Liga de Expansión MX Clausura
Mexico
League level:
Second Tier
- Number of teams: 15 teams
- Players: 364
- Foreigners: 35 Players 9.6%
- ø-Market value: €336k
- ø-Age: 25.5
Complete Liga de Expansión MX Clausura schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 1/5/2312:05 AM | ||||||
(4.) Celaya | 2:0 | Cancún FC (16.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(3.) Atlético La Paz | 2:0 | Min. Zacatecas (15.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(5.) Venados FC | 1:0 | Tepatitlán (14.) | ||||
Fri 1/6/2312:00 AM | ||||||
(18.) Alacranes | 0:4 | Cimarrones (1.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(2.) Atlante | 4:0 | Oaxaca (17.) | ||||
Sat 1/7/2312:00 AM | ||||||
(9.) Raya2 | 0:0 | Tapatío (10.) | ||||
(11.) Tlaxcala | 0:0 | Morelia (12.) | ||||
Tue 2/14/232:00 AM | ||||||
(7.) Leones Negros | 3:3 | Pumas Tabasco (8.) | ||||
Mon 4/17/234:05 AM | ||||||
(13.) Dorados Sinaloa | 0:1 | Correcaminos (6.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 1/11/2312:05 AM | ||||||
(5.) Correcaminos | 1:1 | Venados FC (7.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(2.) Pumas Tabasco | 3:0 | Tlaxcala (16.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(15.) Min. Zacatecas | 1:1 | Dorados Sinaloa (13.) | ||||
Thu 1/12/2312:00 AM | ||||||
(17.) Oaxaca | 0:1 | Celaya (1.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(14.) Cancún FC | 2:2 | Leones Negros (12.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(9.) Cimarrones | 1:2 | Raya2 (6.) | ||||
Fri 1/13/232:00 AM | ||||||
(3.) Morelia | 3:0 | Alacranes (18.) | ||||
Sat 1/14/2312:00 AM | ||||||
(4.) Tapatío | 4:3 | Atlante (8.) | ||||
Sun 1/15/237:00 PM | ||||||
(10.) Tepatitlán | 3:0 | Atlético La Paz (11.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 1/18/2312:05 AM | ||||||
(16.) Tlaxcala | 1:2 | Min. Zacatecas (13.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(1.) Celaya | 1:1 | Raya2 (8.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(15.) Dorados Sinaloa | 1:2 | Cancún FC (12.) | ||||
Thu 1/19/2312:00 AM | ||||||
(18.) Alacranes | 0:2 | Tepatitlán (5.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(14.) Leones Negros | 1:2 | Cimarrones (4.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(3.) Venados FC | 2:1 | Oaxaca (17.) | ||||
Fri 1/20/232:05 AM | ||||||
(11.) Atlético La Paz | 3:3 | Morelia (7.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(9.) Atlante | 1:1 | Pumas Tabasco (6.) | ||||
Sat 1/21/2312:00 AM | ||||||
(10.) Correcaminos | 1:2 | Tapatío (2.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 1/25/2312:05 AM | ||||||
(5.) Raya2 | 2:0 | Tlaxcala (18.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(3.) Cimarrones | 1:0 | Atlante (10.) | ||||
Thu 1/26/2312:00 AM | ||||||
(2.) Celaya | 1:0 | Leones Negros (16.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(12.) Cancún FC | 0:1 | Correcaminos (7.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(14.) Oaxaca | 3:0 | Dorados Sinaloa (17.) | ||||
Fri 1/27/232:00 AM | ||||||
(4.) Morelia | 1:0 | Venados FC (8.) | ||||
Sat 1/28/2312:05 AM | ||||||
(9.) Pumas Tabasco | 1:1 | Tepatitlán (6.) | ||||
Sun 1/29/2312:00 AM | ||||||
(11.) Min. Zacatecas | 1:2 | Alacranes (15.) | ||||
Mon 1/30/2312:00 AM | ||||||
(1.) Tapatío | 2:0 | Atlético La Paz (13.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 2/1/2312:05 AM | ||||||
