For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Aug 18, 2018

First Round SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 2:1 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 1:6 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
  TuS Dassendorf TuS Dassendorf 0:1 MSV Duisburg MSV Duisburg
  SV Linx SV Linx 1:2 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
  Wormatia Worms VfR Wormatia Worms 1:6 SV Werder Bremen Werder Bremen
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 3:2AET SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
  1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim 0:1 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
  SV Drochtersen SV Drochtersen/Assel 0:1 Bayern Munich Bayern Munich
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 0:1 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 0:6 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 1:3 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
  TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück 3:5 Hamburger SV Hamburger SV
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 2:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
Group A Kampala CC Kampala City Council 1:0 Township Rollers Township Rol.
Group B Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 2:0 MC Algier MC Algier
Group D Mbabane Swallows Mbabane Swallows 0:3 ZESCO United FC ZESCO United FC
  ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 1:1 CD 1º de Agosto 1º de Agosto
Matchday 2 Cardiff Cardiff City 0:0 Newcastle United Newcastle
 
Leicester Leicester City 2:0 Wolverhampton Wanderers Wolves
 
Spurs Tottenham Hotspur 3:1 Fulham FC Fulham
  West Ham West Ham United 1:2 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Everton Everton FC 2:1 Southampton FC Southampton
 
Chelsea Chelsea FC 3:2 Arsenal FC Arsenal
Matchday 1 Celta de Vigo Celta de Vigo 1:1 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Villarreal Villarreal CF 1:2 Real Sociedad Real Sociedad
 
FC Barcelona FC Barcelona 3:0 Deportivo Alavés Alavés
  Chievo Verona Chievo Verona 2:3 Juventus FC Juventus
 
Lazio SS Lazio 1:2 SSC Napoli SSC Napoli
Matchday 2 Guingamp EA Guingamp 1:3 Paris Saint-Germain Paris SG
  SC Amiens SC Amiens 1:2 HSC Montpellier Montpellier
  Monaco AS Monaco 0:0 LOSC Lille LOSC Lille
  SM Caen SM Caen 1:1 OGC Nice OGC Nice
  Stade Rennais Stade Rennais FC 1:0 SCO Angers SCO Angers
  Dijon FCO Dijon 2:0 FC Nantes FC Nantes
Matchday 4
SV Mattersburg SV Mattersburg 0:6 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 0:2 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 2:0 TSV Hartberg TSV Hartberg
  CSKA Moscow CSKA Moscow 3:0 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Krasnodar FK Krasnodar 0:1 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Krasnodar II FK Krasnodar II 1:1 Spartak Moskow II Spartak II
  Rostov II FK Rostov II 3:0 Enisey Krasnoyarsk II Enisey II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 3:2 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
Matchday 5 Astra Giurgiu Astra Giurgiu 1:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  FC Viitorul FC Viitorul 2:0 Gaz Metan Medias Gaz Metan
Matchday 2 NAC Breda NAC Breda 3:0 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
 
VVV-Venlo VVV-Venlo 0:1 Ajax Amsterdam Ajax
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 1:2 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  Heracles Almelo Heracles Almelo 4:2 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Göztepe U19 Göztepe U19 1:2 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 1:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 BB Erzurum U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 3:1 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 0:2 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 1:4 Bursaspor U19 Bursaspor U19
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 1:2 Akhisarspor U19 Akhisarspor U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 2:1 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 0:0 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 4:0 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Bursaspor U21 Bursaspor U21 2:0 Kayserispor U21 Kayserispor U21
  Y. Malatya U21 Yeni Malatyaspor U21 1:2 Fenerbahce SK U21 Fenerbahce U21
  Antalyaspor U21 Antalyaspor U21 1:1 Konyaspor U21 Konyaspor U21
  Bursaspor Bursaspor 0:0 Kayserispor Kayserispor
  Antalyaspor Antalyaspor 3:3 Konyaspor Konyaspor
