlético de Rafaela Rafaela
Matchday 15 Progreso Club Atlético Progreso 5:0 Club Atlético Atenas de San Carlos CA Atenas
  CA Fénix CA Fénix 2:1 Club Atlético Torque CA Torque
Matchday 35 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 6:1 FC Kuressaare Kuressaare
  JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:3 FC Flora Tallinn FC Flora
  JK Trans Narva JK Trans Narva 1:2 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 3 W. Phoenix Res. Wellington Phoenix Reserves 1:5 Waitakere United Waitakere Utd.
Matchday 17 Charlton Charlton Athletic 2:0 Doncaster Rovers Doncaster
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 3:3 Oxford United Oxford United
  Walsall Walsall FC 1:3 Burton Albion Burton Albion
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:2 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Rochdale Rochdale AFC 0:0 Luton Town Luton
  Gillingham FC Gillingham FC 3:0 Fleetwood Town Fleetwood
  Plymouth Plymouth Argyle 0:2 Sunderland AFC Sunderland
  Blackpool Blackpool FC 0:3 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Coventry Coventry City 1:1 Accrington Stanley Accrington
  Bradford Bradford City 0:1 Portsmouth FC Portsmouth
  Barnsley FC Barnsley FC 1:0 Southend United Southend United
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:0 Peterborough United Peterborough
  Northampt. Town Northampton Town 2:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Cheltenham Town Cheltenham Town 2:2 Mansfield Town Mansfield Town
  Colchester Utd. Colchester United 1:0 Swindon Town Swindon Town
  Cambridge Utd. Cambridge United 1:0 Grimsby Town Grimsby Town
  Macclesfield Macclesfield Town 1:4 Bury FC Bury
  Carlisle United Carlisle United 3:2 Newport County Newport County
  Crawley Town Crawley Town 0:4 Milton Keynes Dons MK Dons
  Morecambe FC Morecambe FC 2:1 Yeovil Town Yeovil Town
  Port Vale Port Vale FC 2:2 Notts County Notts County
  Stevenage Stevenage FC 3:2 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Lincoln City Lincoln City 2:1 Forest Green Rovers Forest Green
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 2:0 Exeter City Exeter City
Matchday 19 Aldershot Town Aldershot Town 1:0 Braintree Town Braintree
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 1:0 Barrow AFC Barrow
  Wrexham Wrexham AFC 3:1 Gateshead FC Gateshead FC
  Barnet Barnet FC 0:2 Maidstone United Maidstone
  Harrogate Town Harrogate Town 1:1 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Bromley Bromley FC 4:0 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Havant & Water. Havant & Waterlooville FC 2:1 FC Halifax Town Halifax Town
  Dover Athletic Dover Athletic 2:0 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Solihull Moors Solihull Moors 0:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Fylde AFC Fylde 1:3 Leyton Orient Leyton Orient
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:1 Salford City Salford
  Sutton Utd Sutton United 1:0 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
Matchday 14 Institute FC Institute FC 1:2 Coleraine FC Coleraine
  Ards FC Ards FC 2:2 Dungannon Swifts Dungannon
  Cliftonville Cliftonville FC 1:0 Glentoran FC Glentoran
  Linfield Linfield FC 1:1 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
Matchday 13 PSNI FC PSNI FC 3:2 Portadown FC Portadown
  Dergview Dergview FC 1:3 Dundela FC Dundela FC
  Larne FC Larne FC 2:0 Knockbreda FC Knockbreda FC
  Limavady United Limavady United 1:1 Loughgall FC Loughgall
  Ballyclare Ballyclare Comrades FC 1:4 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Ballinamallard Ballinamallard United 2:0 Harland & Wolff Welders HW Welders