(11.) Alacranes | 4:3 | Cancún FC (12.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(9.) Atlante | 3:0 | Min. Zacatecas (15.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(18.) Dorados Sinaloa | 1:2 | Pumas Tabasco (7.) | ||||
Thu 2/2/2312:00 AM | ||||||
(14.) Tlaxcala | 3:1 | Oaxaca (16.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(10.) Venados FC | 0:1 | Raya2 (4.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(13.) Atlético La Paz | 1:2 | Cimarrones (1.) | ||||
Fri 2/3/2312:00 AM | ||||||
(5.) Tepatitlán | 2:0 | Morelia (8.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(6.) Correcaminos | 3:1 | Leones Negros (17.) | ||||
Sat 2/4/2312:00 AM | ||||||
(2.) Tapatío | 2:2 | Celaya (3.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 2/8/2312:05 AM | ||||||
(2.) Raya2 | 2:0 | Atlético La Paz (16.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(15.) Cancún FC | 1:1 | Atlante (9.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(14.) Leones Negros | 1:0 | Alacranes (13.) | ||||
(5.) Cimarrones | 0:1 | Tlaxcala (11.) | ||||
Thu 2/9/2312:00 AM | ||||||
(1.) Celaya | 4:2 | Dorados Sinaloa (18.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(4.) Pumas Tabasco | 2:1 | Correcaminos (8.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(17.) Oaxaca | 0:3 | Tepatitlán (3.) | ||||
Fri 2/10/232:05 AM | ||||||
(6.) Morelia | 2:0 | Tapatío (7.) | ||||
Sat 2/11/2312:00 AM | ||||||
(12.) Min. Zacatecas | 2:1 | Venados FC (10.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 2/15/2312:05 AM | ||||||
(9.) Correcaminos | 1:1 | Morelia (5.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(10.) Venados FC | 1:0 | Cimarrones (6.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(18.) Dorados Sinaloa | 1:2 | Tlaxcala (11.) | ||||
Thu 2/16/2312:00 AM | ||||||
(14.) Alacranes | 1:1 | Oaxaca (17.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(13.) Atlético La Paz | 1:0 | Cancún FC (16.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(8.) Atlante | 1:0 | Celaya (3.) | ||||
Fri 2/17/232:05 AM | ||||||
(12.) Min. Zacatecas | 2:3 | Raya2 (1.) | ||||
Sat 2/18/2312:00 AM | ||||||
(4.) Tapatío | 3:1 | Pumas Tabasco (7.) | ||||
Sun 2/19/237:00 PM | ||||||
(2.) Tepatitlán | 1:1 | Leones Negros (15.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 2/22/2312:05 AM | ||||||
(11.) Tlaxcala | 1:2 | Tapatío (3.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(1.) Raya2 | 0:0 | Cancún FC (17.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(5.) Cimarrones | 2:0 | Dorados Sinaloa (18.) | ||||
Thu 2/23/2312:00 AM | ||||||
(4.) Tepatitlán | 2:2 | Min. Zacatecas (13.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(7.) Venados FC | 1:0 | Alacranes (16.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(9.) Pumas Tabasco | 0:1 | Celaya (2.) | ||||
Fri 2/24/234:05 AM | ||||||
(12.) Leones Negros | 3:2 | Atlético La Paz (15.) | ||||
Sat 2/25/2312:00 AM | ||||||
(14.) Oaxaca | 4:0 | Correcaminos (10.) | ||||
Mon 2/27/2312:00 AM | ||||||
(8.) Morelia | 0:1 | Atlante (6.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/1/2312:05 AM | ||||||
(12.) Min. Zacatecas | 2:1 | Leones Negros (14.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(13.) Atlético La Paz | 2:1 | Alacranes (17.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(8.) Pumas Tabasco | 1:1 | Venados FC (7.) | ||||