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 1:0 Fenerbahce SK Fenerbahce
  Chaves GD Chaves 2:0 Portimonense SC Portimonense
  Boavista Boavista Porto FC 0:2 SL Benfica Benfica
  Sporting CP Sporting CP 2:1 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
Matchday 5 FK Lviv FK Lviv 0:2 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 1:0 FK Oleksandria FK Oleksandria
Matchday 4 KSC Lokeren KSC Lokeren 0:3 Standard Liège Standard Liège
  Cercle Brugge Cercle Brugge 3:1 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 2:2 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KV Kortrijk KV Kortrijk 1:2 KV Oostende KV Oostende
Matchday 5 Slovan Liberec FC Slovan Liberec 1:1 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 6:1 Slezsky FC Opava SFC Opava
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 1:0 FK Teplice FK Teplice
  Slavia Prag SK Slavia Prag 0:2 FK Jablonec FK Jablonec
Matchday 18 Malmö FF Malmö FF 3:0 Trelleborgs FF Trelleborg
Matchday 5 Cukaricki FK Cukaricki 1:0 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Mladost FK Mladost Lucani 2:1 FK Zemun Zemun
  Vozdovac FK Vozdovac 2:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 2:0 OFK Backa Backa
Matchday 4 NK Istra NK Istra 1961 1:2 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
Matchday 24 FC Inter FC Inter Turku 0:1 Kuopion Palloseura KuPS
Matchday 13 Savon Pallo Savon Pallo 1:4 Warkaus JK Warkaus JK
First Round NK Primorac Biograd NK Primorac Biograd 3:1 NK Zagora Unesic Zagora
Matchday 5 Wisla Plock Wisla Plock 1:3 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 0:2 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 0:1 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
  Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 2:0 Etar Veliko Tarnovo FK Etar
Matchday 4 Kariana Erden Kariana Erden 1:2 Strumska Slava Strumska Slava
  FC Tsarsko Selo FC Tsarsko Selo Sofia 2:1 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
  Pomorie OFK Pomorie 4:3 PFK Nesebar PFK Nesebar
  B. Galabovo FK Botev Galabovo 2:1 FC Litex Lovetch Litex Lovetch
Matchday 5 NK Celje NK Celje 1:3 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 3:0 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  Ferencváros Ferencvárosi TC 1:1 Paksi FC Paksi FC
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:1 Kisvárda FC Kisvárda
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:0 Szombathelyi Haladás Haladás
  Újpest FC Újpest FC 1:1 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Honvéd Budapest Honvéd FC 0:3 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  FC Nitra FC Nitra 0:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 3:0 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  MSK Zilina MSK Zilina 2:1 SKF Sered SKF Sered
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 1:1 FK Senica FK Senica
Matchday 7 FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 3:3 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach
  SV Donaustauf SV Donaustauf 6:0 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  SV Hutthurm SV Hutthurm 1:1 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  ASV Cham ASV Cham 3:0 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  SpVgg Weiden SpVgg SV Weiden 1:1 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  1.FC Passau 1.FC Passau 5:5 FC Tegernheim FC Tegernheim
Matchday 8 SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz 1:2 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  SC Groß'lohe SC Großschwarzenlohe 0:3 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 1:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  FC Coburg FC Coburg 4:2 1.FC Herzogenaurach 1.FC H'aurach
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 2:1 TSV Kornburg TSV Kornburg
Matchday 6 Viktoria Kahl Viktoria Kahl 0:0 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  Erlenbach SV Erlenbach 5:1 SC Aufkirchen SC Aufkirchen
  Schwebenried DJK Schwebenried 3:1 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
Matchday 7 TSV Neuried TSV Neuried 1:1 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  TSV Wasserburg TSV 1880 Wasserburg 3:1 TSV Bogen TSV Bogen
Matchday 1 Woltmershausen TS Woltmershausen 7:1 TSV Lesum-Burgdamm Lesum-Burgdamm
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 2:0 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 4:0 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