Matchday 11 Palermo SSD Palermo 2:1 Cosenza Calcio Cosenza
  Foggia Foggia Calcio 2:2 Brescia Calcio Brescia
  Padova Calcio Padova 0:0 AS Cittadella Cittadella
  Benevento Benevento Calcio 1:2 Ascoli Calcio Ascoli
Matchday 10 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 1:1 Novara Calcio 1908 Novara
  Pistoiese US Pistoiese 1921 0:0 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Vibonese US Vibonese 5:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Siracusa Siracusa Calcio 3:1 Cavese 1919 Cavese
  Trapani Trapani Calcio 2:0 SS Matera Calcio Matera
  Paganese Paganese Calcio 1926 0:1 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
  Potenza Potenza Calcio 3:1 Calcio Catania Catania
  Catanzaro US Catanzaro 1:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Juve Stabia SS Juve Stabia 1:1 Casertana FC Casertana
  Viterbese AS Viterbese Castrense 0:1 FC Rieti Rieti
Matchday 28 CD Iquique Club Deportes Iquique 2:0 Huachipato FC Huachipato FC
  Deportes Temuco Deportes Temuco 2:1 Audax Italiano Audax Italiano
  Española Unión Española 2:2 CD Everton CD Everton
Matchday 12 Reus Deportiu CF Reus Deportiu 0:0 CD Lugo CD Lugo
  CA Osasuna CA Osasuna 2:1 Málaga CF Málaga CF
  CD Numancia CD Numancia 2:0 CD Tenerife CD Tenerife
  Córdoba CF Córdoba CF 4:2 Extremadura UD Extremadura
  UD Las Palmas UD Las Palmas 1:1 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
Matchday 13 AS Béziers AS Béziers 0:1 FC Lorient FC Lorient
  Lens RC Lens 0:1 LB Châteauroux LB Châteauroux
  FC Niort FC Chamois Niort 1:0 AC Le Havre AC Le Havre
  US Orléans US Orléans 0:3 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Troyes ES Troyes AC 4:2 Valenciennes FC Valenciennes FC
Matchday 15 Poli Timisoara ACS Poli Timisoara 1:2 Aerostar Bacau Aerostar Bacau
  Braila Dacia Unirea Braila 2:3 Petrolul Ploiesti Petr. Ploiesti
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 2:0 ASU Poli ASU Poli
  SSC Farul SSC Farul Constanta 0:3 CS Mioveni CS Mioveni
  Sportul Snagov CS Sportul Snagov 2:0 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  CS Balotesti CS Balotesti 1:4 CF Chindia Targoviste Chindia
  Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 3:1 Luceafarul Oradea Luceafarul
  Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 1:2 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
Matchday 16 Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 2:1 Lokomotiv-Kazanka Moskow Kazanka
  Kolomna FK Kolomna 3:1 Dnepr Smolensk Dnepr Smolensk
  Pskov-747 Pskov-747 2:1 FK Leningradets Leningradets
  Chertanovo 2 Chertanovo 2 Moskau 0:3 Veles Moskau Veles Moskau
  Murom FK Murom 6:2 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 0:2 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 2:1 FK Khimki 2 Khimki 2
  FK Kaluga FK Kaluga 2:1 Rotor 2 Volgograd Rotor 2
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 1:1 Zorkiy Krasnogorsk Zorkiy
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 0:1 Strogino Moscow Strogino Moscow
  Sokol Saratov Sokol Saratov 5:0 Saturn Ramenskoe Saturn
  FK Ryazan FK Ryazan 0:2 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
Matchday 8 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 1:0 SL Benfica B Benfica B
  Mafra CD Mafra 1:0 FC Penafiel Penafiel
  Braga B SC Braga B 2:0 FC Famalicão Famalicão
  Cova Piedade CD Cova Piedade 1:0 FC Arouca Arouca
Matchday 12 Falkirk FC Falkirk FC 0:1 Ayr United FC Ayr United
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 2:2 Ross County FC Ross County