Thu 3/2/2312:00 AM | ||||||
(10.) Correcaminos | 0:0 | Cimarrones (5.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(15.) Cancún FC | 1:0 | Morelia (9.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(18.) Dorados Sinaloa | 2:1 | Tepatitlán (6.) | ||||
Fri 3/3/232:00 AM | ||||||
(4.) Atlante | 2:1 | Raya2 (2.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(3.) Tapatío | 1:1 | Oaxaca (16.) | ||||
Sat 3/4/2312:00 AM | ||||||
(1.) Celaya | 1:1 | Tlaxcala (11.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/8/2312:05 AM | ||||||
(14.) Alacranes | 3:0 | Dorados Sinaloa (18.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(11.) Atlético La Paz | 4:1 | Correcaminos (13.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(12.) Morelia | 1:2 | Min. Zacatecas (10.) | ||||
Thu 3/9/2312:00 AM | ||||||
(9.) Tlaxcala | 1:0 | Cancún FC (16.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(7.) Venados FC | 1:1 | Atlante (4.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(3.) Raya2 | 1:1 | Oaxaca (15.) | ||||
Fri 3/10/232:00 AM | ||||||
(6.) Tepatitlán | 1:2 | Celaya (2.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(5.) Cimarrones | 0:0 | Pumas Tabasco (8.) | ||||
Mon 3/13/2312:00 AM | ||||||
(17.) Leones Negros | 1:3 | Tapatío (1.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/15/2312:05 AM | ||||||
(10.) Tlaxcala | 1:1 | Venados FC (6.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(8.) Pumas Tabasco | 1:1 | Atlético La Paz (12.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(11.) Correcaminos | 2:1 | Tepatitlán (7.) | ||||
Thu 3/16/2312:00 AM | ||||||
(15.) Oaxaca | 2:2 | Leones Negros (16.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(9.) Morelia | 1:0 | Raya2 (4.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(18.) Dorados Sinaloa | 0:0 | Atlante (3.) | ||||
Fri 3/17/232:05 AM | ||||||
(14.) Cancún FC | 3:2 | Min. Zacatecas (13.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(1.) Tapatío | 1:0 | Cimarrones (5.) | ||||
Mon 3/20/2312:00 AM | ||||||
(2.) Celaya | 2:1 | Alacranes (17.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/22/2312:05 AM | ||||||
(5.) Tepatitlán | 1:0 | Cancún FC (15.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(13.) Min. Zacatecas | 3:6 | Oaxaca (14.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(6.) Cimarrones | 1:1 | Celaya (2.) | ||||
(12.) Atlético La Paz | 1:1 | Dorados Sinaloa (18.) | ||||
Thu 3/23/2312:00 AM | ||||||
(16.) Alacranes | 1:1 | Pumas Tabasco (11.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(4.) Raya2 | 0:4 | Correcaminos (8.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(10.) Venados FC | 0:0 | Tapatío (1.) | ||||
Fri 3/24/2312:00 AM | ||||||
(3.) Atlante | 0:2 | Tlaxcala (9.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(17.) Leones Negros | 0:1 | Morelia (7.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/25/2312:05 AM | ||||||
(15.) Oaxaca | 1:2 | Atlético La Paz (9.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(16.) Cancún FC | 1:2 | Cimarrones (5.) | ||||
Sun 3/26/2312:00 AM | ||||||
(1.) Celaya | 2:1 | Venados FC (11.) | ||||
3:05 AM | ||||||
(7.) Correcaminos | 1:0 | Min. Zacatecas (14.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(12.) Pumas Tabasco | 1:3 | Raya2 (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Atlante | 0:0 | Leones Negros (17.) | ||||