Matchday 4 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 0:1 SV Schackendorf SV Schackendorf
  C. Schönkirchen TSG Concordia Schönkirchen 4:0 TSV Wankendorf TSV Wankendorf
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 0:3 Oldenburger SV Oldenburger SV
  TSV Travemünde TSV Travemünde 0:3 SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
Matchday 2 TuSG Ritterhude TuSG Ritterhude 3:3 TSV Winsen/Luhe TSV Winsen/Luhe
  MTVE Celle MTV Eintracht Celle 1:0 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
Matchday 5 SG Rehlingen SG Rehlingen-Fremersdorf 2:0 FV Eppelborn FV Eppelborn
  B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 0:1 SpVgg Quierschied Quierschied
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 2:3 SF Köllerbach SF Köllerbach
Matchday 4 VfR Horst VfR Horst 1:2 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 4:0 MTSV Hohenwestedt Hohenwestedt
  Gettorfer SC Gettorfer SC 4:0 Schleswig 06 Schleswig 06
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 2:2 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
Matchday 3 SV Lengede SV Lengede 2:0 Goslarer SC Goslarer SC
  SV BE Steimbke SV Brigitta-Elwerath Steimbke 0:3 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
Matchday 4 FSV Salmrohr FSV Salmrohr 1:4 Ahrweiler BC Ahrweiler BC
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 2:3 TuS Mayen TuS Mayen
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 1:1 TuS Oberwinter TuS Oberwinter
First Round E. Leipzig-Süd Eintracht Leipzig-Süd 7:8on pens Heidenauer SV Heidenauer SV
  Einh. Frohburg BSV Einheit Frohburg 1:2 VfB Zwenkau 02 VfB Zwenkau
  Fort. Chemnitz VfB Fortuna Chemnitz 3:2 FSV Krostitz FSV Krostitz
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 5:0 SV Liebertwolkwitz Liebertwolkwitz
  FA Doberschütz SV Frisch Auf Doberschütz-Mockrehna 2:8 SV Merkur Oelsnitz Merkur Oelsnitz
  HSV Empor 1922 Hartmannsdorfer SV Empor 1922 0:2 SV Bannewitz SV Bannewitz
  VfB Zittau VfB Zittau 0:1 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 6:2 SSV Markranstädt Markranstädt
  SC Syrau 1919 SC Syrau 1919 5:0 VfB Annaberg VfB Annaberg
  Oderwitz FSV Oderwitz 4:5 SG Crostwitz SG Crostwitz
  Meißner SV 08 Meißner SV 08 1:4 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  LVB Leipzig SG LVB Leipzig 5:2 SV Eintracht Sermuth Eintr. Sermuth
  Roter Stern Roter Stern Leipzig 3:6 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 0:1 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  Dresd.-Stries. SG Dresden-Striesen 5:1 FV Gröditz 1911 FV Gröditz 1911
  BSC Freiberg BSC Freiberg 3:0 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
Matchday 2 FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 1:0 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
  FCA Walldorf II FC-Astoria Walldorf II 1:5 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  VfB Eppingen VfB Eppingen 0:1 ATSV Mutschelbach ATSV Mutschelb.
  SV Schwetzingen SV 98 Schwetzingen 1:0 TuS Bilfingen TuS Bilfingen
  TSV Wieblingen TSV Wieblingen 0:3 SV Sandhausen II Sandhausen II
  SG Kirchheim SG HD-Kirchheim 0:3 VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt
Matchday 1 Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 3:1 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  Olymp. Laupheim FV Olympia Laupheim 1:2 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 1:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:3 VfL Nagold VfL Nagold
  FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt 1:2 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 2:1 TSG Tübingen TSG Tübingen
Matchday 5 Langenaubach SSV Langenaubach 1:4 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
Matchday 4 SSV Sand SSV Sand 1:1 TuSpo Grebenstein Grebenstein
  SV Altwiedermus SV Altwiedermus 0:2 FC Hanau 93 FC Hanau 93
Matchday 3 Freiburger FC Freiburger FC 3:1 SC Lahr SC Lahr
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 1:4 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
Matchday 2 TuS Rüssingen TuS Rüssingen 0:2 FV Dudenhofen FV Dudenhofen
First Round GW Rehfelde SG Grün-Weiß Rehfelde 7:6on pens Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  Hansa Wittstock FK Hansa Wittstock 1:0 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  SR Neustadt/D. SV Schwarz-Rot Neustadt/Dosse 0:3 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  TSV Schlieben TSV 1878 Schlieben 1:0 FC Stahl Brandenburg S. Brandenburg
  1.FC Guben 1.FC Guben 1:3 Eintracht Miersdorf/Zeuthen Miersdorf/Zeut.