  Morton Greenock Morton FC 5:1 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Alloa Athletic Alloa Athletic FC 0:1 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Dundee United Dundee United FC 2:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
Matchday 11 Denizlispor Denizlispor 4:2 Adanaspor Adanaspor
  Gaziantep FK Gaziantep FK 3:0 Altay SK Altay SK
Matchday 16 PFK Sumy PFK Sumy 2:2 Hirnyk-Sport Horishni Plavni Hirnyk-Sport
  Ahrobiznes V. Ahrobiznes Volochysk 0:2 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
  Balkany Zoria Balkany Zoria 3:2 PFK Prykarpattia Ivano-Frankivsk Prykarpattia
  Avanhard K. Avanhard Kramatorsk 3:1 FK Inhulets Petrove FK Inhulets
  Volyn Lutsk Volyn Lutsk 3:1 Zirka Kropyvnytskyi Zirka
Matchday 13
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 1:2 FC Vaduz FC Vaduz
Matchday 2 AE Karaiskakis AE Karaiskakis Artas 0:1 AO Platanias Platanias
Matchday 9 Panionios U19 Panionios Athen U19 1:0 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 1:1 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 1:2 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 0:0 Olympiacos Piraeus U19 Olympiacos U19
  Levadiakos U19 APO Levadiakos U19 0:3 AE Larisa U19 AE Larisa U19
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 1:1 Apollon Smyrnis U19 Apollon U19
Matchday 13 M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 1:0 FK Dukla Prag U19 Dukla Prag U19
  Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 0:1 on pens FK Pardubice U19 Pardubice U19
  Karvina U19 MFK Karvina U19 0:1 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  Hr. Králové U19 FC Hradec Králové U19 2:1 FC Zlin U19 FC Zlin U19
  Z. Brno U19 FC Zbrojovka Brno U19 1:0 SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19
  1.FC Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 2:1 on pens 1.FK Pribram U19 Pribram U19
  Ostrava U19 FC Banik Ostrava U19 3:0 AC Sparta Prag U19 Sparta Prag U19
  FC Pisek FC Pisek 4:0 FK Litomericko Litomericko
  SK Prevysov SK Prevysov 1:2 on pens TJ Jiskra Domazlice Domazlice
  FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 3:1 TJ Sokol Zivanice Zivanice
  FK Dobrovice FK Dobrovice 3:2 FK Kraluv Dvur Kraluv Dvur
  Slovan Velvary Slovan Velvary 2:0 Jiskra Usti nad Orlici Usti nad Orlici
Matchday 14 Val. Mezirici TJ Valasske Mezirici 0:4 FC Viktoria Otrokovice Otrokovice
  Hulin SK Spartak Hulin 1:3 FC Odra Petrkovice Petrkovice
  Jiskra Rymarov TJ Jiskra Rymarov 1:1 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  SK Lisen SK Lisen 1:1 FK Hodonin Hodonin
  Uhersky Brod ČSK Uherský Brod 3:0 MFK Vyskov MFK Vyskov
  Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 2:0 FC Hlucin FC Hlucin
  FK Pardubice FK Pardubice 3:2 FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 0:2 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
First Round 1st leg KFUM Oslo KFUM-Kameratene Oslo 3:0 Fredrikstad FK Fredrikstad
Matchday 29 Halmstad Halmstads BK 1:2 Örgryte IS Örgryte
  Landskrona Landskrona BoIS 1:2 Jönköpings Södra IF Jönköping
  Degerfors Degerfors IF 4:0 Gefle IF Gefle
  AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 2:2 IK Frej Frej
Matchday 11 NK Dugopolje NK Dugopolje 2:0 NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo
  Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 1:0 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
  NK Lucko NK Lucko 2:0 NK Solin NK Solin
Matchday 17 Warta Poznan Warta Poznan 1:2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  LKS Lodz LKS Lodz 5:1 Odra Opole Odra Opole
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 0:3 Rakow Czestochowa Rakow
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 2:2 GKS Katowice GKS Katowice
  Stal Mielec Stal Mielec 4:0