Mon 3/27/2312:00 AM | ||||||
(2.) Tapatío | 0:2 | Tepatitlán (4.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(18.) Dorados Sinaloa | 0:1 | Morelia (6.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(10.) Tlaxcala | 1:2 | Alacranes (13.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/29/2312:05 AM | ||||||
(17.) Min. Zacatecas | 0:2 | Pumas Tabasco (10.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(8.) Atlético La Paz | 3:2 | Venados FC (12.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(7.) Cimarrones | 0:1 | Oaxaca (14.) | ||||
Thu 3/30/2312:00 AM | ||||||
(13.) Alacranes | 1:0 | Correcaminos (9.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(15.) Cancún FC | 1:0 | Tapatío (2.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(5.) Raya2 | 1:2 | Dorados Sinaloa (18.) | ||||
Fri 3/31/232:05 AM | ||||||
(4.) Tepatitlán | 0:0 | Atlante (6.) | ||||
Sat 4/1/2312:00 AM | ||||||
(16.) Leones Negros | 3:0 | Tlaxcala (11.) | ||||
Mon 4/3/234:05 AM | ||||||
(3.) Morelia | 3:2 | Celaya (1.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 4/5/2312:05 AM | ||||||
(11.) Tlaxcala | 1:0 | Atlético La Paz (9.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(13.) Venados FC | 1:1 | Leones Negros (15.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(6.) Raya2 | 1:1 | Alacranes (14.) | ||||
Thu 4/6/2312:00 AM | ||||||
(1.) Celaya | 2:1 | Min. Zacatecas (17.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(8.) Pumas Tabasco | 1:0 | Morelia (4.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(7.) Cimarrones | 0:0 | Tepatitlán (5.) | ||||
Fri 4/7/232:05 AM | ||||||
(2.) Tapatío | 4:0 | Dorados Sinaloa (18.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(3.) Atlante | 2:1 | Correcaminos (10.) | ||||
Sat 4/8/2312:00 AM | ||||||
(12.) Oaxaca | 1:0 | Cancún FC (16.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 4/12/2312:05 AM | ||||||
(17.) Min. Zacatecas | 0:2 | Cimarrones (5.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(15.) Cancún FC | 4:1 | Pumas Tabasco (8.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(18.) Dorados Sinaloa | 0:5 | Venados FC (10.) | ||||
Thu 4/13/2312:00 AM | ||||||
(16.) Alacranes | 2:5 | Tapatío (2.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(11.) Atlético La Paz | 1:2 | Atlante (3.) | ||||
4:05 AM | ||||||
(12.) Correcaminos | 0:1 | Celaya (1.) | ||||
Fri 4/14/2312:00 AM | ||||||
(14.) Leones Negros | 4:0 | Raya2 (7.) | ||||
2:05 AM | ||||||
(4.) Morelia | 2:1 | Oaxaca (13.) | ||||
Sat 4/15/2312:00 AM | ||||||
(6.) Tepatitlán | 0:0 | Tlaxcala (9.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 4/19/231:05 AM | ||||||
(10.) Oaxaca | 1:0 | Pumas Tabasco (11.) | ||||
3:05 AM | ||||||
(9.) Venados FC | 1:1 | Cancún FC (15.) | ||||
5:05 AM | ||||||
(6.) Cimarrones | 0:1 | Morelia (4.) | ||||
Thu 4/20/231:00 AM | ||||||
(2.) Tapatío | 1:2 | Min. Zacatecas (17.) | ||||
3:05 AM | ||||||
(1.) Celaya | 4:2 | Atlético La Paz (14.) | ||||
5:05 AM | ||||||
(7.) Raya2 | 1:1 | Tepatitlán (5.) | ||||
Fri 4/21/232:00 AM | ||||||
(13.) Leones Negros | 2:0 | Dorados Sinaloa (18.) | ||||
Sat 4/22/231:00 AM | ||||||
(8.) Tlaxcala | 0:0 | Correcaminos (12.) | ||||
Mon 4/24/231:00 AM | ||||||
(3.) Atlante | 1:0 | Alacranes (16.) |