  SV Zehdenick SV Zehdenick 0:2 RSV Eintracht 1949 Eintr. Teltow
  VfB Herzberg 68 VfB Herzberg 68 0:2 SV Wacker 09 Cottbus Ströbitz SV Wacker 09
  G. Schöneiche Germania Schöneiche 0:2 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  Schönower SV Schönower SV 0:4 FC Schwedt 02 FC Schwedt 02
  SV Döbern SV Döbern 0:2 FSV Bernau FSV Bernau
  Pritzwalker FHV Pritzwalker FHV 03 1:8 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
  FV Erkner FV Erkner 0:3 VfB 1921 Krieschow VfB Krieschow
  Hohenleipisch VfB Hohenleipisch 3:1 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  F. Babelsberg Fortuna Babelsberg 9:10on pens SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  Eintr. Glindow Eintracht Glindow 0:2 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow BSC Preußen 07
  Angermünder FC Angermünder FC 3:2 FC Strausberg FC Strausberg
  Union Neuruppin Union Neuruppin 0:1 Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
  GW Ahrensfelde Grün-Weiß Ahrensfelde 1:5 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
  BW Vetschau SpVgg Blau Weiß 90 Vetschau 0:9 Ludwigsfelder FC Ludwigsfelde
  FSV Dynamo E. FSV Dynamo Eisenhüttenstadt 3:1  Breesener SV Guben Nord BSV Guben-Nord
  FSV Babelsberg FSV Babelsberg 74 1:3 FSV Optik Rathenow Optik Rathenow
  VfB Trebbin VfB Trebbin 3:5AET Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  SSV Perleberg SSV Einheit Perleberg 3:0 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
  Chemie Premnitz Chemie Premnitz 3:1 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  SG Großziethen SG Großziethen 0:2 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
  Phönix Wildau SG Phönix Wildau 0:4 FSV Union Fürstenwalde U. Fürstenwalde
  FSV Brieske/Se. FSV Glückauf Brieske/Senftenberg 1:0 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Poeler SV Poeler SV 0:9 MSV Pampow MSV Pampow
  Ludwigslust/G. SG 03 Ludwigslust/Grabow 0:6 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  PSV Ribnitz-D. PSV Ribnitz-Damgarten 7:1 SV Blau-Weiß Baabe SV BW Baabe
  FSV Reinberg FSV Reinberg 1:2 Penkuner SV Rot-Weiß Penkuner SV
  Bölkower SV Bölkower SV 1:0 SV Plate SV Plate
  Seenland Warin FC Seenland Warin 0:5AET TSV Bützow TSV Bützow
  Pasewalker FV Pasewalker FV 1:2AET VfL Bergen 94 VfL Bergen 94
  Murchin/Rubkow SV Murchin/Rubkow 1:0 SG Reinkenhagen Reinkenhagen
  TSV Goldberg TSV Goldberg 0:2 SV Blau-Weiß Polz SV BW Polz
  Altentreptow FSV Altentreptow 1:0 SV Nordbräu Neubrandenburg SV Nordbräu
  VfB Pommern Löcknitz VfB Pommern Löcknitz 2:3 SV Waren 09 SV Waren 09
  FSV Bentwisch FSV Bentwisch 6:0 BSG Empor Grabow Empor Grabow
  FC Aufbau FC Aufbau Sternberg 1:3 SpVgg Cambs-Leezen Cambs-Leezen
  PSV Wismar PSV Wismar 0:3 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  SFV Nossentin SFV Nossentiner Hütte 0:2 Jahn Neuenkirchen Jahn Neuenk.
  HSG Warnemünde HSG Warnemünde 1:2AET Hagenower SV Hagenower SV
  Neumühler SV Neumühler SV 1:8 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  Testorf Upahl FSV Testorf Upahl 3:4AET TSG Gadebusch TSG Gadebusch
  Hohendorfer SV Hohendorfer SV 69 0:6 FSV Garz FSV Garz
  SV Stralendorf SV Stralendorf 1:3 Dynamo Schwerin Dyn. Schwerin
  Rehnaer SV Rehnaer SV 2:4 FSV Kritzmow FSV Kritzmow
  Faulenroster SV Faulenroster SV 2:3 SG Karlsburg/Züssow SG Karlsburg
 
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt 6:1 Grün-Weiß Stadtroda Grün-Weiß Stadtroda
  Bad Lobenstein VfR Bad Lobenstein 3:0 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  FC Eisenach FC Eisenach 3:2 LSG BW Großwechsungen Großwechsung
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 6:1 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  SV BW Neustadt SV Blau-Weiß 90 Neustadt/Orla 2:0 SG Traktor Teichel Traktor Teichel
  Camburg  SV Eintracht Camburg 0:14 FSV Wacker Nordhausen W. Nordhausen
  SC Leinefelde SC Leinefelde 1912 3:1 SG Glücksbrunn Schweina SGG Schweina
  BW Büßleben SV Blau-Weiß Büßleben 4:0 FSV Schleiz FSV Schleiz
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 2:1 SV Bielen 1926 SV Bielen
  Steinbach-H. FC Steinbach-Hallenberg 1:3 VfL Meiningen VfL Meiningen
  1951 Sonneberg SG 1951 Sonneberg 4:2 SV Jena-Zwätzen Jena-Zwätzen
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 2:3AET BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
  SSV Schlotheim SSV 07 Schlotheim 2:3 SV Wacker 04 Bad Salzungen Bad Salzungen
  G. Westvororte TSV Gera Westvororte 0:5 SV Schott Jena Schott Jena
  Chemie Kahla BSG Chemie Kahla 3:1 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  Wacker Gotha FSV Wacker 03 Gotha 3:2 SV Grün-Weiß Siemerode GW Siemerode
  Mot. Zeulenroda FC Motor Zeulenroda 2:3AET 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  SVG Wüstheut. SV Germania Wüstheuterode 0:1 ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
 
Preußen Münster Preußen Münster 7:0 BSV Schüren BSV Schüren
Matchday 19 Santos FC Santos FC 3:0 Sport Club do Recife Sport Recife
Matchday 5 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:2 Deportivo Guadalajara Chivas
  Atlas Atlas Guadalajara 0:1 Monarcas Morelia Morelia
Matchday 25 Sounders FC Seattle Sounders FC 5:0 Los Angeles Galaxy LA Galaxy
Matchday 5 Alianza Petrol. Alianza Petrolera 3:2 Boyacá Patriotas FC Patriotas
Matchday 15 G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 4:0 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
Matchday 17 Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 0:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
Matchday 29 Yokohama FC Yokohama FC 2:0 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:0 Oita Trinita Oita Trinita
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:1 Ehime FC Ehime FC
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:0 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Tochigi SC Tochigi SC 1:0 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 1:2 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:1 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 5:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 19 Musashino City Tokyo Musashino City FC 2:1 Honda Lock SC Honda Lock
Matchday 17 ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 1:0 Keflavík ÍF Keflavík ÍF
  Selfoss UMF Selfoss 5:0 Haukar Hafnarfjördur Haukar
  ÍR ÍR Reykjavík 0:2 ÍA Akranes ÍA Akranes
  HK Kópavogs HK Kópavogs 4:1 Thór Akureyri Thór
  Magni ÍF Magni Grenivík 0:1 Leiknir Reykjavík Leiknir
Matchday 5 Potros UAEM Potros UAEM 0:1 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
  Atlante CF Atlante 2:1 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 2:1 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
  Cimarrones Cimarrones de Sonora 1:1 Dorados de Sinaloa Dorados de Sin.
Matchday 1 FC Luftëtari FC Luftëtari 0:1 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
  KF Tirana KF Tirana 0:1 FC Kamza FC Kamza
Matchday 5 Siroki B. U17 NK Siroki Brijeg U17 4:2 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 Doboj U17
Matchday 6 Doboj U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 1:1 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 1:2 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 0:2 NK Siroki Brijeg U17 Siroki B. U17
  Zvijezda 09 U17 FK Zvijezda 09 U17 1:0 NK Celik Zenica U17 Celik U17
Matchday 3 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 4:2 FK Slavija Sarajevo U19 Slavija S. U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 5:2 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
Matchday 6 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 3:1 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Celik Zenica NK Celik Zenica 2:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 3:0 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
Matchday 5 Aragua FC Aragua FC 2:0 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 3:1 Trujillanos FC Trujillanos
Matchday 2 NK Visoko NK Bosna Visoko 1:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 1:2 HNK Orasje HNK Orasje
  HNK Capljina HNK Capljina 0:1 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  NK Novi Travnik NK Novi Travnik 2:2 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Velez Mostar FK Velez Mostar 3:1 FK Gorazde FK Gorazde
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 2:1 NK Vitez NK Vitez
Matchday 22 Jonava FK Jonava 3:1 FK Palanga FK Palanga
Matchday 18 FK Minsk FK Minsk 0:0 FK Smolevichi Smolevichi
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 2:1 Isloch Minskiy Rayon Isloch
Matchday 2 Paradou AC Paradou AC 0:0 CR Belouizdad CR Belouizdad
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 1:0 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  OFK Sloga OFK Sloga Gornje Crnjelovo 3:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 2:1 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 2:1 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
Matchday 1 US Monastir US Monastir 1:2 Stade Tunisien Stade Tunisien
Matchday 21 Chikhura Chikhura Sachkhere 0:0 FC Rustavi Rustavi
  Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 0:0 FC Samtredia FC Samtredia
Matchday 24 Daegu FC Daegu FC 0:2 Ulsan Hyundai Ulsan
  Pohang Steelers FC Pohang Steelers 0:3 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu FC 1:1 Jeju United FC Jeju Utd.
Matchday 3 NK Krka NK Krka 2:1 NK Dekani NK Dekani
  NK Bilje Vitanest Bilje 1:1 NK Ankaran Postojna NK Ankaran
  NK Dob NK Roltek Dob 2:2 ND Beltinci Beltinci
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 3:2 NK Brda NK Brda
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 1:2 NK Bravo NK Bravo
Matchday 23 Ottawa Fury Ottawa Fury FC 0:0 Indy Eleven Indy Eleven
Matchday 24 Suwon FC Suwon FC 3:0 FC Anyang FC Anyang
  Ansan Greeners Ansan Greeners FC 0:1 Asan Mugunghwa FC Asan Mugunghwa
Matchday 3 Montrose Montrose FC 2:1 Brechin City FC Brechin City
  Raith Rovers Raith Rovers FC 2:2 East Fife FC East Fife
  Dumbarton FC Dumbarton FC 1:1 Arbroath FC Arbroath
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 1:2 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 0:0 Stranraer FC Stranraer
Matchday 21 Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 2:1 Paysandu Sport Club Paysandu
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 0:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 1:2 Goiás Esporte Clube Goiás EC
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:0 Esporte Clube Juventude Juventude
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 2:1 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
Matchday 2 Carmarthen Carmarthen Town AFC 0:0 Llandudno FC Llandudno FC
  Cefn Druids Cefn Druids AFC 2:3 Llanelli AFC Llanelli
  Porthmadog FC Porthmadog FC 2:0 Prestatyn Town FC Prestatyn
  Denbigh Town FC Denbigh Town FC 1:3 Flint Town United Flint Town United
  Holyhead H. Holyhead Hotspur 1:2 Gresford Athletic FC Gresford FC
  Guilsfield FC Guilsfield FC 1:3 Bangor City FC Bangor City
  Airbus UK BFC Airbus UK Broughton FC 1:0 Conwy Borough Conwy Borough
  FC Holywell Town FC Holywell Town 2:3 Penrhyncoch FC Penrhyncoch
  Buckley Town FC Buckley Town FC 1:2 Llanrhaeadr FC Llanrhaeadr FC
Matchday 4 A. Lustenau SC Austria Lustenau 2:0 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
Matchday 3
West Brom West Bromwich Albion 7:1 Queens Park Rangers QPR
  Ipswich Ipswich Town 1:1 Aston Villa Aston Villa
  Wigan Wigan Athletic 2:2 Nottingham Forest Nottm Forest
  Reading Reading FC 0:1 Bolton Wanderers Bolton
  Leeds Leeds United 2:0 Rotherham United Rotherham
  Bristol City Bristol City 0:2 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Sheffield Utd. Sheffield United 2:1 Norwich City Norwich
  Millwall Millwall FC 2:1 Derby County Derby
  Hull City Hull City 0:1 Blackburn Rovers Blackburn
  Preston NE Preston North End 2:2 Stoke City Stoke City
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 4:0 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Edinburgh City Edinburgh City FC 3:1 Stirling Albion FC Stirling
  Albion Rovers Albion Rovers FC 0:1 Elgin City FC Elgin City
  Peterhead FC Peterhead FC 1:0 Clyde FC Clyde FC
  Annan Athletic Annan Athletic FC 3:1 Queen's Park FC Queen's Park
Second Round Partick Thistle Partick Thistle FC 1:3 Celtic FC Celtic
  Dundee FC Dundee FC 0:3 Ayr United FC Ayr United
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 0:1 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
  Livingston FC Livingston FC 0:1 Motherwell FC Motherwell FC
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 2:4on pens St. Johnstone FC St. Johnstone
  Aberdeen FC Aberdeen FC 4:0 St. Mirren FC St. Mirren
First Round FC Willisau FC Willisau 1:3 FC Breitenrain FC Breitenrain
  FC Frauenfeld FC Frauenfeld 0:5 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
  FC Solothurn FC Solothurn 0:2 FC Stade Nyonnais Stade Nyonnais
  Zug 94 Zug 94 1:2 FC Red Star Zürich Red Star ZH
  FC Amriswil FC Amriswil 1:2AET FC Aarau FC Aarau
  SC Goldau SC Goldau 1:3 FC Bavois FC Bavois
  Veyrier Sports FC Veyrier Sports 1:5 FC Thun FC Thun
  Malcantone Agno AC Malcantone 0:2 FC Moutier FC Moutier
  FC Bellach FC Bellach 0:7 FC Chiasso FC Chiasso
  AC Bellinzona AC Bellinzona 4:0 SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
  FC Uzwil FC Uzwil 0:3 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Kosova FC Kosova 0:4 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  AS Novazzano AS Novazzano 1968 0:4 FC Echallens Région FC Echallens
  FC Meilen FC Meilen 0:6 Servette FC Servette FC
  FC Langnau FC Langnau 0:6 SC Kriens SC Kriens
  Concordia FC Concordia Basel 0:6 FC Zürich FC Zürich
  Montlingen FC Montlingen 0:3 FC Basel 1893 FC Basel
  FC Greifensee FC Greifensee 0:3 FC Winterthur FC Winterthur
  FC Erde FC Erde 1:5 FC Azzurri LS 90 Azzurri LS
  Meyrin FC Meyrin FC 1:6 SC Cham SC Cham
  Grand-Saconnex FC Grand-Saconnex 3:5AET FC Muri FC Muri
  FC Portalban FC Portalban/Gletterens 3:4AET FC Wohlen FC Wohlen
  FC Köniz FC Köniz 0:3 FC Sion FC Sion
  FC Biel-Bienne FC Biel-Bienne 2:3AET BSC Young Boys BSC Young Boys
First Preliminary Round Gravenzande FC 's-Gravenzande 3:2 HV & CV Quick Quick DH
  ASWH ASWH Ambacht 5:0 MASV Arnheim MASV
  VV Eemdijk VV Eemdijk 3:0 VC Vlissingen Vlissingen
  SV Oss '20 SV Oss '20 2:4AET VV Noordwijk Noordwijk
  Zaanlandia ZVV Zaanlandia 1:1 Achilles '29 Achilles '29
  SV Urk SV Urk 2:2 SDO Bussum SDO Bussum
  EVV Echt EVV Echt 7:0 VV Brielle VV Brielle
  Harkemase Boys Harkemase Boys 2:1 ASV De Dijk De Dijk
  VV Alverna VV Alverna 0:2 Odin '59 Heemskerk Odin '59
  Quick '20 KVV Quick '20 2:6 DVS '33 Ermelo DVS '33
  SteDoCo VV SteDoCo 1:0 RKSV Cluzona Cluzona
  VV Goes VV Goes 0:4 VV Staphorst Staphorst
  Sportlust '46 Sportlust '46 1:4 HBS Craeyenhout HBS
  Hoek HSV Hoek 3:0 ADO '20 Heemskerk ADO '20
Matchday 2 SV DFS SV DFS Opheusden 2:1AET BVV Barendrecht Barendrecht
  DOVO VV DOVO Veenendaal 3:0 Quick Boys Quick Boys
  Rijnsburgse B. Rijnsburgse Boys 3:1 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  DZC '68 DZC '68 Doetinchem 0:2 SVV Scheveningen Scheveningen
  Spakenburg SV Spakenburg 4:1 RKSV Wittenhorst Wittenhorst
  JVC Cuijk JVC Cuijk 2:3 Koninklijke HFC Haarlem Koninklijke HFC
Matchday 24 FC Maardu Maardu Linnameeskond 2:1 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
Matchday 1 FC Atert Bissen FC Atert Bissen 1:1 FC Jeunesse Junglinster Junglinster
Matchday 5 CA Atenas Club Atlético Atenas de San Carlos 0:1 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
  Danubio FC Danubio FC 2:2 Montevideo Wanderers Wanderers
Matchday 23 Paide Paide Linnameeskond 0:3 Nomme Kalju FC Kalju Nömme
Matchday 14 Binacional Deportivo Binacional 1:1 Sporting Cristal Lima Sport. Cristal
  Ayacucho FC Ayacucho FC 1:2 Deportivo Municipal Municipal
Matchday 24 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 2:2 University College Dublin UCD
  Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 4:0 Geylang International FC Geylang
  DPMM FC Brunei DPMM FC 3:1 Hougang United FC Hougang Utd.
Matchday 3 Walsall Walsall FC 2:1 Gillingham FC Gillingham FC
  Portsmouth Portsmouth FC 4:1 Oxford United Oxford United
  Coventry Coventry City 1:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Accrington Accrington Stanley 1:1 Charlton Athletic Charlton
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:2 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:0 Blackpool FC Blackpool
  Fleetwood Fleetwood Town 2:2 Rochdale AFC Rochdale
  Barnsley FC Barnsley FC 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Southend United Southend United 2:0 Bradford City Bradford
  Peterborough Peterborough United 3:1 Luton Town Luton
  Burton Albion Burton Albion 1:0 Doncaster Rovers Doncaster
  Grimsby Town Grimsby Town 1:1 Lincoln City Lincoln City
  Cheltenham Town Cheltenham Town 0:1 Carlisle United Carlisle United
  Northampt. Town Northampton Town 2:2 Cambridge United Cambridge Utd.
  Oldham Athletic Oldham Athletic 3:1 Macclesfield Town Macclesfield
  Port Vale Port Vale FC 1:0 Crawley Town Crawley Town
  Exeter City Exeter City 1:1 Newport County Newport County
  Mansfield Town Mansfield Town 1:1 Colchester United Colchester Utd.
  Stevenage Stevenage FC 1:0 Morecambe FC Morecambe FC
  Bury Bury FC 1:1 Forest Green Rovers Forest Green
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 0:0 Milton Keynes Dons MK Dons
  Swindon Town Swindon Town 3:2 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
Matchday 5 Salford Salford City 3:2 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:1 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Bromley Bromley FC 1:0 Gateshead FC Gateshead FC
  Aldershot Town Aldershot Town 0:2 Harrogate Town Harrogate Town
  Solihull Moors Solihull Moors 2:2 Sutton United Sutton Utd
  Leyton Orient Leyton Orient 1:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:3 Wrexham AFC Wrexham
  Barnet Barnet FC 0:3 Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
  Maidstone Maidstone United 1:0 Barrow AFC Barrow
  Halifax Town FC Halifax Town 2:1 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Braintree Braintree Town 3:4 Havant & Waterlooville FC Havant & Water.
  Fylde AFC Fylde 4:0 Dover Athletic Dover Athletic
Matchday 3 Institute FC Institute FC 2:0 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Crusaders Crusaders FC 0:2 Linfield FC Linfield
  Dungannon Dungannon Swifts 1:1 Cliftonville FC Cliftonville
  Glentoran Glentoran FC 2:2 Coleraine FC Coleraine
  Ards FC Ards FC 1:2 Ballymena United Ballymena
Matchday 2 Dergview Dergview FC 2:1 Harland & Wolff Welders HW Welders
  Larne FC Larne FC 1:0 Ballinamallard United Ballinamallard
  Ballyclare Ballyclare Comrades FC 2:1 Loughgall FC Loughgall
  Limavady United Limavady United 1:2 Knockbreda FC Knockbreda FC
  Carrick Rangers Carrick Rangers 0:5 Dundela FC Dundela FC
  Portadown Portadown FC 2:0 PSNI FC PSNI FC
Matchday 1 Portstewart FC Portstewart FC 4:1 Dollingstown FC Dollingstown FC
  Banbridge Banbridge Town 3:1 Lisburn Distillery FC Lisburn FC
  S & L Swifts Sport & Leisure Swifts 5:1 Armagh City FC Armagh City FC
  Lurgan Celtic Lurgan Celtic FC 0:2 Queen's University Queen's Uni
  Tobermore Tobermore United FC 0:1 Annagh United FC Annagh United
  Newington YC Newington YC 4:0 Moyola Park AFC Moyola Park
Matchday 20 Audax Italiano Audax Italiano 3:1 CD Palestino CD Palestino
  San Luis CD San Luis de Quillota 0:2 Unión Española Española
  Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 0:2 Unión La Calera La Calera
  U. de Chile Club Universidad de Chile 1:0 CD O'Higgins O'Higgins
Matchday 1 Elche CF Elche CF 0:0 Granada CF Granada CF
  CD Lugo CD Lugo 1:2 Málaga CF Málaga CF
  Alcorcón AD Alcorcón 1:1 Sporting Gijón Sporting Gijón
  Córdoba CF Córdoba CF 3:3 CD Numancia CD Numancia
Matchday 4 Lens RC Lens 2:0 ES Troyes AC Troyes
Matchday 3 Marignane G. FC Marignane Gignac FC 0:1 Tours FC Tours FC
Matchday 7 Luch Luch Vladivostok 0:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Tom Tomsk Tom Tomsk 3:0 FK Armavir Armavir
  Tyumen FK Tyumen 0:0 Sibir Novosibirsk Sibir
&nb